WARSZTAT Z RYTMÓW INDYJSKICH – Rashmi V. Bhatt // ☆ WARSZTAT GŁĘBOKIEJ SAMOUZDRAWIAJĄCEJ PRACY Z GŁOSEM – Weronika Mietelska / czwartek 8 czerwca (Boże Ciało)

☆WARSZTAT Z RYTMÓW INDYJSKICH – Rashmi V. Bhatt (z towarzyszeniem Weroniki Mietelskiej)

Warsztat z rytmów w kulturze indyjskiej (zarówno klasycznych jak i folkowych) ze światowej sławy tablista z Indii oraz sposobów ich fuzji z muzyką europejską.

Na warsztacie poznacie po krótce historię muzyki indyjskiej i wytłumaczona zostanie estetykapaternów takich jak raga i tala oraz jak żonglować nimi w rozbudowanych wypowiedziach rytmicznych. Warsztat pokaże również jak wokalizować rytmy i oczywiście nie zebraknie miejsca na to co Kontaktowicze kochają najbardziej – czyli improwizację.

Warsztat przeznaczony jest dla wszystkich: muzyków (wszystkich instrumentalistow i wokalistów), tancerzy, zarówno dla profesjonalistów – szczególnie muzyków jazzowych jak i amatorów.

Prosimy żeby każdy uczestnik wziął ze sobą swój instrument. Może to być bęben, gitara, wiolonczela, własny głos czy strój do tańca (w przypadku tancerzy).

Czas trwania 4h, (2 * 2h)

☆☆☆☆☆

☆ WARSZTAT GŁĘBOKIEJ SAMOUZDRAWIAJĄCEJ PRACY Z GŁOSEM – Weronika Mietelska (z towarzyszeniem Rashmiego V. Bhatta)

Warsztat z samouzdrawiajacej mocy głosu skupia się na czuciu głosu w ciele. Pokazuje że każdy z nas może zabawić się w mnicha buddyjskiego i nauczyć się masować głosem swoje organy wewnętrzne, pobudzać trawienie, rozluźniać jelita i energetyzować dłonie i inne wybrane części ciała. Oprócz wiedzy merytorycznej, warsztat ten dostarcza uczestnikom bardzo głębokiej relaksacji.
W drugim zaś module skupia się na wyprowadzeniu głosu na zewnątrz, pokazywane są ćwiczenia emisyjne tak żeby pod koniec każdy uczestnik mógł wyśpiewać w improwizacji co mu w duszy gra.
Warsztat ma działanie terapeutyczne i wydobywa na powierzchnię zblokowane emocje. Najczęściej uczestnikom zwiększa się mocno asertywność (dzięki śpiewaniu do brzucha).

🌿🌿🌿🌿🌿

SZCZEGÓŁY WYDARZENIA:

DATA: CZWARTEK, 8 CZERWCA BOŻE CIAŁO)

– g. 12:00 -14:00 – WARSZTAT SAMOUZDRAWIAJĄCEJ MOCY GŁOSU z Weroniką Mietelska

– g. 14:00 – 18:00 – WARSZTAT Z RYTMÓW INDYJSKICH – Rashmi V. Bhatt

CENA:

👉 Same warsztaty RYTMÓW INDYJSKICH – 150 ZŁ
👉 Same warsztaty SAMOUZDRAWIAJĄCEJ MOCY GŁOSU – 80 zł
👉 Uczestnictwo w OBU WARSZTATACH – 200 zł

📣Rezerwacji miejsca: w.mietelska@protonmail.com

Podaj, prosimy, swoje imię i nazwisko oraz nazwę warsztatu / warsztatów

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie wydarzenia możesz skontaktować się poprzez chat
Weronika Mietelska
Albo przez Whatsapp +48516577969

INFORMACJE PRAKTYCZNE
(co zabrać i jak się przygotować):

Na warsztat z rytmów zabierz ze sobą swój instrument – cokolwiek to jest! tabla, wiolonczela, bęben, Twój głos, Twój stron do tańca!

Twoja wygoda, komfort i relaks jest ważną kwestią, dlatego:
– warto ubrać się w wygodny strój niekrępujący ruchów,
– zabierz matę (można również skorzystać z mat w naszej przestrzeni), małą poduszkę i kocyk (koce również posiadamy na miejscu w Kontakcie).
– nawodnienie – będą herbatki i woda ale warto zabrać swoją butelkę z wodą

📣WAŻNE: pamiętaj, aby przybyć na miejsce wydarzenia 10min wcześniej.

