Acro Yoga + masaż tajski (gr. średnio zaaw.) / start: 6.09, Acro Yoga+Masaż Tajski (od podstaw) / start: 6.09

AcroTribe
Basia Psiuk, Weronika Tyrpa

Od dziecka spędzały dużo czasu rozwijając się sportowo. Kilka lat temu trafiły na AcroYogę, która stała się ich główną pasją. Wcześniejsze doświadczenie w sporcie (gimnastyka, balet, akrobatyka, karate, taniec, joga, pole dance, kontakt improwizacja) pozwoliło im na szybkie poszerzenie zakresu swoich umiejętności. Acro daje radość i zabawę, ucząc współpracy i rozwijając świadomość ciała. Jako AcroTribe dzielą się swoją pasją i wspierają jej rozwój w Polsce. Prowadzą regularne zajęcia w Krakowie oraz cyklicznie organizują warsztaty z czołowymi nauczycielami AY z Polski i zagranicy.

Zapraszamy na: https://www.facebook.com/AcroTribe/

W KONTAKCIE prowadzi: Acro Yoga + masaż tajski (gr. średnio zaaw.) / start: 6.09, Acro Yoga+Masaż Tajski (od podstaw) / start: 6.09

Afro Dance / start: 6.09

Kameruński tancerz i choreograf mieszkający w Krakowie.

„Moja przygoda z tańcem zaczęła się w Kamerunie, gdzie byłam członkiem grupy tanecznej, z którą występowałam przez wiele lat. W Polsce zacząłem zawodowo prowadzić zajęcia afro w 2009 roku w różnych krakowskich szkołach tańca. W swojej karierze tancerza miałem okazję kilkukrotnie uczestniczyć jako instruktor w znanych w Europie festiwalach i warsztatach tańca afro. Jestem członkiem-założycielem tanecznej Grupy TND i imprezy afro beatowej Tropical Night. Style tańca, których uczę to tradycyjne tańce afro, takie jak Bikutsi, Ndombolo, Bensikin i inne. Także miejskie tańce afro jak Coupe Decale, Afrobeat, Afro house, Azonto i inne”.

W KONTAKCIE prowadzi: Afro Dance / start: 6.09

Harmonia Głosu i Ciała (kurs zamknięty) / start: 3.10, Joga Głosu / start: informacja wkrótce

Wokalistka, aktorka, coach, pedagog. Aktorka Teatru „Gardzienice”. Prowadzi warsztaty teatralne, głosowe oraz zajęcia umuzykalniające i ruchowe dla dzieci. Do pracy z głosem podchodzi holistyczne, bazując na pracy z ciałem, emocjami, czerpiąc m.in. z „Jogi Głosu”, treningu teatru fizycznego, metody K. Linklater, śpiewu tradycyjnego i naturalnego.

W KONTAKCIE prowadzi: Harmonia Głosu i Ciała (kurs zamknięty) / start: 3.10, Joga Głosu / start: informacja wkrótce

Joga OPEN / start: 10.09, Vinyasa - joga dynamiczna / start: 5.09

Praktykę jogi rozpoczęła w 2010 roku w nurcie Ashtanga Vinyasa Yoga. Swoją wiedzę jogiczną pogłębia uczestnicząc w licznych warsztatach prowadzonych przez polskich i zagranicznych nauczycieli m.in. w Mołdawii, Niemczech oraz Indiach.
Certyfikat nauczycielski 200 oraz 300 RYS otrzymała w kolebce jogi – Rishikeshu (Indie). Od 2016 roku członek Yoga Alliance International.

W KONTAKCIE prowadzi: Joga OPEN / start: 10.09, Vinyasa - joga dynamiczna / start: 5.09

TRZYMIESIĘCZNY KURS KOMPOZYCJI RUCHU, Tańca Współczesnego i Tańca Terapeutycznego / start: 4.10

Ur. w 1982r. Mieszka Krakowie. Aktorka ruchu, tancerka, improwizatorka, doświadczona instruktorka kompozycji ruchu, improwizacji tanecznej, teatru fizycznego. Twórczyni metody InterArt Dance. Certyfikowana instruktorka Hatha Jogi. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu. Dyplomowana Instruktorka choreoterapii: Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu/Essen/r. Detlef Kappert). Absolwentka PPSKAK w Kaliszu na kierunku taniec współczesny. Od 2008 do 2015 roku tancerka EST-u u Iwony Olszowskiej. Od Od 2013 do 2015 współpracowała z teatrem Barakah w Krakowie. Autorka licznych spektakli i video tańca. Współpracuje z Fundacją Kreissau, gdzie prowadzi warsztaty dla osób z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną.

