🖼🖼🖼🖼🖼
O WERNISAŻU:
„Szanowni Państwo
Zapraszamy serdecznie na wernisaż kameruńskiego artysty Guy-Gerarda Ngono pod patronatem Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie, jaki zaplanowany został na dzień 9 maja 2024 roku, o godz. 18.30 w Klubie Adwokatów, ul. Batorego 17 ,w Krakowie.
Szczegóły wydarzenia poniżej.
👉👉👉🖼 WERNISAŻ : 9 MAJA 2024
👉👉👉⏰GODZ. 18.30
🖼🖼🖼 Zapraszamy na wystawę sztuki „Odcienie tożsamości” kameruńskiego artysty Guy-Gerarda Ngono pod patronatem Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie
👉👉👉Zapraszamy na artystyczny performance taneczny i odkrywanie kolekcji rzeźb i obrazów, które zaszokują, zainspirują dialog ale także pokażą znaczenie afrykańskiej sztuki klasycznej
w kontekście historii sztuki światowej oraz odrzucenie stereotypów i uprzedzeń przez pryzmat sztuki.
👉👉👉Artysta, podczas krótkiej prezentacji i dyskusji, zaprasza publiczność do refleksji nad różnymi aspektami tożsamości poprzez swoje kolorowe i symboliczne prace. Pomiędzy tradycją a nowoczesnością jego dzieła oferują wyjątkową i wciągającą podróż artystyczną.
🖼🖼🖼 Wernisaż : 9 Maja 2024 roku, o godzinie 18.30
❗️❗️❗️Wstęp wolny❗️❗️❗️
Termin wystawy: 9 Maja do 24 Maja 2024r.
🏰🏰🏰Lokalizacja: Klub Adwokatów (III piętro – jest dostępna winda) w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie, ul. Batorego 17.
⏰⏰⏰Godziny otwarcia: w godzinach pracy Biura ORA w Krakowie
❤️❤️❤️Zapraszamy do odkrycia tego artystycznego wszechświata, bogatego w emocje i pytania.
Mamy nadzieję na spotkanie w licznym gronie.
🧐🧐🧐
Guy-Gerard Ngono urodził się w Kamerunie w 1987 roku. Dorastając w Kamerunie, kraju o bogatej historii i różnorodnych kulturach, był głęboko zainspirowany swoim otoczeniem i rozwijał od najmłodszych lat swoją silną pasję do sztuki.
W miarę zagłębiania się w świat sztuki zafascynowała go historia oraz to, jak może ona ukształtować nasze obecne i przyszłe społeczeństwo. Guy-Gerard rozumiał, że historia ma moc dzielenia narodów i społeczności ale ma także potencjał wspierania jedności i zrozumienia. Ta realizacja stała się podstawą jego artystycznej wizji. Medium, jakie wybiera artysta, różni się w zależności od przesłania jakie chce przekazać, począwszy od afro-tradycyjnych performance’ów tanecznych, poprzez malarstwo i rzeźbę aż po instalacje i projekty multimedialne.
Poprzez swoją twórczość artystyczną stara się on wypełnić luki pomiędzy społecznościami, zachęcając widzów do wyjścia poza ich strefy komfortu i zaangażowania się w wartościowe rozmowy. Podkreślając wspólne ludzkie doświadczenia w historii, jego celem jest podważenie uprzedzeń i wywołanie dyskusji, która prowadzi do większej empatii i zrozumienia”.