POKOCHAJ SWÓJ GŁOS – warsztaty wokalno-ruchowe – Zofia Trystuła / 26 maja

Zapraszam na warsztaty wokalno-ruchowe Pokochaj Swój Głos!
Zanurzymy się wspólnie w nowych dźwiękowych przestrzeniach, aby odkryć piękno i potencjał swojego głosu!

Odbędzie się to w sposób nie zawsze typowy i oczywisty 😉
Towarzyszyć może nam wtedy zachwyt, zdumienie, ciekawość…

Poprzez ruch, dźwięk, głębokie czucie, bycie tu i teraz, spontaniczność i intuicję poszukiwać będziemy nowych możliwości wyrażania samego siebie.

Co pojawi się na warsztatach:

– praca z blokadami psychologicznymi w śpiewie
– emisja głosu
– ekspozycja głosu w ruchu
– praca z rezonatorami w ciele
– integracja ciała i głosu
– pieśni wielogłosowe
– improwizacja wokalno-ruchowa i melorytmiczna
– praca ze zmysłami; np. rozwijanie słyszenia głębokiego poprzez zmysł dotyku
– autoregulacja napięć głosem
– masaż dźwiękowy

Niektóre z naszych ćwiczeń i interakcji będę wspierać dźwiękowo Pojawią się instrumenty etniczne, takie jak: perskie cymbały santur, ormiański duduk, kaukaski flet blul oraz szamański bęben obręczowy.

Nie jest wymagane wcześniejsze przygotowanie muzyczne.
Zarówno osoby na początku drogi pełnej ekspresji, śpiewu i ruchu jak i te, które mają już za sobą zaangażowania w tym obszarze będą mogły spotkać się w poszukiwaniach i skorzystać ze wspólnego działania.
Dobrze jest zabrać ze sobą wygodne, niekrępujące ruchów ubranie.
Warsztaty odbędą się w Kontakcie, pięknej przestrzeni w samym sercu Krakowa.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Data i miejsce: 26 maja 17:00 – 20:00
Koszt: 120zł
Zapisy:
zofia.trystula@gmail.com
Udział w warsztatach potwierdza wpłata zaliczki lub całości kwoty (do indywidualnego uzgodnienia z prowadzącą)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

O MNIE
ZOFIA TRYSTUŁA
Multiinstrumentalistka i wokalistka. Ukończyła z wyróżnieniem studia na Akademii Muzycznej w Krakowie, włoskim Konserwatorium w Weronie oraz portugalskim Uniwersytecie Muzycznym w Aveiro. Odbyła międzynarodowy staż, prowadząc zajęcia ze studentami na wydziale World Music (Muzyki Świata) szwedzkiego Uniwersytetu Muzycznego w Goteborgu. Jest współzałożycielką zespołu Organic Noises wykonującego muzykę w nurcie fusion-jazz z wpływami orientalnymi wraz z którym wydała dwa albumy: „Organic Noises” i „ReCreationLive” oraz zespołu Anabasis, wykonującego muzykę barokową. Jako wokalistka i instrumentalistka prowadzi aktywną działalność koncertową w kraju i za granicą – dotychczas w kilkunastu krajach Europy i Azji – w roli solistki, członkini zespołów muzycznych i orkiestr. Jako oboistka na stałe związana była z Orkiestrą Symfoniczną Opery Narodowej w Erywaniu (Armenia). Wykonuje muzykę na oboju i rożku angielskim, ale także specjalizuje się w grze na instrumentach historycznych (oboje barokowe: d’amore, da caccia) oraz instrumentach etnicznych z Kaukazu Południowego (duduk, santur, blul, zurna). W swojej twórczości wokalnej i instrumentalnej inspiruje się różnorodnymi stylami muzycznymi. Regularnie pogłębia wiedzę i rozwija swoje umiejętności, biorąc udział w ogólnopolskich i międzynarodowych warsztatach i kursach mistrzowskich. Śpiew stanowi dla niej szerokie spektrum poszukiwań artystycznych, pomagających w osobistej, wewnętrznej integralności. Poza działalnością sceniczną z zamiłowania spełnia się jako pedagog – prowadząc zajęcia indywidualne oraz grupowe z zakresu nauki gry na instrumentach i wokalistyki. Jest także pedagogiem prowadzącym klasę oboju w Zespole Szkół Muzycznych w Wieliczce. Muzyka to nie tylko jej styl życia, ale osobiste wyznanie, będące sposobem odkrywania otaczającej nas rzeczywistości.

MÓJ KANAŁ YOUTUBE:
https://www.youtube.com/@ZofiaT
PROFIL FB:
https://www.facebook.com/zosia.trystula
INSTAGRAM:
https://www.instagram.com/zofiatrystula/