W KONTAKCIE prowadzi: TRZYMIESIĘCZNY KURS KOMPOZYCJI RUCHU, Tańca Współczesnego i Tańca Terapeutycznego / start: 4.10

Kurs balansów na rękach i pozycji odwróconych / NOWOŚĆ / start: 5.09, Yoga Workout / start: 5.09

Artem Nakonechnyi kształcił się w różnych szkołach jogicznych na terenie Ukrainy (m.in. Balance Joga). Wieloletni nauczyciel jogi na Ukrainie i w Polsce. Prowadził także warsztaty na różnych festiwalach, jak: AVATAR, Vedalife, Etno drum, itp. Do asan podchodzi z punktu widzenia terapii i biomechaniki oraz prawidłowej konstrukcji sekwencji opartych na pracy mięśni agonistycznych i antagonistycznych.
 
 

W KONTAKCIE prowadzi: Kurs balansów na rękach i pozycji odwróconych / NOWOŚĆ / start: 5.09, Yoga Workout / start: 5.09

Podstawy Kontakt-Improwizacji / start: 5.10

Contact i Improwizacja Taneczna / start: info wkrótce, Kontakt z Głosem / start: 27.09

Tancerz i malarz. Absolwent krakowskiej ASP. Uczestnik X Akademii w Teatrze Gardzienice, oraz wielu innych warsztatów i szkoleń w zakresie tanecznym i teatralnym. Wielbiciel muzyki i podroży,  założyciel Przestrzeni Ruchu i Tańca Kontakt.

W 2000 roku odkryłem tango i od tej pory doświadczam ruchowo, tanecznie, teatralnie i muzycznie. Mam wielką słabość do tańca w parze, teatru tańca, improwizacji tanecznej, muzyki i śpiewu.  Lubię szukać mostów pomiędzy rożnymi technikami i przede wszystkim czuć jak taniec i muzyka potrafią łączyć i inspirować ludzi.

W KONTAKCIE prowadzi: Contact i Improwizacja Taneczna / start: info wkrótce, Kontakt z Głosem / start: 27.09

Świadomość ciała w oparciu o metodę BMC / start: 4.09

Tancerka, choreograf, nauczyciel tańca współczesnego, świadomości ciała, kontakt improwizacji oraz improwizacji jako performance; Somatic Movement Educator wg metody Body Mind Centering. Kierownik artystyczny Eksperymentalnego Studia Tańca EST od 1989 roku. Obecnie EST realizuje projekty improwizacji strukturalnej, lecture performance, site specyfic. Tworzy Obszar Tańca w Teatrze BARAKAH. Obecnie uczy w Hurtowni Ruchu oraz w KONTAKCIE. Przestrzeni Ruchu i Tańca w Krakowie oraz na kursach instruktorskich, studiach zaocznych Akademii Muzycznej w Łodzi oraz warsztatach tańca i festiwalach kontaktu improwizacji w Polsce i za granicą (Ukraina, Anglia, Rosja, Mołdawia, Niemcy, Włochy, Portugalia).
Przez 8 lat uczyła w krakowskiej PWST. Doświadczenia taneczne zdobywała w centrach tańca w Nowym Jorku oraz jako wolny słuchacz na Uniwersytetach George Mason w Waszyngtonie, Alabamie i Calgary, warsztatach organizowanych przez Śląski Teatr Tańca, Centrum Animacji Kultury oraz festiwalach tańca w Polsce. Tworzy autorskie spektakle, choreografie solowe, dla zespołu EST, a także m.in. Polskiego Teatru Tańca, Teatru Rozmaitości, Teatru Starego, Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie. Prowadziła coachingi zakończone pokazami, m.in. Pan European Art. Laboratory w Villi Decius, kilkakrotnie Falling After Paxton w Toruniu, Łodzi, Białymstoku, Wrocławiu.
Jako tancerka tańczy solowo oraz z EST, ostatnio również w przestrzeniach alternatywnych; improwizacje strukturalne t.j. lecture performances: Serce zRozum, Bones Mind Moving- Moving Bones Mind, Falling after Paxton z EST/Hurtownia Ruchu, oraz site specyfic: Płaczące krzesła – z EST na Plac Boh. Getta, Tramwaj zwany podążaniem, Autoshow, Dziwne Nie_pokoje oraz z Jackiem Owczarkiem projekt And we will dance together. Brała udział w projektach z Pracownią Fizyczną Zdarzenia oraz w wystawie w MS2 w Łodzi Przyjdźcie pokażemy wam co robimy, z Renatą Piotrowską Unknown, z Martą Pietruszką i Andrzejem Sadowskim B&B, z Marcinem Janusem, z Magdą Przybysz Serce zRozum oraz w projektach międzynarodowych z Liz Lerman Dance Exchange, Bliskość z Risa Jaroslow, Aurora z Maidą Withers, Ocean Miasta z Pierre Deloche, Just say it z Michaelem Schumacherem, Samples project polsko – rumuński z EST.
Tańczyła w USA, Kanadzie, Finlandii, Rosji, Anglii, Norwegii, Szwecji, Niemczech, Austrii, Portugalii, Izraelu, Czechach, Mołdawii, we Włoszech, na Ukrainie. Otrzymała nagrody za choreografie oraz za konsekwentną kontynuację własnej drogi twórczej, osobowość sceniczną oraz stypendium Fundacji Batorego ArtsLink w Nowym Jorku.

