Acro Yoga z Acro Tribe gr. Open

AcroTribe
Basia Psiuk, Weronika Tyrpa, Renia Pałka i goście 🙂

Od dziecka spędzały dużo czasu rozwijając się sportowo. Kilka lat temu trafiły na AcroYogę, która stała się ich główną pasją. Wcześniejsze doświadczenie w sporcie (gimnastyka, balet, akrobatyka, karate, taniec, joga, pole dance, kontakt improwizacja) pozwoliło im na szybkie poszerzenie zakresu swoich umiejętności. Acro daje radość i zabawę, ucząc współpracy i rozwijając świadomość ciała. Jako AcroTribe dzielą się swoją pasją i wspierają jej rozwój w Polsce. Prowadzą regularne zajęcia w Krakowie oraz cyklicznie organizują warsztaty z czołowymi nauczycielami AY z Polski i zagranicy.

W Kontakcie zajęcia prowadzą we wtorki: godz. 20:30 – 22:00, grupa open.

Zapraszamy na: https://www.facebook.com/AcroTribe/
W KONTAKCIE prowadzi: Acro Yoga z AcroTribe, grupa open

W KONTAKCIE prowadzi: Acro Yoga z Acro Tribe gr. Open

Dziecięcy Warsztat Tańca

Agnieszka Tatara Absolwentka teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie i Szkoły Baletowej w Krakowie. Uczestniczka licznych warsztatów tanecznych w kraju i za granicą, a także warsztatów dla młodych menedżerów tańca zorganizowanych przez Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie. Od
wielu lat spełniona w pracy z dziećmi, którym przekazuje pasję, zdobyte umiejętności i wiedzę. Pełna energii i zaangażowania w każdą lekcję, otwarta na taneczne inicjatywy swoich uczennic oraz pilnująca dyscypliny. Pracowała między innymi w JDC International School of Performing Arts, Studiu Teatru, Muzyki i Tańca, Waldorfskiej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krakowie oraz Cricotece – Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora. W 2013 r. rozpoczęła współpracę z Edwardem Reyem i Studiem Kontakt. Przestrzeń Ruchu i Tańca, a od 2014 kieruje Dziecięcym Warsztatem Tańca, który jest jej autorskim pomysłem i propozycją dla wszystkich, którzy szukają niepowtarzalnych zajęć ruchowych stworzonych dla dzieci i przez dzieci. W latach 2015 – 2019 pracowała w Krakowskim Centrum Choreograficznym w Nowohuckim Centrum Kultury. Od 2019 pracuje w Teatrze Groteska.

W KONTAKCIE prowadzi: Dziecięcy Warsztat Tańca

Afro Dance, Afro-House

Alain Ndasi (Kamerun):
Taniec ma we krwi! Jako dziecko tańczyć uczył się od ojca i dziadka. Już w przedszkolu miał swoje pierwsze występy. Obecnie występuje z wieloma grupami Afro Dance m.in.w: grupie La Taniere du Lion.
Style tańca afrykańskiego, jakie tańczy i naucza Alain, to: afro, couper dealer, ndombolo, kizomba, Koduro, bikutsi, forro, azonto.
Gerard Guyzo
afro

W KONTAKCIE prowadzi: Afro Dance, Afro-House

Teatr Fizyczny i Improwizacja Taneczna, Taniec Współczesny i Kompozycja Ruchu / start: 22.01!

Tancerka, improwizatorka, aktywna instruktorka tańca współczesnego i improwizacji w ruchu/tańcu w Krakowie. Pracuje również z seniorami. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu i Dance Move Cities w Krakowie w 2013 r. Dyplomowana Instruktorka Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu/Essen/r. Detlef Kappert). Jest absolwentką PPSKAK w Kaliszu na kierunku taniec współczesny. Od 2008 roku Tancerka Eksperymentalnego Studia Tańca EST u Iwony Olszowskiej. Wraz z EST tańczyła w spektaklach Light Cube brother, Dziwne niepokoje, Para ConTango Club, czyli Pan Tan Rey, Wodo-stany, w wielu pokazach improwizacji tanecznej (pracy w procesie) oraz autorskich spektaklach solowych tj. Zdjęcie oraz Kobieta z sercem (teatr tańca). Uczestniczka wielu zróżnicowanych realizacji scenicznych w choreografiach m.in.: Iwony Olszowskiej, Marco Volty, Anny Wytych-Wierzgacz, Yukari Uto, Jacka Owczarka oraz realizacji video tańca (we współpracy z Renatą Przemyk, Bartkiem Kulasem i Piotrem Werewką).
Od 2014 r. wraz z zespołem EST współpracuje z Teatrem BARAKAH w Krakowie. Zanim zajęła się tańcem zaangażowana była w sztuki plastyczne. W jej sposobie pracy bardzo charakterystyczne jest posługiwanie się obrazami i używanie ich do zrozumienia ruchu i ciała.

W KONTAKCIE prowadzi: Teatr Fizyczny i Improwizacja Taneczna, Taniec Współczesny i Kompozycja Ruchu / start: 22.01!

Hatha Yoga, Vinyasa - joga dynamiczna

Praktykę jogi rozpoczęła w 2010 roku w nurcie Ashtanga Vinyasa Yoga. Swoją wiedzę jogiczną pogłębia uczestnicząc w licznych warsztatach prowadzonych przez polskich i zagranicznych nauczycieli m.in. w Mołdawii, Niemczech oraz Indiach.
Certyfikat nauczycielski 200 oraz 300 RYS otrzymała w kolebce jogi – Rishikeshu (Indie). Od 2016 roku członek Yoga Alliance International.

