➢ Warsztaty „Świadome Ciało: AcroYoga & Masaż Tajski” – Weronika Tyrpa, Klaudia Jasiak / 11-12.02

➢ Warsztaty „Świadome Ciało: AcroYoga & Masaż Tajski” będą wspaniałą okazją na poprowadzenie dialogu bez słów, wsłuchując się w ruch i ciało drugiej osoby. Połączymy ze sobą ruch i oddech – dwa najważniejsze elementy świadomej pracy z ciałem. Wszystko w atmosferze uważności, akceptacji i bezwarunkowej miłości. Będziemy „tu i teraz”. Nasze spotkanie podzieliłyśmy na 2 dni i 4 bloki tematyczne.

Sesje AcroYogi będą celebracją kontaktu międzyludzkiego, obecności opartej na zaufaniu, bliskości i szacunku. Będzie to też czas dla spontanicznej ekspresji. AcroYoga w inspirujący sposób łączy ze sobą: mądrość jogi, dynamikę akrobatyki oraz delikatność masażu. To pełna wrażliwości wymiana, która pozwala nam pogłębiać zaufanie do siebie, partnera oraz przestrzeni. AY otwiera zmysły, rozwija empatię i umiejętność komunikacji, jednocześnie wzmacnia i rozluźnia. Tworzy harmonię. Pozwala zintegrować umysł, emocje i ciało, poszerzyć świadomość, wzbić się wysoko i doświadczyć tego, jak niemożliwe staje się możliwe. Sprawia, że nasze ciało staje się pełne życiowej energii. Daje wolność i potrafi zatrzymać czas, byśmy mogli poczuć czystą radość płynącą z nieskrępowanego bycia tu i teraz.

Będziemy mieć okazję eksplorować różne jakości dotyku oraz podarować sobie jedną z najpiękniejszych form bliskości nam znanych. Masaż tajski umożliwi nam głęboki relaks, uspokojenie umysłu oraz zwiększy przestrzeń na przepływ w ciele. Poprzez poruszenie całego ciała, uruchomi proces przywracania naturalnej równowagi i samoregeneracji. Masaż tajski łączy najpiękniejsze formy klasycznego masażu tajskiego z holistycznymi metodami z różnych części świata. Sensem masażu jest „słuchanie dłońmi”, czyli miękkie i głębokie wchodzenie w tkanki przy wykorzystaniu własnego ciężaru ciała z elementami biernego rozciągania. Jest to praca szczególnie nastawiona na otwarcie i poprawę elastyczności ciała, redukcję napięcia i przywrócenie pełnej mobilności stawów. To także praca na liniach energetycznych, na których znajdują się punkty akupresurowe. Masaż odbywa się na macie w luźnym, wygodnym ubraniu niekrępującym ruchów. Osoba masowana, leżąc, układana jest w pozycjach wywodzących się z jogi – asany – stąd też nazywa się masaż tajski „jogą dla leniwych”.

Podczas warsztatów „Świadome Ciało” otulimy się uważnym słuchaniem, miękkością i czuciem. Będziemy rozwijać harmonijne połączenie między ziemią a niebem, lekkość w przyjmowaniu i dawaniu oraz pracę w polu serca. Dzięki indywidualnemu podejściu do Waszych potrzeb, prowadząc zajęcia, zadbamy by każdy mógł odnaleźć przestrzeń dla siebie we własnym rytmie.

Zapraszamy serdecznie:)

Klaudia i Weronika

➢ WARSZTATY POPROWADZĄ:

💎 Klaudia Jasiak

Terapeutka zafascynowana pracą z ciałem od 2011r. Zwolenniczka naturalnych rozwiązań traktująca masaż jako rytuał przywracający równowagę zarówno dla ciała, jak i ducha. Najbliższa jej sercu jest praca inspirowana nurtem pochodzącym z Hawajów i Nowej Zelandii oraz Tajlandii i Indii. Na co dzień pracuje w Magii dla Ciała we Wrocławiu. Dodatkowo magister Uniwersytetu Wrocławskiego z tytułem pedagog resocjalizacji, dzięki studiom i praktyce nauczyła się postrzegać człowieka jako jednostkę indywidualną i niepowtarzalną. Doświadczenie w masażu tajskim zdobywała m.in. u Alfonso Cazenave – Kiruna Bodywork, Balazs Nemeth z Sunshine Network: Traditional Thai Yoga Massage and Ayurvedic Bodywork oraz Pawła Janiszewskiego THAI Massage.

W wolnych chwilach poszukuje nowego wymiaru świadomego dotyku w pracy z ciałem, zgłębia tajniki anatomii i aktywnie spędza czas m.in praktykując jogę.

🌞 Weronika Tyrpa

Masowanie jest dla niej formą medytacji, a acroyoga ulubioną zabawą. W pracy terapeutycznej ceni łagodność i intuicję oraz doświadczanie „tu i teraz”. Swoje doświadczenie w Tradycyjnym Masażu Tajskim i acroyodze wzbogaca od 2016 roku. Praktykę „Nuad Bo Rarn” Tradycyjnego Tajskiego Masażu rozpoczęła i kontynuuje u Balazs Bali Nemeth z Sunshine Network: Traditional Thai Yoga Massage and Ayurvedic Bodywork. W 2021 roku ukończyła 2-letnią szkołę dzienną masażu klasycznego z elementami fizjoterapii, oraz rozpoczęła naukę eurytmii i masażu rytmicznego u Michaeli Schnur. Miłością do ruchu i świadomego dotyku dzieli się poprzez projekt AcroTribe. Sesje indywidualne oraz grupowe warsztaty z masażu, terapii manualnych i acroyogi prowadzi w Polsce i za granicą.

➢ PLAN WARSZTATÓW:

Sobota, 11.02:

– 11:00 – 14:00 AcroYoga solarna: acrobalance

– przerwa obiadowa

– 15:30 – 18:30 Tradycyjny masaż tajski: szczęśliwe biodra

Niedziela, 12.02:

– 10:00-13:00 AcroYoga solarna: latanie

– przerwa obiadowa

– 14:30-17:30 Tradycyjny masaż tajski – luźne barki .

➢ MIEJSCE: Kontakt. Przestrzeń Ruchu, Tańca i Muzyki – ul. Szpitalna 40, 2 piętro, 31-024 Kraków

➢ INWESTYCJA:

Sama sobota: 350 zł – od osoby / 600 zł przy zapisie w parze

Dwa dni: 500 zł – od osoby / 900 zł przy zapisie w parze

+ RABAT 50 zł dla uczestników kursów i warsztatów AcroTribe lub Klaudia Jasiak Thai Bodywork.

➢ ZAPISY I INFORMACJE przez e-mail: info.acrotribe@gmail.com

Ilość miejsc jest ograniczona.