W KONTAKCIE prowadzi: Świadomość ciała w oparciu o metodę BMC / start: 4.09

Ruch od czucia " MEDYTACJA WTAŃCU I WSPÓŁPRACA Z CIAŁEM"- cykl zajęć w stałej grupie (kurs) / start: 26.09 / 12 i 19.09 lekcje open

Kocham wsłuchiwać się w mądrość ciała, poruszać, tańczyć, łączyć. Czerpię moce ze śpiewu, tańca i kontaktu z naturą. Zachwyca mnie, jak ścieżki naszego ruchu ujawniają i pomagają przeobrazić to, co gra w naszym umyśle i duszy. Uwielbiam tradycyjne pieśni, odkrywanie tajemnic ludzkiego ciała, mitów i drugiej strony baśni.
Absolwentka psychologii, w 2017 roku obroniła pracę magisterską „Świadomość ciała a inteligencja emocjonalna u osób praktykujących różne formy pracy z ciałem”.
Moi najważniejsi nauczyciele to: Emma Bonnici (praca z głosem, proces grupowy), Iwona Olszowska (BMC), Bonnie Bainbridge Cohen (BMC), Marta Grabowska (Kontakt Improwizacja),Paulina Stróż (Joga Iyengara) oraz wszyscy, którzy wzięli udział w prowadzonych przeze mnie warsztatach i podzielili się swoim ruchem, słowem i czuciem.
Bio -liczby i kilka formalności w temacie;)
Tańczy od 7 roku życia, od 10 lat zanurzona w świadomą pracę z ciałem. Absolwentka psychologii, studentka dwuletniego studium Psychologii Procesu (Instytut Psychologii Procesu). W trakcie szkolenia w metodzie Body Mind Centering ((BMC Certification Program, Movimiento Atlas, Zaragoza). Od 10 lat uczestniczy w szkoleniach i warsztatach dot.zajęciach rożnych technik tanecznych, metod pracy z ciałem i umysłem. Od 2018 roku prowadzi autorskie warsztaty swobodnego tańca i pracy z ciałem oraz regularne zajęcia w Krakowie.

W KONTAKCIE prowadzi: Ruch od czucia " MEDYTACJA WTAŃCU I WSPÓŁPRACA Z CIAŁEM"- cykl zajęć w stałej grupie (kurs) / start: 26.09 / 12 i 19.09 lekcje open

Samba No Pe / start: 5.09

Julia Zawistowicz – Passista G.R.E.S.E. Império da Tijuca

@zavistula związana jest z tańcem od 10 roku życia. Jej taneczna przygoda w dzieciństwie rozpoczęła się od hip-hopu i tańca współczesnego, ale później latami trenowała najróżniejsze style taneczne, począwszy od tańca brzucha i afro, poprzez reggaeton i dancehall, a skończywszy na salsie kubańskiej i sambie brazylijskiej. Jej największą pasją okazała się być właśnie radosna samba no pé, w której szkoliła pod okiem choreografów w samym Rio de Janeiro 🇧🇷(m.in.: Alex Coutinho, Jorge Amarelloh, Anderson Dionisio, Gabriel Castro, Mayara Santos, Mayara Lima i Kellyn Rosa)

Na swoich zajęciach Julia zawsze stara się zarazić wszystkich uczestników uśmiechem, przekazać im mnóstwo pozytywnej energii i zaszczepić w nich miłość do tańca, gdyż według niej jest on najpełniejszą formą ekspresji  i najlepszym sposobem na wyrażenie siebie ✨

W KONTAKCIE prowadzi: Samba No Pe / start: 5.09

Forró (taniec brazylijski) / start: 8.09, Zouk (taniec brazylijski) / start: 6.09

