Warsztat Improwizacji Kontaktowej z elementami pracy w nurcie BMC® – Angelika Mizińska / 3-4 sierpnia

Warsztat Improwizacji Kontaktowej z elementami pracy w nurcie BMC
Miękka siła, płynny opór i przestrzenna dynamika
Zapraszam do wspólnej eksploracji naszego wewnętrznego ekosystemu płynów, która będzie punktem wyjścia do badań sposobów obcowania z grawitacją i przestrzenią w ruchu. Podczas warsztatu zatracimy się w płynnej naturze naszej fizyczności, w wirowaniu w przestrzeni sferycznej, oswoimy z upadkami, nauczymy się przelewać ciało do góry nogami i unosić na falach. Odkryjemy nowe ruchowe dialogi z siłami fizyki, by świadomiej i bezpieczniej poruszać się przez przestrzeń, zarówno solo, jak i z innymi osobami.

Będziemy zmieniać konsystencję naszych płynnych ciał, by wspierać dynamikę, bawić się rytmem i utrzymywać płynną strukturę podczas improwizacji w kontakcie. Zaczerpniemy ze stanów różnej obecności charakterystycznych dla płynów w naszych ciałach, aby sprawdzić, jak mogą one być podstawą komunikacji w ruchu. W różnych jakościach i dynamice przepływu będziemy oscylować między odpoczynkiem a aktywnością, napięciem a relaksem. Oswoimy się z spiralami i ruchem wielokierunkowym, poruszając się w sieciach powięzi. W lataniu poszukamy lekkości i zawieszenia charakterystycznego dla płynu mózgowo-rdzeniowego, a w podnoszeniach ziemistości i energii naszej krwi. Wszystko po to, by z łatwością nawigować w przestrzeni, transformować naszą improwizację i praktykować obecność w nieprzewidywalności improwizacji kontaktowej.

Podczas warsztatu będziemy eksplorować podstawowe założenia badawcze improwizacji kontaktowej czerpiąc z zasobów płynów naszych ciałach pracując somatycznie w nurcie Body-Mind Centering.

▪️ O prowadzącym
Angelika Mizińska – edukatorka, tancerka, producentka. Prowadzi zajęcia i warsztaty z improwizacji kontaktowej, improwizacji tańca i świadomości ciała. Współtworzy projekty edukacyjne rozwijające samoświadomość, umiejętności komunikacyjne i społeczne, korzystając z praktyk somatycznych, choreograficznych i improwizacji tańca. Jej podejście do pracy twórczej, badawczej i współpracy kształtują takie podejścia, jak improwizacja ruchowa, Body-Mind Centering®, (eko)somatyka, Porozumienie bez Przemocy. Najbardziej spełnia się w twórczych procesach kolaboracyjnych oraz w działaniach prospołecznych. Nieustannie fascynują ją badania ciała w ruchu, potencjału naszej wrażliwości i świadomości ciała, w relacji z samym sobą i ze światem, w kontekstach artystycznych i edukacyjnych. Ukończyłam studia m.in. na kierunku taniec i sztuki performatywne w Wielkiej Brytanii i USA. Jest certyfikowaną edukatorką ruchu somatycznego wg podejścia Body-Mind Centering® i nauczycielką jogi w nurcie ashtangi.

▪️ Dla kogo?
Warsztaty są dedykowane osobom z doświadczeniem w praktyce kontakt improwizacji.

▪️ Kiedy?
Sobota, 3.08
10.30-13.00
15.00-18.00
Niedziela 4.08
10.30-13.00
15.00-17.00

▪️ Gdzie?
Kraków, ul. Szpitalna 40/12, Kontakt. Przestrzeń Ruchu, Tańca i Muzyki

▪️ Za ile?
380zł przed rejestracją do 19.07.24, po tym terminie 480zł

▪️ Zgłoszenia:
Przez formularz
https://forms.gle/uCHpX5PFFF2gePpv6