🍀O PROWADZĄCYCH

RASHMI W. BHATT

Perkusista/dyrektor artystyczny międzynarodowych festiwali.
Urodzony w Indiach Rashmi V. Bhatt dorastał w Pondicherry, w środowisku przesiąkniętym tańcem, teatrem i muzyką indyjską. Studiował sztukę gry na tabli, typową indyjską grę na perkusji, pod kierunkiem SHRI TORUN BANERJEE. Po uzyskaniu tytułu magistra literatury francuskiej zdobył prestiżowe stypendium na studia z historii sztuki włoskiej we Florencji, gdzie studiował także etnomuzykologię. Dzięki znajomości różnych starożytnych tradycji muzycznych jest stale zapraszany na Międzynarodowe Festiwale Muzyki Świata Art Direct. Zapraszał Artystów z Indii, Wietnamu, Chin, Japonii, Korei na koncerty z takimi mistrzami jak Guru Kelucharan Mahapatra, Ravi Shankar, Zakir Hussein, Nusrat Fateh Ali Khan, Pandit Kamalesh Maitra Tabla Tarang maestro, Debiprasad Ghosh, Pandit Chaurasia, Pandit Arvind Parikh, z Ostadem Mohammadem Eqbalem i Majidem Darakhshani z Iranu itp. we Francji, Szwajcarii, Niemczech, Danii, Szwecji, Hiszpanii i Włoszech, Dubaju, Maroku i Tunezji.
Fascynuje go możliwość eksperymentowania i łączenia różnych grup etnicznych i ich języków muzycznych. Współpracował z takimi muzykami jak kenijski piosenkarz AYUB OKAD, niemiecki trębacz MARCUS STOCKHAUSEN, słynny pakistański piosenkarz NUSRAT FATEH ALI KHAN, gitarzysta i kanadyjski producent MICHAEL POTOK. Niedawno odbył trasę koncertową po Afryce z Gabinem Dabire i koncertował ze światowej sławy piosenkarką popową SHAKIRA, a później ze STINGIEM. W ostatnich latach jego główne badania były zorientowane na odkrywanie różnych kultur i ich języków muzycznych, stąd różnorodność projektów z muzykami z krajów od MAROKA po PERSJĘ, od AFGANISTANU po MALI, od SYRII po BRAZYLIĘ. Został zaproszony do występu na prestiżowym WOMEX FESTIVAL w październiku 2010 w Kopenhadze. Jest dyrektorem artystycznym WORLD RHYTHM FESTIVAL we Włoszech.
Rashmi jest często zapraszany na międzynarodowe kongresy, gdzie przedstawia Historię Muzyki Indyjskiej oraz mówi o strukturach Ragi i Rytmach Indyjskiej Muzyki Klasycznej. Robi to samo również w Narodowych Konserwatoriach Muzycznych we Włoszech, Francji i Hiszpanii, a także prowadzi Warsztaty RYTMU dla dzieci w całej Europie w celu interakcji między dwiema kulturami zwanymi INTERKULTURĄ, co bardzo pomaga w integracji różnych kultur.
Mieszka między Rzymem we Włoszech a Pondicherry w południowych Indiach. Rząd Indii przyznał mu dwukrotnie Nagrodę Ambasadora Kultury Indii.
Maestro Bhatt oprocz muzyku ma kilka namiętnych romansów z historią sztuki, astrofizyki, archeologii i… surfingigiem.

WERONIKA MIETELSKA – wokalistka, kompozytorka, pianistka, multiinstrumentalistka. Studiowała na włoskiej uczelni Istituto Superiore di Studii Musicali Achille Peri – Claudio Merulo w klasie śpiewu solowego u prof. Mauro Trombetta. Była stypendystką dyrygenta la Scali, św. Pamięci Maestro Nicola Sgro. Zaczynała od muzyki klasycznej oraz śpiewu chóralnego i solowego, wraz z chórem Ars Cantata występowała na wielu prestiżowych scenach polskich i zagranicznych. Następnie zajęła się muzyką latin jazz, jazzową i odkryła swoją prawdziwą miłością – muzykę improwizowaną. Brałaudział w wielu kursach mistrzowskich polskich i zagranicznych m.in. u pedagogów takich jak: Felton Crews (basista Milesa Davisa), Raina Kabaivanska, Irena Jezierska, Wassim Ibrahim, Olga Boczar, Aneta Łastik, Shai Dayan. Koncertowała w salach wielu krajów Europy, m.in. Włoszech, Hiszpanii, Norwegii, Szwajcarii, jak również w Afryce (m.in. na festiwalu “Gnawa” w Maroku, rozpromowanym przez Marcusa Millera oraz wielu w Polsce m.in.: Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

Oprócz pracy z głosem pasjonuje ją również praca z ciałem. Jest autorką i wykonawczynią projektu muzyczno tanecznego MoveAsound. Ukończyła m.in. kurs pracy z ciałem metodą Lowena w Krakowie, prowadzony przez Annę Dymarczyk, Qi gong przez Tomasza Eichelbergera.

Stworzyła autorską metodę pracy z ludzkim głosem, w której łączy wiedzę, wywodzącą się z różnych technik wokalnych oraz pracy z ciałem, dzięki czemu na swoich zajęciach pokazuje całe spektrum możliwości wykorzystania ludzkiego głosu.

Prywatnie miłośniczka podróży w stylu slow travelling oraz grania na ulicy, gdyż te dwie rzeczy, jak twierdzi, nauczyły ją więcej niż kursy, studia i scena.