Junior Arto:
Zdobywał i szlifował taneczne doświadczenie na ulicach i karnawałach Brazylii, warsztatach regionalnych tańców i na różnorakich warsztatach tanecznych dookoła świata. Przysposobił sobie wszystkie ludowe brazylijskie tańce takie jak forró, samba, zouk, coco and ciranda. Przez 2 lata była nauczyciele w brazylijskich szkołach tańca i na warsztatach, a od paru lat dzieli się swoim tanecznym doświadczeniem, brazylijską wrażliwością, muzykalnością i poczuciem rytmu z uczniami w naszej szkole. 🙂
Zouk i Forro to jego specjalność. 🙂
Zapraszamy! 🙂

 

W KONTAKCIE prowadzi: Forró (taniec brazylijski) / start: 8.09, Zouk (taniec brazylijski) / start: 6.09

Podstawy Kontakt-Improwizacji / start: 5.10

Karol Swoboda- trener osobistego rozwoju o integralnym podejściu. Zarówno zawodowo jak i w swoim życiu osobistym zgłębiam i wykorzystuję różnorakie metody pracy z ciałem, psychiką i duchem. Prowadzę ludzi przez transformację oraz asystuję na drodze do życia z pasją, radością, w harmonii i mocy. Wspieram poprzez szkolenia, warsztaty, coaching i mentoring, jak również ucząc medytacji czy prowadząc regularne zajęcia ruchowe.
Dwa lata temu lat do mojej pracy włączyłem tradycyjny hawajski masaż Lomi Lomi Nui – niezwykły duch tej praktyki jest bardzo bliski mojemu sercu i z radością niosę jego dary dalej, kojąc ciała i dusze moich klientów.
Ruchowcem jestem z natury i z pasji. Sport i praca z ciałem od zawsze była na mojej drodze. W młodości trenowałem bieganie, pływanie oraz przez 8 lat karate kyokushin. Bardziej świadome podejście do ciała zaczęło się 16 lat temu, kiedy rozpocząłem swoją przygodę z jogą, a następnie z medytacją. Niedługo później dołączyły pierwsze doświadczenia z choreoterapią. Od zawsze uwielbiałem tańczyć, ale ta pasja w pełni i z dojrzałością rozwinęła się w ciągu ostatnich 5 lat. W tym czasie zagłębiłem się w improwizację, świadomość ciała, taniec spontaniczny i kontakt improwizację (to była miłość od pierwszego kontaktu 😃) . Uczyłem się od wielu wspaniałych nauczycieli na warsztatach i festiwalach oraz swobodnie eksperymentując i eksplorując potencjał swojego ciała. Od 4 lat regularnie praktykuję Qi gong, jestem nim zachwycony i wdzięczny za to co mi daje. Najświeższe, ale ale za to bardzo owocne w tym repertuarze praktyki to ćwiczenia bioenergetyczne Lowena czy praca z energią per se, które wykorzystuję również od paru lat.
Wierzę w różnorodność, synergię i integratywność, zarówno w rozwoju całej naszej istoty jak i w samym obszarze ciała i ruchu.
Wierzę w inteligencję i intuicję naszych ciał. Wierzę że ciało jest bramą do naszej witalnej energii, do naszego obecności, do naszego ugruntowania i scentrowania. Wierzę, że ciało jest źródłem przyjemności, radości i mocy. Wierzę że świadoma praca z ciałem skrywa wspaniałe dary, i to na wyciągnięcie ręki.
Chodźmy zatem tańczyć, ruszać się i obudzić nasze ciał

W KONTAKCIE prowadzi: Podstawy Kontakt-Improwizacji / start: 5.10

Contemporary Dance / 2 części: Technika i Laboratorium Tańca Współczesnego / start: 5.09

-nauczycielka tańca współczesnego, improwizacji tanecznej, praktyk performatywnych i cielesnych dla dzieci i dorosłych
-współorganizatorka szkoły tańca dla dzieci „Cheloveki” z siedzibą w Kijowie
-organizatorka różnych interdyscyplinarnych laboratoriów, łączących taniec z różnymi formami sztuki, jak rysunek, architektura, rzeźba, literatura, muzyka, ect
-organizatorka letnich szkół tańca dla dzieci oraz edukacyjnych projektów tanecznych dla dorosłych
-tancerka, performerka

W KONTAKCIE prowadzi: Contemporary Dance / 2 części: Technika i Laboratorium Tańca Współczesnego / start: 5.09

Brazilian Style (solo) / start: 4.09

Murilo urodził się i wychował w Bahia, kolebce samby, dlatego też, jak nikt inny, potrafi wprowadzić w ten pełen pasji, energii, kolorów i radości świat brazylijskich rytmów.
Jego Brazilian Style jest fuzją rożnych brazylijskich oraz brazylijsko-afrykańskich tańców, wibrujących energią, pasją i zmysłowością a sam Murilo charyzmatycznym i wysoce energetycznym instruktorem.

