GŁĘBOKIE ZANURZENIE W JODZE – Artem Nakonechnyi / 20.06

Moi Drodzy, zapraszam Was na głębokie zanurzenie w jodze!
Warsztaty będą składać się z następujących etapów, uzupełniających się nawzajem:

– chińska ceremonia parzenia herbaty Pin Cha oraz wykład-dyskusja o kluczowych fragmentach Jogasutr Patandżalego w kontekście zrozumienia, czym jest joga

– praktyka asan jogi

– joga nidra (medytacja prowadzona przy dźwiękach mis tybetańskich).

Każdy z etapów warsztatów jest równie ważny dla osób praktykujących w celu poznania siebie i świata. Poszczególne części uzupełniają się nawzajem – każda kolejna dopełnia poprzednią oraz pomaga w pełni realizować potencjał kolejnej.
Oto krótki opis każdego z etapów:
Chińska ceremonia parzenia herbaty Pin Cha polega na krótkim, ale wielorazowym parzeniu herbaty w małej ilości wody, co pozwala stopniowo poznawać smak i aromat herbaty oraz odczuwać jej powolne oddziaływanie na organizm. Tym razem będziemy parzyć czarny pu-erh – kolejno zaparzymy kilka rodzajów pu-erh, starszych i młodszych. Osobliwością tej herbaty jest sposób jej wytwarzania, który sprawia, że z czasem nie tylko nie traci ona swych właściwości, ale wręcz ich nabywa. Główną zaletą herbaty pu-erh jest to, że rozbudza ona energię i dodaje sił, które będą nam potrzebne na kolejnym etapie warsztatów – w trakcie praktyki asan.
Podczas ceremonii herbaty odbędzie się również wykład z wybranych, kluczowych dla zrozumienia istoty jogi fragmentów Jogasutr Patandżalego, na podstawie siedmiu różnych tłumaczeń z sanskrytu.
Praktyka asan będzie stanowiła flow, którego głównym celem jest osiągnięcie efektu psychodelicznego – chodzi o doświadczenia wewnętrzne, głębokie przeżycia, które nie występowały wcześniej. Staje się to możliwe dzięki określonej kolejności asan i wielkiemu wysiłkowi, który jest konieczny, aby zrobić to, czego wcześniej nie było się w stanie zrobić, wychodząc poza granice blokad w naszych głowach.
Ważnym elementem praktyki jest technika oraz dostosowanie do zróżnicowanego poziomu możliwości osób praktykujących razem podczas zajęć.
I na koniec: głęboka relaksacja i medytacja przy dźwiękach mis tybetańskich.
Joga nidra służy pogrążeniu się w stanie pomiędzy jawą a snem, w czym pomagają instrukcje prowadzącego. Jest to stan szczególny ze względu na to, że doświadczamy głębokiej medytacji, która polega na poznaniu swojego Ja i tego czegoś bezgranicznego, co znajduje się u źródła.
Życzę wszystkim wszystkiego dobrego. OM.
PROWADZENIE – Artem Nakonechnyi
Kształcił się w różnych szkołach jogicznych na terenie Ukrainy (m.in. Balance Joga). Wieloletni nauczyciel jogi na Ukrainie. Prowadził także warsztaty na różnych festiwalach, jak: AVATAR, Vedalife, Etno drum, itp. Do asan podchodzi z punktu widzenia terapii i biomechaniki oraz prawidłowej konstrukcji sekwencji opartych na pracy mięśni agonistycznych i antagonistycznych.
🧘 🧘‍♂️ 🧘‍♀️ 🧘 🧘‍♂️ 🧘‍♀️ 🧘‍♂️ 🧘 🧘‍♀️ 🧘‍♂️ 🧘‍♀️
SZCZEGÓŁY WYDARZENIA
KIEDY – 20 czerwca, g. 12:00-16:30
CENA – 70 zł
ZAPISY – artem.kosmo@gmail.com
GDZIE – Kontakt Przestrzeń Ruchu, Tańca, Muzyki i Sztuki
ul. Szpitalna 40, Kraków
Przybywajcie Kochani, dajcie nura w jogę