W KONTAKCIE prowadzi: Hatha Yoga, Vinyasa - joga dynamiczna

, Joga Nidra z Misami Tybetańskimi

Artem Nakonechnyi kształcił się w różnych szkołach jogicznych na terenie Ukrainy (m.in. Balance Joga). Wieloletni nauczyciel jogi na Ukrainie. Prowadził także warsztaty na różnych festiwalach, jak: AVATAR, Vedalife, Etno drum, itp. Do asan podchodzi z punktu widzenia terapii i biomechaniki oraz prawidłowej konstrukcji sekwencji opartych na pracy mięśni agonistycznych i antagonistycznych.
 
 
.

W KONTAKCIE prowadzi: , Joga Nidra z Misami Tybetańskimi

Contact i Improwizacja Taneczna, Contact Impro..., Indywidualne praktyki taneczne*, Masaże*, Otwarta Praktyka Taneczna, PANTA REI - Impreza Taneczna z Muzyką Świata (do godz. 1:00) / wracamy po wakacjach :), Poranne praktyki wokalne i ruchowe, Tango-Contact i Improwizacja Taneczna w Parze

Tancerz i malarz. Absolwent krakowskiej ASP. Uczestnik X Akademii w Teatrze Gardzienice, oraz wielu innych warsztatów i szkoleń w zakresie tanecznym i teatralnym. Wielbiciel muzyki i podroży,  założyciel Przestrzeni Ruchu i Tańca Kontakt.

W 2000 roku odkryłem tango i od tej pory doświadczam ruchowo, tanecznie, teatralnie i muzycznie. Mam wielką słabość do tańca w parze, teatru tańca, improwizacji tanecznej, muzyki i śpiewu.  Lubię szukać mostów pomiędzy rożnymi technikami i przede wszystkim czuć jak taniec i muzyka potrafią łączyć i inspirować ludzi.

Zapisy:
+48 788 496 365
edzio@kontaktprzestrzen.pl

W KONTAKCIE prowadzi: Contact i Improwizacja Taneczna, Contact Impro..., Indywidualne praktyki taneczne*, Masaże*, Otwarta Praktyka Taneczna, PANTA REI - Impreza Taneczna z Muzyką Świata (do godz. 1:00) / wracamy po wakacjach :), Poranne praktyki wokalne i ruchowe, Tango-Contact i Improwizacja Taneczna w Parze

Poranna Joga w Kontakcie

O Mnie:
Joga pojawiła się w moim życiu w najbardziej odpowiednim momencie.
W 2010 roku trafiłam na matę i wtedy też rozpoczęła się moja droga do siebie przez kontakt z ciałem.
Ponad dwa lata później podjęłam kurs nauczycielski w Krakowie metodą Iyengara, podczas którego nabyłam wiele praktycznych umiejętności – m.in. znajdowania struktury,zastosowania pomocy podczas praktyki,dokładności i precyzji w asanie , poszukiwania symetrii, technik pranayamy .
Szkolenie i pobyt w Indiach otworzyły mi serce i ciało na miękkość, łagodność, przepływ i radość płynące z praktyki. Ukończyłam kurs Yoga Alliance RYT200 w miejscowości Dharamsala, Indie.
Na swojej ścieżce poznaję i łączę różne praktyki – oddech, śpiew, masaż, taniec, natomiast jedną z bliższych ścieżek, naturalnie towarzyszących od dzieciństwa jest kontakt z naturą , z którą czuję głębokie połączenie i większość wolnych chwil spędzam w jej otoczeniu, szukając swoich miejsc mocy nawet w miejskich dżunglach.
Na zajęciach kieruję się głównie intuicją. Nie działam według programu czy schematu, czując grupę podążam za tym co się pojawia. Dlatego też zajęcia jogi często po prostu “ płyną” zachowując jogiczną strukturę lekcji.
W życiu szczególnie bliska jest mi jedna z 7 zasad Huny: Mana – cała moc pochodzi z wnętrza.

W KONTAKCIE prowadzi: Poranna Joga w Kontakcie

Gosia Żurawska
Tancerka, fotografka, rękodzielniczka. Instruktorka tańców swingowych.
Od momentu napotkania na swej drodze Lindy Hop, taniec ten stał się dla Gosi jednym z wyznaczników obieranych przeze nią kierunków. Odwiedziła wiele społeczności swingowych w Europie odkrywając bogactwo kultur, ucząc się, dzieląc doświadczeniem i angażując w organizację festiwali.

Od wielu lat związana jest z obozem Herräng Dance Camp w Szwecji, gdzie, poza wylegiwaniem się na zielonej
trawie i wpatrywaniem w skandynawskie niebo;), doskonali swoje umiejętności taneczne i instruktorskie oraz czerpie inspiracje od nauczycieli i tancerzy z najróżniejszych zakątków świata. Zawsze jednak z ogromną radością powraca do krakowskiej rodziny swingowej, gdzie obecnie prowadzi zajęcia Lindy Hop, Solo Jazz oraz zajęcia poświęcone switchowaniu (płynnej zamianie ról w tańcu). Sieje również ziarno swinga w rodzinnym Lublinie.
Największe piękno tańców swingowych Gosia upatruje w wolności, o której przypominają i głośnym śmiechu, który wydobywają z tańczących. Dlatego często można ją też spotkać z aparatem w dłoni, w roli „łapacza” parkietowych emocji.
Szukając nieustannie równowagi między radosną ekspresją do której zaprasza swing a uważnością i medytacją w tańcu Gosia praktykuje również GaGa i Choreoterapię.

