Ruch od czucia ” MEDYTACJA W TAŃCU I WSPÓŁPRACA Z CIAŁEM”- cykl zajęć w stałej grupie (kurs)

 ,,Safety is not the absence of threat. It is the presence of connection” – Gabor Mate

(Bezpieczeństwo to nie brak zagrożenia. To obecność połączenia).
Zapraszam Was do zapisów na kolejny cykl warsztatów w stałej grupie. To najpełniejsza ścieżka doświadczenia praktyki ruchu od czucia:)
zauważ, że tym razem spotykamy się tylko przez 5 tygodni!
ZAPRASZAM CIĘ:
– do postawienia pierwszych lub kolejnych kroków w budowaniu głębokiej, pełnej akceptacji relacji ze swoim ciałem – poprzez procesy kojenia, łagodnego odblokowania, ekspresji i powrotu do własnej mocy,
– do świadomego przepuszczenia przez ciało i przetransformowania całego ogromu poruszeń, którego doświadczamy wszyscy, zapominając często, by PORUSZYĆ również ciało – tak, by mogło pomieścić wszystkie strumienie odczuć, umysł i duszę:),
– do regularnych podróży ‚od czucia do tańca’, co stworzy przestrzeń na pogłębianie praktyki z każdym kolejnym spotkaniem, zapisanie w ciele dobrostanów i nowych, wzbogacających połączeń ciała-umysłu
– do spotkań w stałej grupie – czerpiąc z rosnącego z każdym kolejnym warsztatem poczucia zaufania i otwartości, z możliwością podzielenia się w kręgu swoim doświadczeniem na koniec każdej praktyki w gronie współtowarzyszy tej dwumiesięcznej podróży.
JAK?
Droga wiedzie poprzez:
-pogłębianie świadomości ciała
-świadomy ruch w zgodzie z naturą ciała (edukacja somatyczna, ruch organiczny)
-swobodny, improwizowany taniec, pozwalający wyjść poza znane nam schematy
-(współ)pracę z ciałem- uważny, kojący dotyk, wspierający w „odzyskiwaniu’ ciała i czucia i nawiązaniu autentycznego kontaktu.
Będę prowadzić Was głosem tak, że nie zauważysz, kiedy zaczniesz płynąć i tańczyć:)
Z uważnością, łagodnością, z szacunkiem dla ciała i ukrytych w nim potrzeb, zanurzymy się w świadomy, swobodny ruch – taki, który:
-pomoże uwolnić nagromadzone w ciele napięcia,
-otworzy Cię na odczuwanie przyjemności,
-głęboko zrelaksuje, zmniejszy skutki codziennego stresu,
-odkryje przed Tobą nową perspektywę postrzegania ciała – jego potrzeb, urazów, problemów,
-może zarówno wskazać problem, jak i być narzędziem jego rozwiązania.
WIĘCEJ O STRUKTURZE WARSZTATÓW
Poprowadzimy naszą uwagę poprzez kolejne warstwy, struktury naszego organizmu, korzystając z pracy z anatomią doświadczalną jako drogi – do przebudzenia ruchu w zgodzie z naturą ciała.
Otworzymy się na przyjemność, która z takiego ruchu płynie,na eksplorację nowej perspektywy postrzegania ciała, procesów w nim zachodzących-również urazów, problemów.
Poprzez automasaż oraz łagodny dotyk nauczymy się, jak zaufać swoim dłoniom, jak taki uważny dotyk podarować i przyjąć, dbając o swoje granice. Pozwolimy sobie skorzystać ze wsparcia, jakiego może nam udzielić drugi człowiek.
W ciszy, w muzyce, w tańcu, który będzie naturalnym rozwinięciem świadomego ruchu, otworzymy się na radość z kontaktu, na moc wspólnego doświadczania jako grupa. Na przyjemność, która płynie ze swobodnego ruchu, z poruszenia zamrożonych obszarów ciała, z odkrywania nowych form poruszania się.
Pozostając świadomymi tego, co dzieje się w nas, spotkamy się z drugą osobą. Przepływ i swobodę w tym spotkaniu stworzymy poprzez pogłębienie uwazności, ale również korzystając z różnorodnych metod i technik, pozwalajcych zauważyć, pozostawić lub w pełni wykorzystać schemat, w jaki zwykle wpadamy podczas wspólnego tańca.
Poznamy narzędzia, które pomogą nam otworzyć się nowe drogi nawiązywania kontaktu w tańcu, ale przede wszystkim wspólnie poszerzymy świadomość wokół tego, co przydarza nam się podczas spotkania w ruchu.
Obserwując relację, która wytwarza się między nami, zbadamy, czym jest dla nas obecność w kontakcie, wychwytując momenty, w których spotykamy się naprawdę i te, w których coś blokuje nas przed spotkaniem tu i teraz. Wspólnie poszukamy zestrojenia i przepływu.Poruszamy się w ciszy i przy muzyce. Na każdym spotkaniu będzie przestrzeń na podzielenie się w kręgu tym, czego doświadczyliśmy.
