W RYTMIE CIAŁA I ODDECHU – warsztaty z Masażem Tajskim / Klaudia Jasiak, WeronikaTyrpa, Konrad Szot / 21-22.01

W RYTMIE CIAŁA I ODDECHU – warsztaty z Masażem Tajski

Warsztaty skierowane są do wszystkich, którzy chcieliby poznać proste i niezwykle skuteczne techniki masażu tajskiego – głębokiej pracy z ciałem poprzez świadomy i uważny dotyk. Techniki pozwalające rozluźnić ciało i pogłębić jego świadome odczuwanie, zwiększyć mobilność w stawach i uspokoić umysł. Na warsztaty zapraszamy niezależnie od wieku, wiedzy i umiejętności.

Warsztaty „W rytmie ciała i oddechu” to 4 niezależne części. Pierwsze spotkanie wprowadza do pracy statycznej i dynamicznej w masażu tajskim. W ten weekend, 21-22.01.2023, najwięcej uwagi poświęcimy naszym biodrom i barkom.

Na 12-godzinnym warsztacie (2 dni):

🌿Zapoznasz się z podstawowymi technikami masażu tajskiego.

🌿Nauczysz się prostych i skutecznych sposobów na rozluźnienie, rozciągnięcie i mobilizację ciała.

🌿Nauczysz się jak wykorzystywać grawitację, by bez wysiłku i bezpiecznie uwolnić blokady w ciele.

🌿Poprowadzicie dialog bez słów, wsłuchując się w ciało drugiej osoby, gdyż na warsztatach uczestnicy łączą się w pary, wykonują i otrzymują wzajemny masaż, podążając za instrukcjami i prezentacją prowadzącego.

🌿Połączysz ze sobą ruch i oddech – dwa najważniejsze elementy masażu tajskiego.

🌿Nauczysz się rozluźniać ciało, wprowadzając je w rytmiczny taniec opierający się na kołysaniu i bujaniu.

🌿Warsztaty to także idealna okazja do wspólnego doświadczania, skupienia się na jakości dotyku i odkrywania jego nowych walorów.

🌿Na warsztatach nie zabraknie także zajęć ruchowych rozwijających uważność, intuicję i obecność.

O MASAŻU TAJSKIM,
który łączy najpiękniejsze formy klasycznego masażu tajskiego z holistycznymi metodami z różnych części świata. Sensem masażu jest „słuchanie dłońmi”, czyli miękkie i głębokie wchodzenie w tkanki przy wykorzystaniu własnego ciężaru ciała z elementami biernego rozciągania. Jest to praca szczególnie nastawiona na otwarcie i poprawę elastyczności ciała, redukcję napięcia i przywrócenie pełnej mobilności stawów. To także praca na liniach energetycznych, na których znajdują się punkty akupresurowe. Masaż odbywa się na macie w luźnym, wygodnym ubraniu niekrępującym ruchów. Osoba masowana, leżąc, układana jest w pozycjach wywodzących się z jogi – asany (stąd też nazywa się masaż tajski „jogą dla leniwych”). Masaż Tajski umożliwia głęboki relaks, przynosi ulgę psychiczną i większą świadomość czucia. Celem masażu, poprzez poruszenie całego ciała, jest przywrócenie naturalnej równowagi i obudzenie procesów samoregeneracji.

OD PROWADZĄCYCH WARSZTATY:
Warsztaty „W rytmie ciała i oddechu” stworzyliśmy aby mieć jeszcze więcej dobrych okazji do wspólnego ruchu i nauki świadomego dotyku oraz zgłębiania tego co oferuje masaż tajski.

🌊 Konrad Szot

Masażem profesjonalnie zajmuje się od 2010 r. Po ukończeniu gdańskiego AWF-u uczył się m.in. w Wielkiej Brytanii, Norwegii, Indiach i Tajlandii. W Londynie studiował Masaż Terapeutyczny i Holistyczny, tam też nauczył się technik pracy na tkankach głębokich i punktach spustowych. Swoją wiedzę wykorzystywał, pracując ze sportowcami w londyńskim gabinecie fizjoterapii Physio4Life oraz masując joginów w tamtejszym studiu jogi Indaba.