Karina Shorets
Od końca 2013 roku Karina intensywnie angażuje się w świat swingu, najpierw jako kursantka i tancerka, obecnie jako pełna pasji instruktorka. Od kilku lat prowadzi regularne zajęcia w Krakowie, od roku uczy również w Katowicach. Należy do pierwszej w Polsce jazzowej grupy choreograficznej Jazzy Pearls. Systematycznie uczy na terenie całej Polski m.in. Warszawa, Poznań, Wrocław, Gdańsk i ect.. Regularnie wyjeżdża na zagraniczne festiwale, gdzie doskonali swój warsztat taneczny, uczy się od najlepszych światowych instruktorów, prowadzi warsztaty oraz bierze udział w zawodach.
W 2018 roku dołączyła do pierwszej w historii współczesnego europejskiego swingu grupy choreograficznej HDC Daily Meeting Chorus Line.
Od początku 2020 roku realizuje i rozwija swój autorski projekt Kick “Swing. Projektuje buty taneczne Kick”
Swing Dance Shoes.
Od grudnia 2018 roku gra w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie w spektaklu “Czyż nie dobija się
koni?

W KONTAKCIE prowadzi: Lindy Hop

Stanie na rękach, Mobilność

W KONTAKCIE prowadzi: Stanie na rękach, Mobilność

Tango-Contact i Improwizacja Taneczna w Parze

Taniec towarzyszy jej od zawsze. Już jako mała dziewczynka zaczęła tańczyć w Szkole baletowej w Krakowie gdzie uczyła się podstaw takich jak wdzięk i koordynacja ruchu.

Jako nastolatka występowała razem ze Studio Teatru Muzyki i Tańca w spektaklach muzycznych o charakterze musicalowym. Próby podejścia do kursów tańca towarzyskiego rozczarowały ją.  “Może za każdym razem trafiałam źle, ale miałam wrażenie że tańczę na przeciwko partnera, w tym samym rytmie, te same kroki ale nie tańczymy RAZEM. Dlatego pokochałam tango, które wprowadziło mnie do nowego świata tanecznych relacji. Tango w Kontakcie jest czymś wyjątkowym bo łączy w sobie elementy Tanga Argentyńskiego oraz kontaktu improwizacji. To czerpanie radości z istoty wspólnego przeżywania muzyki.” Miłośniczka podróży (szczególnie rowerowych).

Absolwentka Architektury na Politechnice Krakowskiej. Razem z mamą prowadzi pracownię projektowania wnętrz  mikolajskastudio.pl

W KONTAKCIE prowadzi: Tango-Contact i Improwizacja Taneczna w Parze

Świadomość ciała w oparciu o metodę BMC / start: 14 października

Tancerka, choreograf, nauczyciel tańca współczesnego, świadomości ciała, kontakt improwizacji oraz improwizacji jako performance; Somatic Movement Educator wg metody Body Mind Centering. Kierownik artystyczny Eksperymentalnego Studia Tańca EST od 1989 roku. Obecnie EST realizuje projekty improwizacji strukturalnej, lecture performance, site specyfic. Tworzy Obszar Tańca w Teatrze BARAKAH. Obecnie uczy w Hurtowni Ruchu oraz w KONTAKCIE. Przestrzeni Ruchu i Tańca w Krakowie oraz na kursach instruktorskich, studiach zaocznych Akademii Muzycznej w Łodzi oraz warsztatach tańca i festiwalach kontaktu improwizacji w Polsce i za granicą (Ukraina, Anglia, Rosja, Mołdawia, Niemcy, Włochy, Portugalia).
Przez 8 lat uczyła w krakowskiej PWST. Doświadczenia taneczne zdobywała w centrach tańca w Nowym Jorku oraz jako wolny słuchacz na Uniwersytetach George Mason w Waszyngtonie, Alabamie i Calgary, warsztatach organizowanych przez Śląski Teatr Tańca, Centrum Animacji Kultury oraz festiwalach tańca w Polsce. Tworzy autorskie spektakle, choreografie solowe, dla zespołu EST, a także m.in. Polskiego Teatru Tańca, Teatru Rozmaitości, Teatru Starego, Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie. Prowadziła coachingi zakończone pokazami, m.in. Pan European Art. Laboratory w Villi Decius, kilkakrotnie Falling After Paxton w Toruniu, Łodzi, Białymstoku, Wrocławiu.
Jako tancerka tańczy solowo oraz z EST, ostatnio również w przestrzeniach alternatywnych; improwizacje strukturalne t.j. lecture performances: Serce zRozum, Bones Mind Moving- Moving Bones Mind, Falling after Paxton z EST/Hurtownia Ruchu, oraz site specyfic: Płaczące krzesła – z EST na Plac Boh. Getta, Tramwaj zwany podążaniem, Autoshow, Dziwne Nie_pokoje oraz z Jackiem Owczarkiem projekt And we will dance together. Brała udział w projektach z Pracownią Fizyczną Zdarzenia oraz w wystawie w MS2 w Łodzi Przyjdźcie pokażemy wam co robimy, z Renatą Piotrowską Unknown, z Martą Pietruszką i Andrzejem Sadowskim B&B, z Marcinem Janusem, z Magdą Przybysz Serce zRozum oraz w projektach międzynarodowych z Liz Lerman Dance Exchange, Bliskość z Risa Jaroslow, Aurora z Maidą Withers, Ocean Miasta z Pierre Deloche, Just say it z Michaelem Schumacherem, Samples project polsko – rumuński z EST.
Tańczyła w USA, Kanadzie, Finlandii, Rosji, Anglii, Norwegii, Szwecji, Niemczech, Austrii, Portugalii, Izraelu, Czechach, Mołdawii, we Włoszech, na Ukrainie. Otrzymała nagrody za choreografie oraz za konsekwentną kontynuację własnej drogi twórczej, osobowość sceniczną oraz stypendium Fundacji Batorego ArtsLink w Nowym Jorku.