W KONTAKCIE prowadzi: Brazilian Style (solo) / start: 4.09

Spotkania z Masażem / start: 4.09

Rafał Kałuzieński od 4 lat prowadzi regularne, unikalne na terenie Polski, zajęcia pracy z ciałem wg swojej autorskiej metody „Spotkania z masażem”.
Pracuje z ciałem z wykorzystaniem ruchu, dotyku, głosu – zarówno terapeutycznie jak i rozwojowo. Korzysta z narzędzi jogi, acroyogi, tańca współczesnego, kontakt improwizacji, pieśni tradycyjnych i śpiewu intuicyjnego. Masażysta, nauczyciel masażu, organizator rozwojowych wyjazdów z jogą i masażem. Nauczyciel technik medytacyjnych.
„Na masażową ścieżkę wkroczyłem pod przewodnictwem mistrza masażu tajskiego Balazsa Nemetha, kontynuując naukę na warsztatach i praktykach masażowych różnych tradycji i metod. Bliski, fizyczny i intensywny kontakt z drugim człowiekiem wspaniale wpisał się w moje pozostałe fascynacje: jogę, acroyogę, medytację, taniec – staram łączyć różne podejścia mając na uwadze ich podmiot: człowieka.
Od 2011 roku intensywnie praktykuję jogę, najpierw Vinyasa Krama Yogę a następnie Ashtanga Vinyasa Yogę. Od momentu zetknięcia się z AcroYogą w 2013 zostałem trwale zauroczony tą formą aktywności, przez ponad dwa lata animowałem krakowskie środowisko acroyogi prowadząc regularne jamy, warsztaty i zajęcia. Fascynuje mnie ruch w wielu odmianach, staram się odnaleźć punkty wspólne pozwalające wzbogacić swoją praktykę. Dbam by aktywność pozostawała w harmonii z wnętrzem, regularnie medytuję. Jestem przewodnikiem górskim, organizuję wyprawy w mniej uczęszczane miejsca na świecie ( np. Gruzja, Armenia, Turcja, Rosja, Ukraina )”. 

W KONTAKCIE prowadzi: Spotkania z Masażem / start: 4.09

Forró (taniec brazylijski) / start: 8.09

Renata tańczy od dziecka. Swoją podróż z tańcem rozpoczęła od tańców towarzyskich. Potem przyszedł czas na taniec współczesny, jazz, hip hop, afro beat. Zupełnie przypadkowo odkryła Forró. I jak mówi to było jej przeznaczenie. To dla Forró wyjechała na rok do Lizbony. Tam uczyła się tańczyć w wielu szkołach tańca, uczestniczyła w licznych festiwalach i warsztatach Forró. Już w Lizbonie zaczęła prowadzić zajęcia i organizować lekcje pokazowe. Ostatnie miesiące spędziła w Brazylii poszerzając swój warsztat taneczny o różne style Forró. Jak mówi: Forró dla mnie to nie tylko taniec, to niekończące się pokłady dobrej muzyki, którą uwielbiam wyszukiwać. Forró to też historia, kultura północno-wschodniej części Brazylii, o których opowiadają piosenki. Forró to uczucie radości, które pojawia się w tańcu z drugą osobą, kiedy znika cały świat i liczy się tylko taniec i muzyka.
Od paru lat prowadzi zajęcia w Kontakcie, organizuje także warsztaty w różnych miastach w Polsce i na Białorusi.

W KONTAKCIE prowadzi: Forró (taniec brazylijski) / start: 8.09

Spotkania z Głosem / * zajęcia bedą powracały w formie kursów weekendowych

Sabina Krauze – śpiewa, gra, występuje, komponuje. Ma za sobą formalną edukację muzyczną w postaci szkoły muzycznej pierwszego stopnia oraz wiele warsztatów i spotkań z nauczycielami indywidualnymi. Jej droga poznawania swojego głosu rozpoczęła się kiedy miała 13 lat pod okiem solistki poznańskiej opery. Przez kolejne lata odkrywała przestrzeń sali teatralnej w Gdańskiej Szkole Artystycznej, jazz i funk w zespole Native i Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. W 2015 roku zanurzyła się w nurt muzyki tradycyjnej, teatralnej i improwizowanej. Współtworzyła projekt Banda Furora, była studentką Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice, współpracuje z włosko-południowoamerykańskim Teatro Simurgh. Prowadzi warsztaty wokalne, bierze udział w projektach muzycznych i teatralnych w Polsce i nie tylko.

