Kurs Dynamicznego Masażu Tajskiego – Mate Thai / 1-2.05

W kwietniu 2021 spotykamy się z Mate Thai, który we wspaniały sposób dzieli się swoją wiedzą i praktyką. Zapraszamy na dwudniowy, intensywny kurs poświęcony tajskiemu masażowi dynamicznemu. Poznajcie masaż tajski, w którym nie ma bólu, jest za to ruch, przepływ i dużo radości! 🙂

KURS
W trakcie kursu będziemy masować dłońmi, przedramionami i stopami. Jako, że masaż dynamiczny wymaga aktywnego udziału masującego, zwiększy się nasza świadomość ciała, ogólna koordynacja, a nawet kondycja. Jeśli już masujesz, poszerzysz swoją zawodową wiedzę, a jeśli chcesz zacząć masować, przystąpienie do kursu będzie właściwym krokiem na Twojej drodze. Czeka nas dużo pracy, ale przede wszystkim przyjemność i zabawa, które przyniosą wiele korzyści dla Twojego ciała i dobre samopoczucie.

Zajęcia są przeznaczone dla osób, które już praktykują masaż tajski, jak i dla sympatyków innych rodzajów masażu, pracy z ciałem oraz osób zainteresowanych świadomym dotykiem.

STYL DYNAMICZNY:
W codziennej praktyce masażu tajskiego ważnym dopełnieniem klasycznych i często „mocnych” technik tradycyjnych jest jego dynamiczna odsłona: zmiany masażowego rytmu, użycie innych ruchów, bujanie, krążenia. Stosowanie tych technik niweluje napięcia i – tak jak taniec – angażuje całe ciało.

Styl dynamiczny można przyrównać do żywiołu wody – przynosi ożywczy, życiodajny puls i witalność. Znacząco poprawia funkcjonowanie układu krwionośnego i limfatycznego. Ma też nieoceniony, leczniczy wpływ na pracę układu nerwowego.

Mistrzem stylu dynamicznego jest Chaiyuth Priyasith, tajski praktyk i nauczyciel z Chiang Mai. Wiedza o stylu dynamicznym jest przekazywana i rozwijana przez jego wybitnych uczniów, m.in.: Arno L’Hermite, Davida Lutta, Takisa.

W ubiegłym roku tradycyjny tajski masaż Nuad Thai został wpisany na listę UNESCO – niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości 🙂

WARSZTATY POPROWADZI:
Mateusz Flak – MATE THAI
Praktyk masażu tajskiego (od 2014), nauczyciel, organizator warsztatów i kursów w Polsce i za granicą. Odbył kilkadziesiąt szkoleń i kursów w zakresie tradycyjnego masażu tajskiego oraz dynamicznego masażu tajskiego. Od 2017 studiuje Osteothai u autora tej metody, Davida Lutta z Francji.
„W masażu tajskim fascynuje mnie połączenie jego leczniczej funkcji z wymianą energetyczną, którą stanowi każda sesja. Jest to niepowtarzalne i niezwykłe doświadczenie.”
https://www.facebook.com/matethaimassage/

CZAS KURSU (10 godzin):
sobota 1 maja, od godz. 14:30 do 18.00
niedziela 2 maja, od godz. 09:30 do 13.00 i od 14:00 do 17.00

PLAN KURSU:
Wprowadzenie
Praca stopami – biodra i lędźwie
Taniec Hanumana
Bananowe trio
Dynamiczna praca na barkach
Shiva (Nataradża)
Powtórki / pytania / praktyka!

ZAPISY I INFORMACJE przez email:
info.acrotribe@gmail.com

KOSZT KURSU:
480 zł – od osoby / 850 zł przy zapisie w parze
380 zł – dla uczestników kursów i warsztatów prowadzonych przez Mate Thai lub AcroTribe

MIEJSCE: Kontakt. Przestrzeń Ruchu, Tańca i Muzyki – ul. Szpitalna 40, I piętro, 31-024 Kraków