W KONTAKCIE prowadzi: Świadomość ciała w oparciu o metodę BMC / start: 14 października

Ruch od czucia - oswajanie improwizacji i świadomości ciała

Prowadząca:
Joanna Książkiewicz – kocha kontakt w tańcu (i taniec w Kontakcie, zasłuchanie w mądrość ciała. Czerpie moce z bycia w naturze, wiele dni i nocy ostatniego roku spędziła w dzikiej dolinie hiszpańskiej i na
polskiej łące. Tańczy, improwizuje – ruchem, głosem, życiem;) Pociąga ją łączenie światów, fascynują procesy tworzenia się społeczności. Uwielbia tradycyjne pieśni, odkrywanie tajemnic ludzkiego ciała, mitów i drugiej strony baśni.
 
Tańczy od 20 lat. Około 7 lat temu odkryła moc świadomego,
organicznego ruchu, moc improwizacji i kontakt improwizacji – od tej
pory nic już nie było takie samo, a wszystko stało się … tym! 😉
Nieustannie poszerza swój warsztat, biorąc udział w zajęciach rożnych form tanecznych, metod pracy z ciałem (m.in. Metoda Feldenkraisa, Ruch Autentyczny, Body Mind Centering, Gaga), warsztatach kontakt improwizacji w Polsce i za granicą.
W latach 2017-2018 związana z wrocławską grupą performatywną
protoCiało, tworzoną przez tancerzy, seniorów, osoby o ograniczonej mobilności ruchowej i osoby niedowidzące. Szuka dróg, by otworzyć świat tańca i świadomości ciała także dla tych, którzy obawiają się do tego świata zajrzeć – wierząc, że świadomy ruch to dobro, z którego możemy czerpać wszyscy – niezależnie od sprawności, doświadczeń z ruchem czy blokad w głowie i innych częściach nas. 🙂
Aktualnie w procesach: – nieustającego zachwytu; – certyfikacji jako
Somatic Movement Educator według metody Body Mind Centering (BMC Certification Program, Movimiento Atlas, Zaragoza, Hiszpania). Mimochodem absolwentka psychologii.
Ma szczęście spotykać na swojej drodze wspaniałych nauczycieli.
Najważniejsi z nich to: Emma Bonnici (praca z głosem, proces grupowy), Iwona Olszowska (BMC, improwizacja), Marta Grabowska i Ewa Świtoń (Kontakt Improwizacja), Walburga Glatz (BMC), Paulina Stróż (Joga Iyengara) i Eckhart Tolle.

W KONTAKCIE prowadzi: Ruch od czucia - oswajanie improwizacji i świadomości ciała

Flow Joga

Dla mnie Joga to harmonia, wolność, radość odkrywania Siebie i Świata, źródło energii i nieprzebranej Radości, to niekończąca się przygoda.

Joga towarzyszy mi od 15 lat choć ciągle uważam się początkującej joginką.
Jako instruktor zwracam szczególną uwagę na oddech oraz na technikę i dokładność praktyki. Dzielenie się metodą, którą kocham i w którą wierzę sprawia mi ogromną radość.

W KONTAKCIE prowadzi: Flow Joga

Forró (taniec brazylijski), PANTA REI - Impreza Taneczna z Muzyką Świata (do godz. 1:00) / wracamy po wakacjach :), Praktyka Zouka, Praktyka Zouka sala niebieska / Jam AcroYogi (20.30 sala narożna), Zouk (taniec brazylijski)

Junior Arto:
Zdobywał i szlifował taneczne doświadczenie na ulicach i karnawałach Brazylii, warsztatach regionalnych tańców i na różnorakich warsztatach tanecznych dookoła świata. Przysposobił sobie wszystkie ludowe brazylijskie tańce takie jak forró, samba, zouk, coco and ciranda. Przez 2 lata była nauczyciele w brazylijskich szkołach tańca i na warsztatach, a od paru lat dzieli się swoim tanecznym doświadczeniem, brazylijską wrażliwością, muzykalnością i poczuciem rytmu z uczniami w naszej szkole. 🙂
Zouk i Forro to jego specjalność. 🙂
Zapraszamy! 🙂

Junior Arto is a Brazilian dancer, musician and a dance teacher.

He gained and honed his experience dancing in the streets and carnivals of Brazil, as well as in regional and international dance workshops around the world, where he has been learning from Brazilian dance masters.

Junior is experienced in all Brazilian folk dances, such as Forró, Samba, Zouk, Coco and Ciranda. He has been a teacher at many Brazilian dance schools, workshops and other social events for more than 5 years. Currently he is sharing his dance experience, Brazilian sensitivity, musicality and sense of rhythm with students at Przestrzeń Ruchu i Tańca Kontakt (or ‘with our students.’)

