Koncert 🌀Improwizacja z Orientu” – muzyczna podróż do Persji i Lewantu. 🌀 ♦️Dariush Rassouli♦️Wassim Ibrahim / 2 grudnia o 19:30

🌀Improwizacja z Orientu” – muzyczna podróż do Persji i Lewantu. 🌀

♦️Dariush Rassouli (Nay, Tar, wokal)
♦️Wassim Ibrahim (wokal, Oud)

Reliktowe zdjęcia kraju pełnego miłości, sztuki i spokoju to podsumowanie koncertu na który pragniemy zaprosić Was w sobotę 2 grudnia w nasze kontaktowe progi.

Podczas tej muzycznej podróży odwiedzimy Syrię, Iran, Irak, Turcję i Egipt oraz posłuchamy starożytnych melodii z tych kultur.

🌀🌀🌀🌀

SZCZEGÓŁY WYDARZENIA:

⏰️CZAS: Sobota, 2 grudnia, g. 19:30
🏠MIEJSCE: KONTAKT, Przestrzeń Ruchu, Tańca i Muzyki
ul. Szpitalna 40, I piętro Kraków.

Koncert odbedzie się w klimatycznej przestrzeni starej kamienicy, naprzeciw Teatru Słowackiego.
Przestrzeń zlokalizowana jest w pobliżu Dworca Głównego

🎫WSTĘP:
👉BILET ONLINE: 50 zł
Płatności można dokonać klikając w poniższy link 👇
📍https://bit.ly/Wassim-Ibrahim-Bilety

👉Bilet zakupiony na miejscu w Kontakcie: 60 zł

👉Więcej informacji: wassimgib@gmail.com // +48696176998

♦️INFORMACJE O MUZYKACH:

👉DARIUSH RASOULI:
pochodzi z Iranu (okolice Gorganu) Ukończył Akademię Muzyczną w Teheranie. Studiował grę na neju (flet), torze (lutnia długoszyjkowa) i tombaku (inaczej zarb; instrument perkusyjny). Na neju gra od 1991 roku, a po ukończeniu studiów muzycznych naukę gry na tym instrumencie kontynuował u Mohammada Ali Kijanineżada i Hasana Kasai.
Tradycyjną muzykę irańską poznawał u Madżida Kijani. Wiele koncertował w Iranie, uczył też gry na neju w szkołach muzycznych w Teheranie i Gorganie.
W Polsce mieszka od 2004 roku.
Występował wspólnie m.in. z orkiestrą Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej, Filharmonią Łódzką, Katowicką, Kaliską, Słupską, Gorzowską, Filharmonią Sinfonia Baltica, Beethoven Orchestra Kraków, a także litewską Filharmonią Wileńską.
Koncertował z uznanymi artystami światowego formatu, takimi jak Alireza Javaheri, Bahman Rajabi, Bahram Sarang, Hooshang Farahani czy Maria Pomianowska.
Stworzył grupę PersoPolish, do której zaprosił polskich i irańskich muzyków.
Poza Polską i Iranem wielokrotnie koncertował w, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Austrii, we Włoszech, na Litwie, Łotwie, w Estonii oraz w Japonii.
Nagrał płytę NEY Solo Persian Classical Music, grał też w takich albumach jak SHOLIZ (bakhtiyari music) CHOPIN NA 5 KONTYNENTACH, SIEDEM PIEŚNI MARII – kompozytor Bartłomiej Gliniak, Transoriental Orcherstra wraz z Kayah.

Regularnie prowadzi warsztaty perskiej muzyki, koncetrując się na piosenkach poezji sufickiej. Uczy techniki gry na neju, system perskiej muzyki klasycznej ( Radif Davami).
Grał na neju w ścieżce muzycznej
skomponowanej przez uznanych polskich kompozytorów do takich filmów jak “Szukałem was”, “Wino Truskawowe” (Michał Lorenc), czy “Trick” (Paweł Mekietyn). Grał solo na neju w zespole Chakad, Zespół Polski i z wieloma innymi.
Występował na licznych festiwalach, na przykład Skrzyżowanie Kultur w Warszawie (kilka razy), poznańskim Ethno Port (dwa razy), Songs of our Roots (trzy razy), Tartu Early Music Festival in Estonia (co roku od 2007), Mystic Music Festival na Litwie, Jewish Music Festival w Warszawie wraz z Kayah iTransoriental orchestra, EthnoKraków/ Rozstaje, TOPtrendy Music Festival, PERŁA BAROKU i wielu innych.
Regularnie koncertuje z zaproszonymi muzykami i prowadzi warsztaty w warszawskim Muzeum Azji i Pacyfiku.
W Estonii i Polsce zorganizował serię koncertów folkowej muzyki z północnego Iranu.

👉WASSIM IBRAHIM:

Wassim Ibrahim to mieszkający w polsce syryjski wokalista i instrumentalista. Swoją przygodę muzyczną rozpoczął już w wieku sześciu lat od gry na flecie i lutni oud. Studiował w High Institute of Music (Wydział Teorii i Kompozycji) w Damaszku, gdzie później wykładał m.in. historię muzyki międzynarodowej.
Do Polski przyjechał w 2013 roku i zamieszkał w Krakowie.
Tu zdobył stopień magistra studiów kompozytorskich na Akademii Muzycznej pod nadzorem prof. Józefa Rychlika. W 2019 roku – również w Krakowie – uzyskał stopień doktora w dziedzinie kompozycji muzycznej, współpracując z prof. Wojciechem Widłakiem. Obecnie sam jest wykładowcą Krakowskiej Akademii Muzycznej – przedmiot: Muzyka Etniczna.

Kompozytor muzyki współczesnej.

Koncertuje z różnymi zespołami w Polsce i za granicą. Specjalizuje się w muzyce Orientalnej.
Niedawno wraz z Tomasem Sanchezem wydał płytę ” Pieśni Lewantu”.

Założył i prowadzi amatorski Chór w Kontakcie (Przestrzeń Ruchu i Tańca), który w 2019 r. został uhonorowany tytułem Krakowskiego Ambasadora Wielokulturowości.

Więcej informacji o Wassimie znajdziecie tutaj:
https://wassimibrahim.net/pl/

🌀🌀🌀🌀🌀

♦️Zapraszamy również na WARSZTATY PIEŚNI I MUZYKI PERSKIEJ z Dariushem Rasouli

Szczegółowe informacje o warsztatach znajdziecie tutaj 👇

https://facebook.com/events/s/warsztaty-piesni-perskich-peri/327558913240247/