W KONTAKCIE prowadzi: Spotkania z Głosem / * zajęcia bedą powracały w formie kursów weekendowych

AcroYoga od podstaw / start: 6.09, AcroYoga średniozaaw. / start: 7.09

Z ruchem związany od dzieciństwa. Wieloletnie doświadczenie w zespole akrobatyczno – tanecznym, lekkoatletyka, dziewięcioletnia praktyka jogi zaszczepiły stałą potrzebę fizycznej aktywności i nauczyły znajdować w niej radość. Jedyny w Polsce certyfikowany nauczyciel AcroYogi poziomu 2. Rozwija świadomość ciała poprzez taniec współczesny, kontakt improwizację, taniec fizyczny, GAGA, animal flow. Możliwość połączenia doświadczeń akrobatycznych z jogą i tańcem zafascynowała go absolutnie. Zachwycony momentem, w którym linie tych form ruchu, maja okazję się spotkać. W Krakowie prowadzi regularne zajęcia z AcroYogi na wszystkich poziomach zaawansowania. Organizator jamów, warsztatów, projektów artystycznych oraz wyjazdów acrojogowych takich jak AcroFever, Polish Acro Convention i AcroYoga Boat Cruise.

https://teachers.acroyoga.org/record/recJZAOsLZTAKxRl6/tomasz-pacan?sId=8B1ja1z57QCU

 

W KONTAKCIE prowadzi: AcroYoga od podstaw / start: 6.09, AcroYoga średniozaaw. / start: 7.09

Chór Dzieci / start: jak zbierze się grupa/ ZAPISY!, Chór Seniorów / start: 11.09, Chór w Kontakcie gr. "B" (otwarta) / start: 4.09, Chór w Kontakcie gr. „A” (zamknięta) / start: 5.09

Wassim Ibrahim, Urodzony w Damaszku, w Syrii, w 1978 roku. W 1998 roku ukończył pierwsze studia z tytułem inżyniera budownictwa i w ciągu następnych siedmiu lat, brał udział w licznych projektach w Syrii. Swoją przygodę muzyczną rozpoczął w wieku sześciu lat, grając na flecie i Oud. W latach 1990-1996 rozpoczął naukę gry na instrumencie – Oud, którą prowadził nauczyciel Fayez Zahe Aldin. Następnie rozpoczął studia na kierunku Harmonia i kontrapunkt, które prowadziła Prof. Bella Tagezieva. 2005 rok to początek kariery akademickiej w High Institute of Music (Wydział Teorii i Kompozycji) w Damaszku. Studia ukończył w 2010 roku, współpracując z wieloma wykładowcami. Jego edukację prowadzili profesorowie pochodzenia rosyjskiego, kompozycję wykładał Prof. Serge Kopperanov, teorię – Prof. Bella Tagezieva, dyrygenturę – Prof. Victor Babenko oraz Mr Missak Baghboudarian; dyrygent Syryjskiej Orkiestry Symfonicznej. Następnie Wassim Ibrahim uzyskał stopień magistra studiów kompozytorskich na Akademii Muzycznej w Krakowie, w Polsce, pod nadzorem Prof. Józefa Rychlika w 2015 roku. Uzyskał stopień doktora w dziedzinie kompozycji muzycznej na Akademii Muzycznej w Krakowie, kierunek kompozytorski, współpracując z Prof.Wojciechem Widłakiem.

Nauczanie

W latach 2010-2013 rozpoczął profesjonalną karierę muzyczną jako nauczyciel w Higher Institute of Music w Damaszku, w Syrii, gdzie wykładał historię muzyki międzynarodowej, prowadził zajęcia z harmonii i kształcenia słuchu.

Kariera kompozytora

Jego profesjonalna kariera kompozytorska rozpoczęła się w 2002 roku, od skomponowania sześciu piosenek dla dzieci, które znalazły się na płycie dedykowanej najmłodszym. Następnie jego utwory były wykonywane na wielu festiwalach, w różnych krajach i halach koncertowych na całym świecie, między innymi: podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień w Austriackim Forum Kultury w Warszawie; w Sali Koncertowej Filharmonii Krakowskiej; podczas Festiwalu Krakowskiej Akademii Muzycznej – aXes; w trakcie Dni Kultury Syryjskiej w teatrze Muth w Wiedniu, w Austrii; na koncertach w Burgtheater Kasino oraz Ehrbar Saal w Wiedniu, w Austrii; w New Jersey i Wisconsin w Stanach Zjednoczonych;w Elb Filharmonii w Hamburgu w Niemczech; na konferencji Chrześcijaństwo-Islam w Bejrucie, w Libanie; na festiwalach: Damaszek – arabska stolica kultury; Aleppo – stolica kultury islamskiej; na festiwalu chórów Aswatuna w mieście Petra, w Jordanii;  i  w Opera House w Damaszku.

