Kurs RUCH OD CZUCIA (9 spotkań) – Joanna Książkiewicz / 15.02 – 12.04

Zapraszamy na nowy, zimowo- wiosenny cykl zajęć w stałej grupie – kurs Ruch od czucia, wtorki, godz.18-19.45, od 15 lutego do 12 kwietnia (9 spotkań) – czyli tym razem wspólnie przygotujemy się na nadejście i rozkwit wiosny!
Obowiązują zapisy na cały cykl. Spotykamy się w stałej grupie w Kontakcie, Przestrzeni Ruchu, Tańca i Muzyki w Krakowie.

Zapraszam do postawienia pierwszych lub kolejnych kroków w budowaniu głębokiej, pełnej akceptacji relacji ze swoim ciałem – poprzez procesy kojenia, łagodnego odblokowania, ekspresji i powrotu do własnej mocy.

Jak?

Droga wiedzie poprzez:

🍃pogłębianie świadomości ciała
🍃świadomy ruch w zgodzie z naturą ciała (edukacja somatyczna, ruch organiczny)
🍃swobodny, improwizowany taniec, pozwalający wyjść poza znane nam schematy
🍃(współ)pracę z ciałem- uważny, kojący dotyk, wspierający w „odzyskiwaniu’ ciała i czucia i nawiązaniu
autentycznego kontaktu.

🌱Będę prowadzić Was głosem tak, że nie zauważysz, kiedy zaczniesz płynąć i tańczyć:)🌱

Więcej o drodze

Z uważnością, łagodnością, z szacunkiem dla ciała i ukrytych w nim potrzeb,
zanurzymy się w świadomy, swobodny ruch – taki, który:

🍃pomoże uwolnić nagromadzone w ciele napięcia
🍃otworzy Cię na odczuwanie przyjemności
🍃głęboko zrelaksuje, zmniejszy skutki codziennego stresu
🍃odkryje przed Tobą nową perspektywę postrzegania ciała – jego potrzeb, urazów, problemów
🍃może zarówno wskazać problem, jak i być narzędziem jego rozwiązania.

Poprowadzimy naszą uwagę poprzez kolejne warstwy, struktury naszego organizmu, korzystając z pracy z anatomią doświadczalną jako drogi – do przebudzenia ruchu w zgodzie z naturą ciała.
Otworzymy się na przyjemność, która z takiego ruchu płynie,na eksplorację nowej perspektywy postrzegania ciała, procesów w nim zachodzących-również urazów, problemów.
Poprzez automasaż oraz łagodny dotyk nauczymy się, jak zaufać swoim dłoniom, jak taki uważny dotyk podarować i przyjąć, dbając o swoje granice. Pozwolimy sobie skorzystać ze wsparcia, jakiego może nam udzielić drugi człowiek.
W ciszy, w muzyce, w tańcu, który będzie naturalnym rozwinięciem świadomego ruchu, otworzymy się na radość z kontaktu, na moc wspólnego doświadczania jako grupa. Na przyjemność, która płynie ze swobodnego ruchu, z poruszenia zamrożonych obszarów ciała, z odkrywania nowych form poruszania się.
Pozostając świadomymi tego, co dzieje się w nas, spotkamy się z drugą osobą. Przepływ i swobodę w tym spotkaniu stworzymy poprzez pogłębienie uwazności, ale również korzystając z różnorodnych metod i technik, pozwalajcych zauważyć, pozostawić lub w pełni wykorzystać schemat, w jaki zwykle wpadamy podczas wspólnego tańca. Poznamy narzędzia, które pomogą nam otworzyć się nowe drogi nawiązywania kontaktu w tańcu, ale przede wszystkim wspólnie poszerzymy świadomość wokół tego, co przydarza nam się podczas spotkania w ruchu.
Obserwując relację, która wytwarza się między nami, zbadamy, czym jest dla nas obecność w kontakcie, wychwytując momenty, w których spotykamy się naprawdę i te, w których coś blokuje nas przed spotkaniem tu i teraz. Wspólnie poszukamy zestrojenia i przepływu.
Badając połączenia umysłu i ruchu, poruszymy (całym ciałem;)) tematy:
-> mocy płynącej z łagodności, subtelności
-> wolności wyboru-dzięki przełamywaniu schematów, dominujących wzorców ruchu- może blokują rozwój innych?
-> supermocy aktywowanej podczas zabawy
-> balansu między improwizacją a odnajdywaniem się w strukturze
-> różnic pomiędzy braniem, otrzymywaniem, dawaniem i pozwalaniem

Poruszamy się w ciszy i przy muzyce. Na każdym spotkaniu będzie przestrzeń na podzielenie się w kręgu tym, czego doświadczyliśmy.