W Indiach studiował Tradycyjny Masaż Ajurwedyjski, w Tajlandii, u źródła uczył się i doskonalił Tradycyjny Masaż Tajski. Przez kilka lat prowadził swój gabinet pracy z ciałem w Bielsku-Białej, obecnie masuje i prowadzi warsztaty w całej Polsce. W swojej praktyce, łączy elementy medycyny zachodniej z holistycznym podejściem wschodnim.

💎 Klaudia Jasiak

Terapeutka zafascynowana pracą z ciałem od 2011r. Zwolenniczka naturalnych rozwiązań traktująca masaż jako rytuał przywracający równowagę zarówno dla ciała, jak i ducha. Najbliższa jej sercu jest praca inspirowana nurtem pochodzącym z Hawajów i Nowej Zelandii oraz Tajlandii i Indii. Na co dzień pracuje w Magii dla Ciała we Wrocławiu. Dodatkowo magister Uniwersytetu Wrocławskiego z tytułem pedagog resocjalizacji, dzięki studiom i praktyce nauczyła się postrzegać człowieka jako jednostkę indywidualną i niepowtarzalną. Doświadczenie w masażu tajskim zdobywała m.in. u Alfonso Cazenave – Karuna Bodywork i Balazs Nemeth z Sunshine Network: Traditional Thai Yoga Massage and Ayurvedic Bodywork.

W wolnych chwilach poszukuje nowego wymiaru świadomego dotyku w pracy z ciałem, zgłębia tajniki anatomii i aktywnie spędza czas, praktykując jogę pod czujnym i przyjaznym okiem Barbary Chałat we Wrocławskiej Szkole Jogi Ananta.

✨Weronika Tyrpa

Praktykę „Nuad Bo Rarn” Tradycyjnego Tajskiego Masażu rozpoczęła i kontynuuje u Balazs Bali Nemeth z Sunshine Network: Traditional Thai Yoga Massage and Ayurvedic Bodywork w 2016 roku. W 2021 roku ukończyła 2-letnią szkołę dzienną klasycznego masażu zachodniego z elementami fizjoterapii, zdała egzamin państwowy i rozpoczęła naukę eurytmii i Masażu Rytmicznego u Michaeli Schnur. Sesje indywidualne oraz warsztaty grupowe z masażu i terapii manualnych prowadzi w Polsce i za granicą.

W pracy terapeutycznej ceni łagodność i intuicję oraz doświadczanie „tu i teraz”. Różne style masażu oraz obszerne spektrum techniki masażu tajskiego pozwalają dostosować rodzaj, siłę i dynamikę zabiegu do indywidualnych potrzeb pacjenta. Na masaż przyjmuje w gabinecie „FemmeMed. Kobiece terapie” w Krakowie. Radością życia oraz miłością do ruchu i świadomego dotyku dzieli się również poprzez projekt AcroTribe.

Na warsztaty zapraszamy wszystkich chcących rozwijać się w masażu, popracować z dotykiem, zrelaksować i wyciszyć. 🙂

Klaudia Jasiak, Konrad Szot i Weronika Tyrpa
AcroTribe

👉 PLAN WARSZTATÓW:
Sobota:
– 11:00 – 14:00 Świadoma praca z ciałem, techniki Masażu Tajskiego
– przerwa obiadowa
– 15:30 – 18:30 Techniki Masażu Tajskiego
Niedziela:
– 10:00-13:00 Świadoma praca z ciałem, techniki Masażu Tajskiego
– przerwa obiadowa
– 14:30-17:30 Techniki Masażu Tajskiego

✔️MIEJSCE: Kontakt. Przestrzeń Ruchu, Tańca i Muzyki – ul. Szpitalna 40, 2 piętro, 31-024 Kraków

✔️ZAPISY I INFORMACJE przez e-mail: info.acrotribe@gmail.com
Ilość miejsc jest ograniczona.

✔️INWESTYCJA:
550 zł – od osoby / 1000 zł przy zapisie w parze
450 zł – od osoby / 800 zł przy zapisie w parze – dla uczestników kursów i warsztatów AcroTribe oraz Klaudia Jasiak Thai Bodywork.