W KONTAKCIE prowadzi: Forró (taniec brazylijski), PANTA REI - Impreza Taneczna z Muzyką Świata (do godz. 1:00) / wracamy po wakacjach :), Praktyka Zouka, Praktyka Zouka sala niebieska / Jam AcroYogi (20.30 sala narożna), Zouk (taniec brazylijski)

Personal development trainer with an integral approach. Both professionally and in my personal life, I explore and use various methods of working with the body, mind and spirit. I lead people through transformation and assist them on the way to live with passion, joy, harmony and power. I support through training, workshops, coaching and mentoring, as well as teaching meditation or conducting regular movement classes.
Two years ago, I included the traditional Hawaiian Lomi Lomi Nui massage in my work – the unusual spirit of this practice is very close to my heart and I am happy to carry its gifts further, soothing the bodies and souls of my clients.
I am a mover by nature and passion. Sport and body work have always been on my way. In my youth I trained in running, swimming and karate kyokushin for 8 years. A more conscious approach to the body began 16 years ago, when I started my adventure with yoga and then with meditation. 
Soon after, the first experiences with choreotherapy joined. I have always loved to dance, but this passion has fully developed in the last 5 years. During this time, I delved into improvisation, body awareness, spontaneous dance and contact improvisation (it was love at first contact 😃). I have learned from many great teachers at workshops and festivals and freely experimenting and exploring the potential of my body. I have been practicing Qi gong regularly for 4 years, I am delighted with it and thankful for what it gives me. The most recent, but very fruitful practice in this repertoire are Lowen’s bioenergy exercises or energy work per se, which I have also been using for several years.
I believe in diversity, synergy and integrity, both in the development of our entire being and in the very area of ​​the body and movement. I believe in the intelligence and intuition of our bodies.
I believe the body is the gateway to our vital energy, to our presence, to our grounding and centering. I believe the body is a source of pleasure, joy and power. I believe that conscious work with the body hides wonderful gifts, at your fingertips.
So let’s go dance, move and wake up our bodies

Jona *ruch *kobieta *Słowo Boże *tożsamość 

Kasia Maria Rosalia tańczy od 10 roku życia, ukończyła instruktorskie studium tańca jazzowego pod patronatem Kieleckiego Teatru Tańca. Jako instruktor pracuje od 2008 roku ucząc młodzież, dorosłych, układając choreografie do spektakli. Od lat szkoli się na warsztatach w kraju (Kielecki Teatr Tańca, Krakowski Teatr Tańca) oraz za granicą (Tanzfabrik, Marameo Berlin, IALS Rzym). Tańczy w głównym składzie spektaklu „Lilia”. Tworzyła openingi sceniczne do konferencji „Strefa Zero”. Współpracuje z Teatrem Sztuk, Orkiestrą Archetti, Teatrem A. Zajęcia prowadzi tak, by technika i twórcza wolność mogły się wzajemnie uzupełniać.

„Taniec to dla mnie przestrzeń, w której jestem najbliżej siebie. Otwiera horyzonty, scala duszę i ciało, budzi twórczość, wydobywa piękno i pozwala latać…” Kasia

W KONTAKCIE prowadzi: Jona *ruch *kobieta *Słowo Boże *tożsamość 

Taniec Butoh

Tancerz Butoh, choreograf, aikidoka. W 1987 rozpoczął trening Aikido, a od 2003 naucza prowadząc regularne zajęcia. Obecnie posiada stopień mistrzowski 4 dan. Jest założycielem i nauczycielem Krakowskiej Akademii Aikido
Kobayashi Hirokazu. W 1999 rozpoczął naukę japońskiego tańca Butoh. Pobierał lekcje u: Daisuke Yoshimoto, Itto Morita, Atsushi Takenouchi, Imre Thormann, Kan Katsura, Minako Seki, Yuri Nagaoka. W swym dorobku ma kilka solowych spektakli: „Szczery?” (2002), „Poza” (2005), „Straw-butoh” (2009), „Podzielenie (się)” (2019), „Słowa, słowa, słowa…” (2019), „Hana na michi” (2020). W 2004 prowadził całoroczny projekt pod nazwą “Integracja w terapii tańcem”, w którym uczestniczyły również osoby głuchonieme – dla uczestników, napisał i wyreżyserował spektakl “Kwiaty na chodniku”. W latach 2005-2011 wielokrotnie współpracował z niezależnymi artystami: muzykami, aktorami, tancerzami, filmowcami współtworząc prezentacje sceniczne i filmowe. W 2008 wraz z grupą Do-Teatr współtworzył spektakl „Aite” (choreografia i taniec). Regularnie prowadzi warsztaty w kilku miastach w Polsce.

W KONTAKCIE prowadzi: Taniec Butoh

, Aktywny stretching z elementami psychomotoryki

Krzysztof Satora – trener personalny, choreograf, tancerz, jeden z pierwszych tancerzy streetowych Krakowa, swoją przygodę z tańcem zaczynał w 1994 roku, przez lata zdobywał doświadczenie w wielu formach w kraju i za granicą, od 2006 roku związany z branżą fitness, specjalizuje się w kontroli ciała. Trener psychomotoryki,akrobatyki tanecznej i partnerskiej, stretchingu oraz kulturystyki, posługuje się 12 formami tanecznymi takimi jak break dance, poping, locking, waveing, dancehall, hip hop, pole dance, akrobatyka taneczna. Od 2008 r opracowuje nowe systemy treningowe powiązane z psychomotoryką i tańcem. Od 2009 związany jest również z teatrami jako choreograf ruchu scenicznego i trener personalny w przygotowaniach do spektakli. Współpracuje z takimi teatrami jak teatr Ludowy i Bagatela w Krakowie,
Jest osobą dla której ruch jest bardzo ważny i dąży do rozwoju personalnego siebie i osób z nim związanych. Od 2014 związany jest również z Acro Yogą, a od 2015 prowadzi zajęcia, Od 2016 prowadzi zajęcia też z Acro Duo.

