INSIDE THE QUESTION – warsztat teatralny z południowoamerykańsko-włoskim Teatro Simurgh / Fiore Zulli (Włochy) i Carla Robertson (Boliwia) / * Kiedy: 11-13 czerwca 2021r.

W połowie czerwca spotkamy się z południowoamerykańsko-włoskim Teatro Simurgh. Fiore Zulli (Włochy) i Carla Robertson (Boliwia) przeprowadzą z nami intensywny warsztat teatralny. Warsztat kierowany jest do tych aktorów, śpiewaków i tancerzy, którzy czują potrzebę poszukiwania wyjątkowej jakości obecności. Takiej, która daje realną możliwość dotknięcia widza, delikatnego zabrania go w podróż, dotarcia do jego wyobraźni.

~~~ WARSZTAT ~~~

„W czasie twórczych poszukiwań artysta może spotkać niekoniecznie komfortowe, ale fundamentalne pytania takie jak „czy jako aktorzy jesteśmy w stanie naprawdę komunikować się z każdą widownią, niezależnie od kultury, języka, religii, przekonań politycznych czy moralnych?”. Jaką drogę musi przejść artysta sceniczny dziś aby odkryć jak opowiadać historie aby poruszyć widza, skłonić go do refleksji, zabrać go w miejsce, w którym może się zmienić, spotkać się z nieznanym?

Zanurzenie się w takich pytaniach, przepuszczenie ich przez każdy kawałek ciała, bez osądów, bez prób odpowiedzi z głowy i umysłu, to właśnie miejsce początku twórczego procesu opartego na otwartości.

Praktyka wewnętrznych pytań bez odpowiedzi staje się nieustającym źródłem fizycznych działań aktora, oddechem, który ożywia go w każdej chwili, w każdym słowie, pieśni i a nawet myśli na scenie”.

~~~ PROWADZĄCY ~~~

Teatro Simurgh
https://www.teatrosimurgh.com/

Teatro Simurgh założyli w lutym 2005 roku w Ekwadorze Carla Robertson i Fiore Zulli. Był to kolejny krok na drodze artystycznych poszukiwań, które Fiore Zulli rozpoczął w 1995 roku w Boliwii, zaraz po swoim przybyciu do Ameryki Południowej.

Częścią tych poszukiwań były regularne przedstawienia oraz warsztaty w szkołach, na uniwersytetach, w sierocińcach i społecznościach plemiennych Ameryki Południowej. Teatro Simurgh niejednokrotnie docierał do odizolowanych grup etnicznych, gdzie teatr nie zawsze był rzeczą oczywistą (a w niektórych przypadkach zupełnie nieznaną), zaś komunikacja z publicznością ograniczała się nieomal wyłącznie do scenicznej mowy ciała.
Teatro Simurgh od lat współpracuje z socjologami, psychologami i pedagogami z wielu krajów.

Te doświadczenia od zawsze stanowiły tło i źródło żywej inspiracji dla sztuk, które Teatro Simurgh wystawiał na międzynarodowych festiwalach oraz deskach teatrów w Ameryce i w Europie.

~~~ INFORMACJE ~~~

* Kiedy: 11-13 czerwca 2021r.
* Gdzie: Kontakt, Kraków, Szpitalna 40
* Cena: 380zł przy rezerwacji do 8 maja, później 420 zł
* Zapisy i więcej szczegółów: sabina.krauze@gmail.com