Dla Kogo?

Zajęcia są dla Ciebie, jeśli tylko czujesz, że:

✨ chcesz oswoić się z tańcem, ale nie chcesz powtarzać i zapamiętywać kroków
✨ chciałbyś/chciałabyś wzbogacić swój warsztat taneczny o nową
perspektywę doświadczania ciała w ruchu
✨ Twoje ciało daje Ci sygnały, że potrzebuje uwagi (napięcia w ciele,
zmęczenie, poczucie odrętwienia, bóle chroniczne i tajemnicze)
✨ pragniesz lepiej poznać siebie, przyjrzeć się z łagodnością swojej relacji z ciałem, temu, jak nawiązujesz relacje z innymi:)
✨ chcesz spędzić czas z innymi ludźmi w atmosferze akceptacji, swobody, uważności
✨ nie masz doświadczenia z tańcem i pracą z ciałem, ale coś Cię
ciągnie w tym kierunku…

Wierzę, że świadomy ruch to dobro, z którego możemy czerpać wszyscy- niezależnie od sprawności, doświadczeń z ruchem czy blokad w głowie i innych częściach nas:) Przyjdź, jeśli czytając ten opis, czujesz to ‚wołanie’😉

Ważne – nie musisz być tancerką/tancerzem, posiadać doświadczenia w świadomej pracy z ciałem. Na swoje zajęcia chętnie zapraszam osoby, które „nigdy nie robiły takich rzeczy”😉

Jeśli je masz i zanurzasz się w tym świecie nie do dziś- również zapraszam.

Każde spotkanie z ciałem i czuciem to kolejny krok do pogłębienia tej relacji 🙂
Każdy proces grupowy niesie swoją niepowtarzalną moc.

MIEJSCE I CZAS
Kontakt. Przestrzeń ul.Szpitalna 40, II piętro, Sala Orientalna

WTORKI, godz.18-19.45 (1h 50min) / START: 15 LUTEGO

W ramach cyklu odbędzie się 9 warsztatów: 15.02, 22.02, 1.03, 8.03, 15.03, 22.03, 29.03, 5.04, 12.04. Obowiązują zapisy na cały cykl.

INWESTYCJA
Widełki: 370 zł -450 zł (ile możesz, ile czujesz;))

ZAPISY I PYTANIA
ruch.od.czucia@gmail.com

Uwaga:
Ilość miejsc jest ograniczona. Przy zapisach znaczenie ma kolejność zgłoszeń, ostatecznie zapis potwierdza wpłata zadatku.

*Kurs nie uwzględnia karnetów kontaktowych, karty Multisport, Ok System.
Jeśli masz pytania dotyczące zajęć, pisz śmiało na podany powyżej adres mailowy:)

Prowadzi: Joanna Książkiewicz
Kocham wsłuchiwać się w mądrość ciała, poruszać, tańczyć, łączyć. Czerpię moce ze śpiewu, tańca i kontaktu z naturą. Zachwyca mnie, jak ścieżki naszego ruchu ujawniają i pomagają przeobrazić to, co gra w naszym umyśle i duszy. Uwielbiam tradycyjne pieśni, odkrywanie tajemnic ludzkiego ciała, mitów i drugiej strony baśni.
Bio (liczby, formalności w temacie;))
Tańczy od 7 roku życia, od 9 lat zanurzona w świadomą pracę z ciałem. Absolwentka psychologii, studentka dwuletniego studium Psychologii Procesu (Instytut Psychologii Procesu). W trakcie szkolenia w metodzie Body Mind Centering ((BMC Certification Program, Movimiento Atlas, Zaragoza). Od lat uczestniczy w zajęciach rożnych technik tanecznych, metod pracy z ciałem i umysłem. Prowadzi autorskie warsztaty swobodnego tańca i pracy z ciałem oraz regularne zajęcia oswajania improwizacji i świadomości ciała w Krakowie.