Trener personalny, choreograf, tancerz Krzysztof Satora

W KONTAKCIE prowadzi: , Aktywny stretching z elementami psychomotoryki

Regularne weekendowe warsztaty CONTACT IMPROVISATION / * wracamy w nowym sezonie

Od dziesięciu lat z niezmienną pasją zbiera doświadczenia związane z Contact Improvisation (CI), biorąc udział i współorganizując warsztaty, jamy, projekty związane z CI. Ukończyła dwuletni projekt Akademy of New Dance and Improvisation. W 2013 była uczestniczką i współorganizatorką ECITE – Międzynarodowej Wymiany Nauczycieli Kontakt Improwizacji W Polsce. Od sześciu lat prowadzimy zajęcia regularne, warsztaty i cykle weekendowe oraz obozy taneczne, przekazując nasiona Kontaktowe otrzymane m.in. od Milana Kozanka, Zuny Vesan Kozankowej, Nancy Stark Smith, Yaniva Minzera, Iwony Olszowskiej, Marii Grudskaya, Joerga Hassmanna, Daniela Wernera, Tala Avni, i innych. Współtworzy Fundację Sensus –Ośrodek Twórczego Rozwoju, powstałą z potrzeby zarażania miłością do tańca.

W KONTAKCIE prowadzi: Regularne weekendowe warsztaty CONTACT IMPROVISATION / * wracamy w nowym sezonie

Latino Lady Styling

Mili Morena – Kobieta żywioł. Urodziła się i wychowała w Havanie (Kuba), całe Jej dzieciństwo przesiąknięte było gorącymi latynoskimi rytmami… Z wykształcenia tancerka z zamiłowania wokalistka.
W 2002 roku założyła własną grupę: Mili Morena y Su Clave, która brała udział w wielu festiwalach salsowych.
Cała Mili jest rytmem, energią i muzyką! Kompilacją słońca, plaży i karaibskiej żeńskiej energii.
Zarówno w tańcu, jak i muzyce Mili łączy ze sobą różne style: salsa, bolero, cha cha cha, cumbia i bardziej nowoczesne rytmy, jak reggaeton.
Grała z wieloma polskimi muzykami: Basia Trzetrzelewska, Maryla Rodowicz, Michał Milowicz, Kasa, Rudi Shubert, Ewa Bem, a także Kora.
Profesjonalna tancerka, kobieca kobieta, żywiołowa artystka. Nic dodać nic ująć… 🙂

W KONTAKCIE prowadzi: Latino Lady Styling

Monika Węgrzynowicz Absolwentka zarządzania kulturą i mediami na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Dwuletniego Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego z dziedziny tańca współczesnego. Od ponad 10 lat prowadzi regularne lekcje tańca współczesnego na wielu poziomach zaawansowania dla dorosłych, natomiast od kilku lat uczy również młodzież i dzieci. Regularnie rozwija swój warsztat nauczycielski, jak i taneczny uczestnicząc w licznych warsztatach ruchowych, które są prowadzone przez profesjonalnych pedagogów z Polski i zagranicy. Pracuje w Krakowskim Centrum Choreograficznym, łącząc pracę artystyczną i organizacyjną. Programuje i koordynuje wiele wydarzeń z obszaru tańca współczesnego (m.in. warsztaty, spektakle, rezydencje, festiwale, konkursy, wystawy zdjęć, projekcje filmów, performance pozasceniczne, wykłady). Współpracuje z Instytutem Muzyki i Tańca jako koordynatorka lokalna projektu Polska Sieć Tańca. Monika jest tancerką, która występowała w wielu spektaklach scenicznych i pozascenicznych, a od 2 lat przygotowuje własne realizacje choreograficzne na większą skalę, realizując swój potencjał artystyczny solo oraz kolektywnie z innymi artystami tańca, muzyki, mediów.

Dziecięcy Warsztat Tańca - akrobatyka i rozciąganie, Dziecięcy Warsztat Tańca

Ola Zglobica Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Uczestniczyła w wielu warsztatach w kraju i za granicą. Interesuje się psychologią sportową i fizjoterapią. Obecnie prowadzi treningi dla młodego pokolenia gimnastyki artystycznej oraz zajęcia taneczne dla dzieci i dorosłych. Działa również jako choreograf tworząc spektakle łączące taniec z ogniem.

www.warsztattanca.com.pl​

W KONTAKCIE prowadzi: Dziecięcy Warsztat Tańca - akrobatyka i rozciąganie, Dziecięcy Warsztat Tańca

Spotkania z masażem

Na masażową ścieżkę wkroczyłem pod przewodnictwem mistrza masażu tajskiego Balazsa Nemetha, kontynuując naukę na warsztatach i praktykach masażowych różnych tradycji i metod. Bliski, fizyczny i intensywny kontakt z drugim człowiekiem wspaniale wpisał się w moje pozostałe fascynacje: jogę, acroyogę, medytację, taniec – staram łączyć różne podejścia mając na uwadze ich podmiot: człowieka.
Od 2011 roku intensywnie praktykuję jogę, najpierw Vinyasa Krama Yogę a następnie Ashtanga Vinyasa Yogę. Od momentu zetknięcia się z AcroYogą w 2013 zostałem trwale zauroczony tą formą aktywności, przez ponad dwa lata animowałem krakowskie środowisko acroyogi prowadząc regularne jamy, warsztaty i zajęcia. Fascynuje mnie ruch w wielu odmianach, staram się odnaleźć punkty wspólne pozwalające wzbogacić swoją praktykę. Dbam by aktywność pozostawała w harmonii z wnętrzem, regularnie medytuję. Jestem przewodnikiem górskim, organizuję wyprawy w mniej uczęszczane miejsca na świecie ( np. Gruzja, Armenia, Turcja, Rosja, Ukraina ).