Muzyka kameralna

Wassim Ibrahim był także członkiem chóru Chamber Choir w Higher Instytut of Music w Damaszku. Występował też w wielu krajach, grając na Oud; między innymi w: Stanach Zjednoczonych, Austrii, Niemczech, Polsce, Francji, Włoszech, Czechach, Rosji, Maroku, Jordanii, Algierii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Libanie i Syrii. Uczestniczył także w wielu warsztatach, kursach i koncertach: kurs kompozytorski w Krakowie, w Polsce, prowadzony przez kompozytora Macieja Jabłońskiego w 2013 roku, warsztaty kompozytorskie w Austrii, w Wiedniu prowadzone przez kompozytor Johannę Doderer, warsztaty pod kierunkiem mgr Geralda Resch z Wiednia w Syrii w 2010 roku. Występował też jako solista lub członek chóru (tenor) na koncercie Mediterranean Youth orchestra „Ewangelia Jana”, którego dyrygentem był Alain Jotard (w Damaszku – Maroku – Nicei , Marsylii, Francji). Brał udział także w warsztatach prowadzonych przez kompozytora Joseph’a Vella na Malcie w 2009 roku. Uczestniczył w wykonaniu dwóch utworów podczas Festiwalu Chórów i Orkiestr Czajkowskiego w Moskwie w 2008 roku. Brał też udział w warsztatach prowadzonych przez francuskiego kompozytora Silvin’a Casancon’a w 2008 roku. Uczestniczył również we wszystkich koncertach jako członek Syryjskiej Orkiestry Symfonicznej oraz chóru Chamber Choir w sekcji tenorów w latach 2005 – 2013.

Warsztaty i kursy

  • kurs kompozytorski pod kierownictwem Macieja Jabłońskiego, Akademia Muzyczna, Kraków, Polska 2013
  • warsztaty „Baroque Music” pod kierownictwem Marco Vitale z Włoch, Pobiedna, Polska 2013
  • warsztaty „Baroque Music” pod kierownictwem Marco Vitale z Włoch, Warszawa, Polska 2013
  • warsztaty „Baroque Music” pod kierownictwem Marco Vitale z Włoch, Roudnice nad Labem, Czechy 2013
  • warsztaty kompozytorskie pod kierownictwem Johanny Doderer, Wiedeń Austria 2012
  • warsztaty prowadzone przez amerykańskiego dyrygenta Irę Spaulding’a, Damaszek, Syria 2010
  • warsztaty pod kierownictwem wiedeńskiego kompozytora Geralda Rescha, Syria 2010
  • warsztaty pod kierownictwem Kompozytora Josepha Vella Malta, 2009
  • warsztaty pod kierownictwem dyrygenta Silvin Casancon, 2008

W KONTAKCIE prowadzi: Chór Dzieci / start: jak zbierze się grupa/ ZAPISY!, Chór Seniorów / start: 11.09, Chór w Kontakcie gr. "B" (otwarta) / start: 4.09, Chór w Kontakcie gr. „A” (zamknięta) / start: 5.09

Acro Yoga + masaż tajski (gr. średnio zaaw.) / start: 6.09, Acro Yoga+Masaż Tajski (od podstaw) / start: 6.09

Jestem Weronika, uwielbiam dzielić się i komunikować z ludźmi, a robienie tego poprzez masaże i spotkania ruchowe, to dla mnie niezwykła przyjemność. Odpuszczać, być tu i teraz i po prostu mieć odwagę zaufać. Ponieważ życie jest dla mnie cennym darem, dbanie o siebie nawzajem podczas naszego spotkania będzie dla mnie priorytetem. Uprawiam acrojogę, tradycyjny masaż tajski i masaż rytmiczny, ale nasze spotkania będą pełne inspiracji z różnych dziedzin ruchu, pracy z ciałem i zabawy. Czekam na Ciebie! 🙂

