Ruch od czucia – cykl zajęć w stałej grupie (kurs) / start kursu: 14.02

***ZAPRASZAM CIĘ: ***- do postawienia pierwszych lub kolejnych kroków w budowaniu głębokiej, pełnej akceptacji relacji ze swoim ciałem – poprzez procesy kojenia, łagodnego odblokowania, ekspresji i powrotu do własnej mocy,

– do świadomego przepuszczenia przez ciało i przetransformowania całego ogromu poruszeń, którego doświadczamy wszyscy, zapominając często, by PORUSZYĆ również ciało – tak, by mogło pomieścić wszystkie strumienie odczuć, umysł i duszę:),

– do regularnych podróży ‚od czucia do tańca’, co stworzy przestrzeń na pogłębianie praktyki z każdym kolejnym spotkaniem, zapisanie w ciele dobrostanów i nowych, wzbogacających połączeń ciała-umysłu

– do spotkań w stałej grupie – czerpiąc z rosnącego z każdym kolejnym warsztatem poczucia zaufania i otwartości, z możliwością podzielenia się w kręgu swoim doświadczeniem na koniec każdej praktyki w gronie współtowarzyszy tej dwumiesięcznej podróży.

Będę prowadzić Was głosem tak, że nie zauważysz, kiedy zaczniesz płynąć i tańczyć:)

***JAK?***

Droga wiedzie poprzez:

-pogłębianie świadomości ciała

-świadomy ruch w zgodzie z naturą ciała (edukacja somatyczna, ruch organiczny)

-swobodny, improwizowany taniec, pozwalający wyjść poza znane nam schematy

-(współ)pracę z ciałem- uważny, kojący dotyk, wspierający w „odzyskiwaniu’ ciała i czucia i nawiązaniu autentycznego kontaktu.

Będę prowadzić Was głosem tak, że nie zauważysz, kiedy zaczniesz płynąć i tańczyć:)

***WIĘCEJ O DRODZE***

Poprowadzimy naszą uwagę poprzez kolejne warstwy, struktury naszego organizmu, korzystając z pracy z anatomią doświadczalną jako drogi – do przebudzenia ruchu w zgodzie z naturą ciała.

Otworzymy się na przyjemność, która z takiego ruchu płynie,na eksplorację nowej perspektywy postrzegania ciała, procesów w nim zachodzących-również urazów, problemów.

Poprzez automasaż oraz łagodny dotyk nauczymy się, jak zaufać swoim dłoniom, jak taki uważny dotyk podarować i przyjąć, dbając o swoje granice. Pozwolimy sobie skorzystać ze wsparcia, jakiego może nam udzielić drugi człowiek.

W ciszy, w muzyce, w tańcu, który będzie naturalnym rozwinięciem świadomego ruchu, otworzymy się na radość z kontaktu, na moc wspólnego doświadczania jako grupa. Na przyjemność, która płynie ze swobodnego ruchu, z poruszenia zamrożonych obszarów ciała, z odkrywania nowych form poruszania się.

Pozostając świadomymi tego, co dzieje się w nas, spotkamy się z drugą osobą. Przepływ i swobodę w tym spotkaniu stworzymy poprzez pogłębienie uwazności, ale również korzystając z różnorodnych metod i technik, pozwalajcych zauważyć, pozostawić lub w pełni wykorzystać schemat, w jaki zwykle wpadamy podczas wspólnego tańca.

Poznamy narzędzia, które pomogą nam otworzyć się nowe drogi nawiązywania kontaktu w tańcu, ale przede wszystkim wspólnie poszerzymy świadomość wokół tego, co przydarza nam się podczas spotkania w ruchu.

Obserwując relację, która wytwarza się między nami, zbadamy, czym jest dla nas obecność w kontakcie, wychwytując momenty, w których spotykamy się naprawdę i te, w których coś blokuje nas przed spotkaniem tu i teraz. Wspólnie poszukamy zestrojenia i przepływu.Poruszamy się w ciszy i przy muzyce. Na każdym spotkaniu będzie przestrzeń na podzielenie się w kręgu tym, czego doświadczyliśmy.