W KONTAKCIE prowadzi: Spotkania z masażem

Forró (taniec brazylijski)

Renata tańczy od dziecka. Swoją podróż z tańcem rozpoczęła od tańców towarzyskich. Potem przyszedł czas na taniec współczesny, jazz, hip hop, afro beat. Zupełnie przypadkowo odkryła Forró. I jak mówi to było jej przeznaczenie. To dla Forró wyjechała na rok do Lizbony. Tam uczyła się tańczyć w wielu szkołach tańca, uczestniczyła w licznych festiwalach i warsztatach Forró. Już w Lizbonie zaczęła prowadzić zajęcia i organizować lekcje pokazowe. Ostatnie miesiące spędziła w Brazylii poszerzając swój warsztat taneczny o różne style Forró. Jak mówi: Forró dla mnie to nie tylko taniec, to niekończące się pokłady dobrej muzyki, którą uwielbiam wyszukiwać. Forró to też historia, kultura północno-wschodniej części Brazylii, o których opowiadają piosenki. Forró to uczucie radości, które pojawia się w tańcu z drugą osobą, kiedy znika cały świat i liczy się tylko taniec i muzyka. W Kontakcie prowadzi zajęcia przez ostatnie 3 lata, prowadziła warsztaty w różnych miastach w Polsce i na Białorusi.

W KONTAKCIE prowadzi: Forró (taniec brazylijski)

Freestyler Kids: 8-14 lat / start: jak zbierze się grupa, Happy Feet (4-7 lat) / start: jak zbierze się grupa, Masaż Naturalny Relaks*

Prowadzi zajęcia Freestyler Kids / Happy Feet 

“Jestem pasjonatką rożnych rodzajów tańca i lubię pracę nad nieograniczonym rozwojem i udoskonaleniem się w tym.

Dyplomowana masażystka, posiada doskonałe umiejętności w zakresie różnych technik masażu nabyte w Krakowskiej Szkole Masażu Bio-Relax w 2011 r.
Nabytą wiedzę wykorzystuje w swojej pracy jako masażystka w Szkole Tańca KONTAKT, gdzie proponujemy szeroką ofertę masażu dla osób pragnących zrelaksować się, odpocząć i zregenerować siły po ciężkim dniu pracy, a także dla osób, które prowadzą bardzo aktywny tryb życia, m.in.: sportowców, wspinaczy, tancerzy.

Zapisy:
+48 796 465 583
bunyaktatyana@gmail.com

W KONTAKCIE prowadzi: Freestyler Kids: 8-14 lat / start: jak zbierze się grupa, Happy Feet (4-7 lat) / start: jak zbierze się grupa, Masaż Naturalny Relaks*

AcroYoga od podstaw, AcroYoga średniozaaw.

„Z ruchem związany od dzieciństwa. Siedmioletnie doświadczenie w zespole akrobatyczno – tanecznym , lekkoatletyka, dziewięcioletnia praktyka jogi zaszczepiły stałą potrzebę fizycznej aktywności i nauczyły znajdować w niej radość. Nauczyciel AcroYogi od 2 lat. Rozwija świadomość ciała poprzez taniec współczesny, kontakt improwizację, taniec fizyczny, GAGA, animal flow. Możliwość połączenia doświadczeń akrobatycznych z jogą i tańcem zafascynowała go absolutnie. Zachwycony momentem, w którym linie tych form ruchu, maja okazję się spotkać. W Krakowie prowadzi regularne zajęcia z AcroYogi grup początkującej i średniozaawansowanej. Organizator jamów, warsztatów i projektów artystycznych.”

 

W KONTAKCIE prowadzi: AcroYoga od podstaw, AcroYoga średniozaaw.

Chór w Kontakcie, Chór Dzieci / start: październik, Kurs Muzyczny w Kontakcie - solfeż, historia muzyki, harmonia, lekcje gry na wybranym instrumencie!, Solfeż / online

Wassim Ibrahim, Urodzony w Damaszku, w Syrii, w 1978 roku. W 1998 roku ukończył pierwsze studia z tytułem inżyniera budownictwa i w ciągu następnych siedmiu lat, brał udział w licznych projektach w Syrii. Swoją przygodę muzyczną rozpoczął w wieku sześciu lat, grając na flecie i Oud. W latach 1990-1996 rozpoczął naukę gry na instrumencie – Oud, którą prowadził nauczyciel Fayez Zahe Aldin. Następnie rozpoczął studia na kierunku Harmonia i kontrapunkt, które prowadziła Prof. Bella Tagezieva. 2005 rok to początek kariery akademickiej w High Institute of Music (Wydział Teorii i Kompozycji) w Damaszku. Studia ukończył w 2010 roku, współpracując z wieloma wykładowcami. Jego edukację prowadzili profesorowie pochodzenia rosyjskiego, kompozycję wykładał Prof. Serge Kopperanov, teorię – Prof. Bella Tagezieva, dyrygenturę – Prof. Victor Babenko oraz Mr Missak Baghboudarian; dyrygent Syryjskiej Orkiestry Symfonicznej. Następnie Wassim Ibrahim uzyskał stopień magistra studiów kompozytorskich na Akademii Muzycznej w Krakowie, w Polsce, pod nadzorem Prof. Józefa Rychlika w 2015 roku. Uzyskał stopień doktora w dziedzinie kompozycji muzycznej na Akademii Muzycznej w Krakowie, kierunek kompozytorski, współpracując z Prof.Wojciechem Widłakiem.

Nauczanie

W latach 2010-2013 rozpoczął profesjonalną karierę muzyczną jako nauczyciel w Higher Institute of Music w Damaszku, w Syrii, gdzie wykładał historię muzyki międzynarodowej, prowadził zajęcia z harmonii i kształcenia słuchu.