DLA KOGO?
Zajęcia są dla Ciebie, jeśli tylko czujesz, że:
– chcesz oswoić się z tańcem, ale nie chcesz powtarzać i zapamiętywać kroków
– chciałbyś/chciałabyś wzbogacić swój warsztat taneczny o nową
perspektywę doświadczania ciała w ruchu
– Twoje ciało daje Ci sygnały, że potrzebuje uwagi (napięcia w ciele,
zmęczenie, poczucie odrętwienia, bóle chroniczne i tajemnicze)
– pragniesz lepiej poznać siebie, przyjrzeć się z łagodnością swojej relacji z ciałem, temu, jak nawiązujesz relacje z innymi:)
– chcesz spędzić czas z innymi ludźmi w atmosferze akceptacji, swobody, uważności
– nie masz doświadczenia z tańcem i pracą z ciałem, ale coś Cię
ciągnie w tym kierunku…
Wierzę, że świadomy ruch to dobro, z którego możemy czerpać wszyscy- niezależnie od sprawności, doświadczeń z ruchem czy blokad w głowie i innych częściach nas:) Przyjdź, jeśli czytając ten opis, czujesz wołanie!
Ważne – nie musisz być tancerką/tancerzem, posiadać doświadczenia w świadomej pracy z ciałem. Na swoje zajęcia chętnie zapraszam osoby, które „nigdy nie robiły takich rzeczy’
Jeśli je masz i zanurzasz się w tym świecie nie do dziś- również zapraszam.
Każde spotkanie z ciałem i czuciem to kolejny krok do pogłębienia tej relacji, a każdy proces grupowy niesie swoją niepowtarzalną moc.
PRZEWIDYWANE KORZYŚCI Z UDZIAŁU
(w oparciu o wiedzę oraz feedbacki uczestników poprzednich 9 cykli):
dla umysłu, relacji, ducha:
odzyskanie i pogłębienie kontaktu ze sobą, ze swoim ciałem, z ciszą i mądrością w Tobie doświadczenie swobody, ufności i życzliwości w grupie, o mocy korygującej zebrane do tej pory trudne doświadczenia związane z byciem w grupie, oceną,porównywaniem
poznanie oryginalnych technik i praktyk pogłębiania świadomości ciała, głębokiej relaksacji, odzyskiwania czucia i radzenia sobie z emocjami odkrycie pasji do swobodnego ruchu i tańca ‚głęboko transformujące przeżycie, odkryłam, że tak wiele mogę zrobić dla siebie i drugiej osoby, tak niewiele trzeba…!’ – opinia uczestniczki poprzedniej edycji zapisanie w pamięci ciała doświadczeń uważnego, kojącego dotyku – takie nadpisanie ma ogromną wartość i wspiera procesy zdrowienia, nawiązywanie wspierających relacji, stawianie granic, rozwijanie inteligencji emocjonalnej pobudzenie kreatywności w codziennym życiu.
dla ciała:
poprawa kondycji, poszerzenie możliwości ruchowych, kształtowanie motoryki uwolnienie napięć nagromadzonych w ciele, co przekłada się na większą elastyczność, ruchomość stawów, wzrost odporności organizmu
porządny ładunek endorfin i serotoniny raz w tygodniu; udowodniono, że praktyki choreoterapeutyczne, poprzez regulację poziomu serotoniny i dopaminy w organizmie, łagodzą, a z czasem mogą też znacząco wspierać wycofywanie stanów depresyjnych
poprawa koordynacji ruchowej i wydolności organizmu (uszczęśliwienie serca, jelit, kości i wszystkich innych cudownych części naszego organizmu, których często nawet nie znamy 🙂
podwyższenie poziomu energii życiowej
wszystko to, co przynosi regularna praktyka ruchowa oraz wiele wspólnych korzyści z praktyką medytacji i uważności
MIEJSCE I CZAS
Kontakt. Przestrzeń Ruchu, Tańca, Muzyki i Sztuki, ul. Szpitalna 40, II piętro, Sala Orientalna.
Wtorki, godz. 18:00 – 20.00
W ramach cyklu odbędzie się 10 warsztatów: Rozpoczynamy 26 września, ostatnie warsztaty planowo odbędą się 5 grudnia. Jeden listopadowy wtorek będzie wolny.
INWESTYCJA
Widełki: 650-790zł
ZAPISY I PYTANIA
Uwaga:
Ilość miejsc jest ograniczona.
Przy zapisach decydująca jest kolejność zgłoszeń, ostatecznie zapis potwierdza wpłata zadatku.
*Kurs nie uwzględnia karnetów kontaktowych, karty Multisport, Ok System.
Jeśli masz pytania dotyczące zajęć, pisz śmiało na podany powyżej adres mailowy:)
PROWADZI:
Joanna Książkiewicz