***INNYMI SŁOWY…***
Z uważnością, łagodnością, z szacunkiem dla ciała i ukrytych w nim potrzeb, zanurzymy się w świadomy, swobodny ruch – taki, który:

-pomoże uwolnić nagromadzone w ciele napięcia

-otworzy Cię na odczuwanie przyjemności

-głęboko zrelaksuje, zmniejszy skutki codziennego stresu

-odkryje przed Tobą nową perspektywę postrzegania ciała – jego potrzeb, urazów, problemów

-może zarówno wskazać problem, jak i być narzędziem jego rozwiązania.

***DLA KOGO?***

Zajęcia są dla Ciebie, jeśli tylko czujesz, że:

– chcesz oswoić się z tańcem, ale nie chcesz powtarzać i zapamiętywać kroków

– chciałbyś/chciałabyś wzbogacić swój warsztat taneczny o nową

perspektywę doświadczania ciała w ruchu

– Twoje ciało daje Ci sygnały, że potrzebuje uwagi (napięcia w ciele,

zmęczenie, poczucie odrętwienia, bóle chroniczne i tajemnicze)

– pragniesz lepiej poznać siebie, przyjrzeć się z łagodnością swojej relacji z ciałem, temu, jak nawiązujesz relacje z innymi:)

– chcesz spędzić czas z innymi ludźmi w atmosferze akceptacji, swobody, uważności

– nie masz doświadczenia z tańcem i pracą z ciałem, ale coś Cię

ciągnie w tym kierunku…

Wierzę, że świadomy ruch to dobro, z którego możemy czerpać wszyscy- niezależnie od sprawności, doświadczeń z ruchem czy blokad w głowie i innych częściach nas:) Przyjdź, jeśli czytając ten opis, czujesz to ‚wołanie

Ważne – nie musisz być tancerką/tancerzem, posiadać doświadczenia w świadomej pracy z ciałem. Na swoje zajęcia chętnie zapraszam osoby, które „nigdy nie robiły takich rzeczy’

Jeśli je masz i zanurzasz się w tym świecie nie do dziś- również zapraszam.

Każde spotkanie z ciałem i czuciem to kolejny krok do pogłębienia tej relacji, a każdy proces grupowy niesie swoją niepowtarzalną moc.

***MIEJSCE I CZAS***
Kontakt. Przestrzeń ul.Szpitalna 40, II piętro, sala orientalna
wtorki, godz.18-20.00

Cykl rozpoczynamy 4.10, ostatnie zajęcia planowo odbędą się 13.12.

W ramach cyklu odbędzie się 9 spotkań na żywo,

Ponadto na 2 wtorki  (11.10 oraz 1.11-wtedy wyjątkowo nie spotykamy się) prześlę Wam materiały do praktyki w domu. Podsumowując, nasze spotkania rozkładają się na czas 11 tygodni (idealnie!:)).

Dla jasności podaję terminy spotkań:

4, 18 i 25 października, 8,15,22 i 29 listopada, 6 i 13 grudnia.

Zapraszam do zapisów na cały cykl.

***INWESTYCJA***
Widełki: 470 zł -570 zł (ile możesz, ile czujesz).

***ZAPISY I PYTANIA***
ruch.od.czucia@gmail.com

Uwaga:
Ilość miejsc jest ograniczona. Przy zapisach decydująca jest kolejność zgłoszeń, ostatecznie zapis potwierdza wpłata zadatku.
*Kurs nie uwzględnia karnetów kontaktowych, karty Multisport, Ok System.
Jeśli masz pytania dotyczące zajęć, pisz śmiało na podany powyżej adres mailowy:)

***PROWADZI***
Joanna Książkiewicz