☀️DANCING STILLNESS – JOGA, FUSION BELLYDANCE – Mila Michalina Pławiak, Przemek Ćwik / ⏰️ 15 czerwca, 11:30 – 14:30

🌿Zapraszamy na spotkanie, podczas którego będziemy z ciekawością wsłuchiwać się w ciało by korytarzami naszych zmysłów i odczuć trafić do miejsca, gdzie odnajdziemy pogłębioną świadomość ciała, przestrzeń zrelaksowanej obecności oraz lekkość ruchu.
💫Z tego miejsca otworzymy się na spotkanie z innymi osobami, swobodną ekspresję i ruchowe eksperymenty.

🔸Dancing Stillness czyli Tańcząca Uważność🔸

W przepływie swobodnego ruchu spróbujemy rozpoznać nieporuszone

🔸🔶Za narzędzia do tej praktyki posłużą nam joga i taniec Fusion Bellydance, ćwiczenia w parach zaczerpnięte z praktyk taoistycznych oraz prowadzona relaksacja, którą zakończymy nasze spotkanie🔶🔸

🔹Na początek zaprosimy całe ciało do otwartości i swobody sekwencją jogi powięziowej, podczas której poczujemy dobrą współpracę z grawitacją, by znaleźć swobodę i stabilność w kolejnych asanach. Zwrócimy też uwagę na integrację wrażeń płynących przez zmysły, spokojny oddech i zrelaksowany umysł.
Nie przejmuj się jeśli nie praktykujesz jogi na co dzień – zadbamy, by praktyka była dostępna dla każdego, ale też ciekawa i intrygująca do dalszych poszukiwań

🔹To co joga uruchomi, taniec pozwoli rozwinąć i poprowadzić dalej.
Niepotrzebna jest wcześniejsza znajomość tego stylu.
Fusion Bellydance to taniec wspierający ciało, sprawdzający się na wszystkich etapach jego rozwoju. Elegancki, pełen wyczucia i sensualnej energii. Wywodzi się z Tańca Orientalnego Arabskiego i wchodzi w fuzję z tańcami indyjskimi, cygańskim i współczesnym. Dużo uwagi skupia się na izolowanych ruchach bioder i klatki piersiowej, oraz wężowych ruchach kręgosłupa i rąk. Dlatego kompleksowo uruchamia całe ciało i przeciwdziała ,,cywilizacyjnym” wadom postawy. Pomaga rozwijać wewnętrzny potencjał przepływu energii.
W trakcie warsztatów poznamy kilka podstawowych figur, które będziemy rozwijać we frazy ruchowe. Tak by wychodząc z tych warsztatów, mieć oswojone nowe ruchy gotowe do wkomponowania taneczne, imprezowe repertuary 😉✨

Zapraszamy Cię na spotkanie w przestrzeni, stworzonej by zanurzyć się w ciele, otworzyć na jego ekspresję i nauczyć czegoś nowego

🔹Kiedy: 15.06, 11:30-14:30
🔹Gdzie: Kontakt. Przestrzeń Ruchu, Tańca i Muzyki, ul. Szpitalna 40, Kraków
🔹Koszt: 100zł
🔹Dane do przelewu wysyłamy w w mailu, w odpowiedzi na zapis. Zapis na warsztaty zostaje potwierdzony po opłaceniu udziału.
🔹LINK do zapisów:

https://docs.google.com/forms/d/1sdzP60-4KxgI5psa36zH4vt93a7JlDWsazFhYGRjQUg/edit

O prowadzących:

Mila Michalina Pławiak- specjalizująca się w leczeniu poprzez holistyczne podejście do ciała oraz terapii tańcem i ruchem. Techniki taneczne doskonaliła w m.in Ośrodku Terapii Tańcem i Ruchem Iba w Warszawie, a także w trakcie miesięcznych warsztatów Serpentine Studies w Amsterdamie. Taniec i ruch nie są dla niej jedynymi narzędziami, w podejścia do terapii ciała. W swoich działaniach inspiruje się także archaicznymi technikami taoizmu i neo-tantry, które kształciła w Akademii Zdrowia Seksualnego w Gdańsku i których jest certyfikowaną instruktorką(certyfikat KEN). Praktyki, którymi się dzieli opierają się na popartym doświadczeniem i badaniami fakcie, że ciało nie kłamie, nieustannie informując nas o wewnętrznym doświadczeniu. Głównym obiektem jej badań jest ponowne nawiązywanie kontaktu i budowanie pogłębionego połączenia z nim. Ma to na celu całościowy rozwój człowieka i jego możliwości. Organizatorka cyklicznych warsztatów tańca oraz regularnych zajęć tańca dla kobiet. Zafascynowana uwolnioną ekspresją ciała. W wolnym czasie uwielbia podróże i konktakt z naturą. Ceni zarówno poezję jak i prozę życia 😉 Na co dzień działa w Warszawie.

Przemek Ćwik- zafascynowany potencjałem jogi religioznawca, eksplorujący przestrzenie umysłu i ucieleśnionego doświadczenia poprzez ruch, pracę z głosem, oddechem oraz praktyki medytacyjne. Swoją przygodę z jogą zaczął 9 lat temu, a od niecałych 3 prowadzi własne zajęcia, łącząc w nich elementy z Bihar school of yoga, metody Iyengara i jogi powięziowej. Lubi herbatę, kontakt z naturą oraz zajmuje się pracą terapeutyczną, głównie w nurcie ustawień systemowych.

Zapraszamy serdecznie!
Michalina i Przemek