WARSZTATY: JOGA WORKOUT, JOGA NIDRA, CHIŃSKA CEREMONIA PARZENIA HERBATY PIN CHA – Artem Nakonechnyi / SOBOTA 20.02, godz. 15.00-19.00

Moi Drodzy, nareszcie mogę Was zaprosić na wspaniałe warsztaty, które organizuję w (Kontakt. Przestrzeń Ruchu i Tańca)!

Warsztaty będą się składać z następujących etapów, uzupełniających się nawzajem:
– chińska ceremonia parzenia herbaty Pin Cha,
– praktyka asan jogi przy dźwiękach handpana na żywo.
– joga nidra (medytacja prowadzona przy dźwiękach mis tybetańskich).
Każdy z etapów warsztatów jest równie ważny dla osób praktykujących w celu poznania siebie i świata. Poszczególne części uzupełniają się nawzajem – każda kolejna dopełnia poprzednią oraz pomaga w pełni realizować potencjał kolejnej.
Oto krótki opis każdego z etapów:
Chińska ceremonia parzenia herbaty Pin Cha polega na krótkim, ale wielorazowym parzeniu herbaty w małej ilości wody, co pozwala stopniowo poznawać smak i aromat herbaty oraz odczuwać jej powolne oddziaływanie na organizm. Tym razem będziemy parzyć czarny pu-erh – kolejno zaparzymy kilka rodzajów pu-erh, starszych i młodszych. Osobliwością tej herbaty jest sposób jej wytwarzania, który sprawia, że z czasem nie tylko nie traci ona swych właściwości, ale wręcz ich nabywa. Główną zaletą herbaty pu-erh jest to, że rozbudza ona energię i dodaje sił, które będą nam potrzebne na kolejnym etapie warsztatów – podczas praktyki asan.
Nie ma chyba sensu opowiadać o namacalnych korzyściach płynących z praktyki asan – zdrowie, równowaga i inne efekty są widoczne i dobrze znane wszystkim. Jednak głównym celem praktyki asan jest osiągnięcie efektu psychodelicznego – chodzi o doświadczenia wewnętrzne, głębokie przeżycia, które nie występowały wcześniej. Staje się to możliwe dzięki określonej kolejności asan i wielkiemu wysiłkowi, który jest konieczny, aby zrobić to, czego wcześniej nie było się w stanie zrobić, wychodząc poza granice blokad w naszych głowach. Oczywiście ważnymi cechami praktyki jest technika oraz dostosowanie do zróżnicowanego poziomu możliwości osób praktykujących razem podczas zajęć.
I na koniec: praktyka głębokiej relaksacji i medytacji przy dźwiękach mis tybetańskich. Joga nidra służy pogrążeniu się w stanie pomiędzy jawą a snem, w czym pomagają instrukcje prowadzącego. Jest to stan szczególny ze względu na to, że doświadczamy głębokiej medytacji, która polega na poznaniu swojego Ja i tego czegoś bezgranicznego, co znajduje się u źródła.
Życzę wszystkim wszystkiego dobrego. OM.
Kiedy?
SOBOTA 20.02, godz. 15.00-19.00Cena 60 PLN

ZAPISY: artem.kosmo@gmail.com
Pozdrawiam
Artem Nakonechnyi