Kariera kompozytora

Jego profesjonalna kariera kompozytorska rozpoczęła się w 2002 roku, od skomponowania sześciu piosenek dla dzieci, które znalazły się na płycie dedykowanej najmłodszym. Następnie jego utwory były wykonywane na wielu festiwalach, w różnych krajach i halach koncertowych na całym świecie, między innymi: podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień w Austriackim Forum Kultury w Warszawie; w Sali Koncertowej Filharmonii Krakowskiej; podczas Festiwalu Krakowskiej Akademii Muzycznej – aXes; w trakcie Dni Kultury Syryjskiej w teatrze Muth w Wiedniu, w Austrii; na koncertach w Burgtheater Kasino oraz Ehrbar Saal w Wiedniu, w Austrii; w New Jersey i Wisconsin w Stanach Zjednoczonych;w Elb Filharmonii w Hamburgu w Niemczech; na konferencji Chrześcijaństwo-Islam w Bejrucie, w Libanie; na festiwalach: Damaszek – arabska stolica kultury; Aleppo – stolica kultury islamskiej; na festiwalu chórów Aswatuna w mieście Petra, w Jordanii;  i  w Opera House w Damaszku.

Muzyka kameralna

Wassim Ibrahim był także członkiem chóru Chamber Choir w Higher Instytut of Music w Damaszku. Występował też w wielu krajach, grając na Oud; między innymi w: Stanach Zjednoczonych, Austrii, Niemczech, Polsce, Francji, Włoszech, Czechach, Rosji, Maroku, Jordanii, Algierii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Libanie i Syrii. Uczestniczył także w wielu warsztatach, kursach i koncertach: kurs kompozytorski w Krakowie, w Polsce, prowadzony przez kompozytora Macieja Jabłońskiego w 2013 roku, warsztaty kompozytorskie w Austrii, w Wiedniu prowadzone przez kompozytor Johannę Doderer, warsztaty pod kierunkiem mgr Geralda Resch z Wiednia w Syrii w 2010 roku. Występował też jako solista lub członek chóru (tenor) na koncercie Mediterranean Youth orchestra „Ewangelia Jana”, którego dyrygentem był Alain Jotard (w Damaszku – Maroku – Nicei , Marsylii, Francji). Brał udział także w warsztatach prowadzonych przez kompozytora Joseph’a Vella na Malcie w 2009 roku. Uczestniczył w wykonaniu dwóch utworów podczas Festiwalu Chórów i Orkiestr Czajkowskiego w Moskwie w 2008 roku. Brał też udział w warsztatach prowadzonych przez francuskiego kompozytora Silvin’a Casancon’a w 2008 roku. Uczestniczył również we wszystkich koncertach jako członek Syryjskiej Orkiestry Symfonicznej oraz chóru Chamber Choir w sekcji tenorów w latach 2005 – 2013.

Warsztaty i kursy

  • kurs kompozytorski pod kierownictwem Macieja Jabłońskiego, Akademia Muzyczna, Kraków, Polska 2013
  • warsztaty „Baroque Music” pod kierownictwem Marco Vitale z Włoch, Pobiedna, Polska 2013
  • warsztaty „Baroque Music” pod kierownictwem Marco Vitale z Włoch, Warszawa, Polska 2013
  • warsztaty „Baroque Music” pod kierownictwem Marco Vitale z Włoch, Roudnice nad Labem, Czechy 2013
  • warsztaty kompozytorskie pod kierownictwem Johanny Doderer, Wiedeń Austria 2012
  • warsztaty prowadzone przez amerykańskiego dyrygenta Irę Spaulding’a, Damaszek, Syria 2010
  • warsztaty pod kierownictwem wiedeńskiego kompozytora Geralda Rescha, Syria 2010
  • warsztaty pod kierownictwem Kompozytora Josepha Vella Malta, 2009
  • warsztaty pod kierownictwem dyrygenta Silvin Casancon, 2008

W KONTAKCIE prowadzi: Chór w Kontakcie, Chór Dzieci / start: październik, Kurs Muzyczny w Kontakcie - solfeż, historia muzyki, harmonia, lekcje gry na wybranym instrumencie!, Solfeż / online

3-miesięczny Trening Improwizacji Aktorskiej / start 5.02

Nazywam się Zofia Zoń. Ukończyłam wydział aktorski PWSFTviT w Łodzi pod opieką Janusza Gajosa. Byłam związana z Teatrem Tarnowskim. Współpracowałam z Teatrem Polskim w Bydgoszczy oraz Teatrem w Kaliszu. Wystąpiłam w filmach m.in. u Jana Jakuba Kolskiego, Magdaleny Piekorz, Braci Węgrzyn.Prowadziłam zajęcia z monologu aktorskiego w Szkole Aktorskiej SPOT w Krakowie oraz zajęcia wokalne w Szkole Aktorsko-Wokalnej. Od 5 lat przygotowuje kandydatów na wydziały aktorskie. Jestem pasjonatką improwizacji aktorskiej, którą stale pogłębiam i wykorzystuje w swojej pracy z ludźmi, a także we własnym rozwoju zawodowym i osobistym. Interesuje mnie psychologia holistyczna, pogłębianie swojej świadomości poprzez sesje relaksacyjne, lubię odkrywać nowe, muzyczne brzmienia, cieszy mnie ruch naturalny, a nade wszystko fascynuje mnie obserwacja ludzi. Do swojej pracy inspirację czerpię z książek, filmów, muzyki, rozmów, podróży.

W KONTAKCIE prowadzi: 3-miesięczny Trening Improwizacji Aktorskiej / start 5.02