14. NOC TEATRÓW – 19 czerwca 2021
Performance Butoh „Słowa, słowa, słowa…”
Krzysztof Jerzak (taniec butoh)
Maja [Maya] Baczyńska (muzyka na żywo)
Bunt przekwita
Nic i słowa
Sensu nie pożądają
Spektakl jest improwizacją: ciałem i mową z towarzyszeniem dźwięków instrumentów oraz śpiewu. To introspekcja postaci, która nastawiona jest na wyrażanie stanów ciała i umysłu w chwili obecnej.
TERMIN
19 czerwca godz. 20:00
MIEJSCE
Kontakt. Przestrzeń Ruchu, Tańca i Muzyki
ul. Szpitalna 40, I piętro, Kraków
https://www.facebook.com/przestrzenKONTAKT
www.kontaktprzestrzen.pl
WSTĘP WOLNY
REZERWACJA MIEJSC (ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń)
e-mail: kokoro.butoh@gmail.com
tel.: 518 744 003
Krzysztof Jerzak – tancerz Butoh, choreograf, aikidoka. W 1987 rozpoczął trening Aikido, a od 2003 naucza prowadząc regularne zajęcia. Obecnie posiada stopień mistrzowski 4 dan. Jest założycielem i nauczycielem Krakowskiej Akademii Aikido Kobayashi Hirokazu.
W 1999 rozpoczął naukę japońskiego tańca Butoh. Pobierał lekcje u: Daisuke Yoshimoto, Itto Morita, Atsushi Takenouchi, Imre Thormann, Katsura Kan i inni. W swym dorobku ma kilka solowych spektakli: „Szczery?” (2002), „Poza” (2005), „Straw-butoh” (2009), „Podzielenie (się)” (2019), „Słowa, słowa, słowa………” (2019), „Hana no michi”- Droga kwiatów (2020).
W 2004 prowadził całoroczny projekt pod nazwą „Integracja w terapii tańcem” w którym uczestniczyły również osoby głuchonieme – dla uczestników, napisał i wyreżyserował spektakl „Kwiaty na chodniku”. W latach 2005-2011 wielokrotnie współpracował z niezależnymi artystami: muzykami, aktorami, tancerzami, filmowcami współtworząc prezentacje sceniczne i filmowe. W 2008 wraz z grupą Do-Teatr współtworzył spektakl „Aite” (choreografia i taniec). Regularnie prowadzi warsztaty w kilku miastach w Polsce. https://www.facebook.com/KokoroKJ
dr Maja [Maya] Baczyńska – muzyk, reżyser, autorka tekstów. Zastępca redaktor naczelnej w magazynie Presto. Muzyka Film Sztuka/Presto Junior, redaktor naczelna Presto filmowego oraz koordynatorka akcji społecznej My Music Story i filozoficznego bloga „My Messages”. Założycielka grupy filmowej MUDO Music Documentaries. Laureatka nagród filmowych, muzycznych, teatralnych i poetyckich. Od 13 lat regularnie prowadzi warsztaty i zajęcia muzyczne, w tym integracyjne, dla dzieci, studentów, dorosłych i seniorów. Interesuje się muzyczną terapią z użyciem mis dźwiękowych („tybetańskich”).
Regularnie koncertuje solo i w różnych składach (m.in. z: Dagny Baczyńską-Kissas, z Marzeną Majcher i Andrzejem Wojciechowskim, z kwartetem Baczyńska/Daniłowicz/Libner/Zientara, z Warsaw Gamelan Group, z Signal to Noise Ratio), wykonując muzykę intuicyjną, na styku eksperymentu i tradycji, chętnie łącząc brzmienia etniczne z ambientową elektroniką oraz improwizując do spektakli teatralnych i tanecznych.
https://www.facebook.com/Maya-Baczynska-392125304728982