Weronika Tyrpa – masaż to jej sposób na medytację w ruchu. W pracy terapeutycznej ceni sobie delikatność i intuicję oraz bycie tu i teraz. Fascynuje ją psychosomatyka oraz związki ciała, duszy i psychiki. Od 2016 roku wzbogaca swoje doświadczenie w masażu tajskim i acroyodze księżycowej. Rozpoczęła i kontynuuje praktykę tradycyjnego masażu tajskiego „Nuad Bo Rarn” w Balazs Bali Nemeth z Sunshine Network: Traditional Thai Yoga Massage and Ayurvedic Bodywork, gdzie asystuje od 2018 roku. W 2021 roku ukończyła 2-letnią szkołę klasycznego masażu zachodniego z elementami fizjoterapii, a naukę Eurytmii i Masażu Rytmicznego rozpoczęła u Michaeli Schnur.

W KONTAKCIE prowadzi: Acro Yoga + masaż tajski (gr. średnio zaaw.) / start: 6.09, Acro Yoga+Masaż Tajski (od podstaw) / start: 6.09

Kurs Wokalny: Poznaj Swój Głos / Start: 8:10

Multiinstrumentalistka i wokalistka. Ukończyła z wyróżnieniem studia na Akademii Muzycznej w Krakowie, włoskim Konserwatorium w Weronie oraz portugalskim Uniwersytecie Muzycznym w Aveiro. Odbyła międzynarodowy staż, prowadząc zajęcia ze studentami na wydziale World Music (Muzyki Świata) szwedzkiego Uniwersytetu Muzycznego w Goteborgu. Jest współzałożycielką zespołu Organic Noises, wykonującego muzykę w nurcie fusion-jazz z wpływami orientalnymi, wraz z którym wydała dwa albumy: „Organic Noises” i „ReCreationLive” oraz zespołu Anabasis, wykonującego muzykę barokową. Jako wokalistka i instrumentalistka prowadzi aktywną działalność koncertową w kraju i za granicą – dotychczas w kilkunastu krajach Europy i Azji – w roli solistki, członkini zespołów muzycznych i orkiestr. Wykonuje muzykę na oboju i rożku angielskim, ale także specjalizuje się w grze na instrumentach historycznych (oboje barokowe: d’amore, da caccia) oraz instrumentach etnicznych z Kaukazu Południowego (duduk, santur, zurna). W swojej twórczości wokalnej i instrumentalnej inspiruje się różnorodnymi stylami muzycznymi. Regularnie pogłębia wiedzę i rozwija swoje umiejętności, biorąc udział w ogólnopolskich i międzynarodowych warsztatach i kursach mistrzowskich. Śpiew stanowi dla niej szerokie spektrum poszukiwań artystycznych, pomagających w osobistej, wewnętrznej integralności. Poza działalnością sceniczną, z zamiłowania spełnia się jako pedagog. Prowadzi zajęcia indywidualne, jak i grupowe z zakresu nauki gry na instrumentach oraz wokalistyki. Muzyka jest jej stylem życia oraz sposobem na wchodzenie z ludźmi i innymi żywymi istotami w interakcję.

W KONTAKCIE prowadzi: Kurs Wokalny: Poznaj Swój Głos / Start: 8:10

Kontaktowa Grupa Aktorska / *nabór do spektaklu, start: 8.09

Nazywam się Zofia Zoń. Ukończyłam wydział aktorski PWSFTviT w Łodzi pod opieką Janusza Gajosa. Byłam związana z Teatrem Tarnowskim. Współpracowałam z Teatrem Polskim w Bydgoszczy oraz Teatrem w Kaliszu. Wystąpiłam w filmach m.in. u Jana Jakuba Kolskiego, Magdaleny Piekorz, Braci Węgrzyn.Prowadziłam zajęcia z monologu aktorskiego w Szkole Aktorskiej SPOT w Krakowie oraz zajęcia wokalne w Szkole Aktorsko-Wokalnej. Od 5 lat przygotowuje kandydatów na wydziały aktorskie. Jestem pasjonatką improwizacji aktorskiej, którą stale pogłębiam i wykorzystuje w swojej pracy z ludźmi, a także we własnym rozwoju zawodowym i osobistym. Interesuje mnie psychologia holistyczna, pogłębianie swojej świadomości poprzez sesje relaksacyjne, lubię odkrywać nowe, muzyczne brzmienia, cieszy mnie ruch naturalny, a nade wszystko fascynuje mnie obserwacja ludzi. Do swojej pracy inspirację czerpię z książek, filmów, muzyki, rozmów, podróży.

W KONTAKCIE prowadzi: Kontaktowa Grupa Aktorska / *nabór do spektaklu, start: 8.09