Wakacyjny Chór w Kontakcie gr. otwarta) / przerwa wakacyjna

CHÓR W KONTAKCIE – Wassim Ibrahim

Wszystkich miłośników śpiewania w radosnej, kontaktowej grupie zapraszamy do współtworzenia naszego Chóru w Kontakcie.

Chór gr. A (zamknięta)
Poniedziałki, g. 18:30 – 20:00
Środy, g. 17:30 – 19:00

Chór gr. B (otwarta) / start: 4.10
Poniedziałki: 17:00 – 18:30
Czwartki: 19:45 – 21:00

A TERAZ OPIS…
…Na zachętę, choć wierzymy że wcale jej nie potrzebujecie…

Nie musicie być muzykami, aby się do nas przyłączyć. Jeśli tylko lubicie śpiewać nasz Chór jest odpowiednim miejscem dla Was.

Śpiewamy wszystko – począwszy od folku po klasykę i – jak na wielokulturowy chór przystało – w wielu językach (ostatnio naliczyliśmy ich 17!)

Ćwiczymy mozolnie, koncertujemy, ale także, a nawet i przede wszystkim przyjaźnimy się ze sobą – ot taki już ten nasz kontaktowy Chór jest. 🙂

Śpiewających z zachwytem, duszą i sercem, zapraszamy do naszej Chórodziny. 🙂

UWAGA. Dlaczego podział na 2 grupy?

* dla grupy A ważniejsza jest rozgrzewka niż ćwiczenie repertuaru, dlatego Wassim prosi żeby się nie spóźniać. Prosi także, aby przychodzić na próby i nie „leserować”, co pozwoli nam mieć dobre wyniki w nauce. 😉
* grupa B będzie przede wszystkim przygotowywać się głosowo i repertuarowo do dołączenia do grupy A. Spóźnianie się też jest oczywiście niewskazane. 😉 Poza tym na grupę B można sobie chodzić rzadziej, jak ktoś nie może, ale jeśli ktoś będzie na minimum 70% prób, wtedy będzie śpiewać podczas koncertu! 🙂

Zajęcia prowadzi Wassim Ibrahim: (http://wassimibrahim.net/pl/biografia/)

* Cennik: 8 zajęć: 160 zł / Karnety Kontaktowe oraz jednorazowe wejścia w wysokości 40 zł
*UWAGA! Na te zajęcia nie obowiązuje Karta Multi Sport oraz Medicover.

Informacje:
wassimgib@gmail.com, +48696 176 998

aktualności znajdziesz w grupie na FB: Chór w Kontakcie oraz na naszym Fanpage’u

O CHÓRZE:

Chór w Kontakcie pod batutą syryjskiego muzyka i kompozytora Wassima Ibrahima pojawił się na muzycznej mapie Krakowa wiosną 2015 roku. Od początku przyświecały mu idee różnorodności i wielokulturowości – zarówno w odniesieniu do prezentowanego repertuaru, jak i do składu osobowego. Chór stał się miejscem spotkań profesjonalnych muzyków i amatorów, ludzi starszych i młodszych, wykonujących różne zawody, oddających się rozmaitym pozamuzycznym pasjom, wywodzących się z bliższych i dalszych zakątków Europy i świata.
Chór w Kontakcie ma na swoim koncie wiele występów w krakowskich instytucjach kultury i sztuki. Grupa występowała m.in. w Instytucie Goethego, Instytucie Kultury Willa Decjusza, Międzynarodowym Centrum Kultury, Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, Teatrze Groteska (m.in. w ramach Cracow Orient Festival), Klubie Forty Kleparz (podczas koncertu “Muzyczne brzmienia wielokulturowości” z okazji Jubileuszu 5-lecia Programu Otwarty Kraków, z udziałem m. in. Agi Zaryan, Małgorzaty Markowskiej i Pauliny Kujawskiej), Zamku Królewskim na Wawelu (w ramach koncertu “Alleluja Świata” zorganizowanego przez Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa, u boku m. in. Katarzyny Oleś-Blachy i Jakuba Oczkowskiego) oraz podczas wydarzeń akademickich, np. Dni Arabskich Uniwersytetu Jagiellońskiego i Festiwalu Studiów Azjatyckich Uniwersytetu Jagiellońskiego. Można go było usłyszeć na imprezach plenerowych organizowanych przez Miasto Kraków, np. podczas Otwarcia Ulicy Dietla w 2018 r. czy obchodów święta Dzielnicy I. W 2020 roku Chór zrealizował plenerowe nagranie na krakowskich Błoniach w ramach projektu współtworzonego przez Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki i Dzielnicę VII Zwierzyniec.
Chórzyści mają w swoim dorobku także koncerty charytatywne z wielokulturowym repertuarem – najważniejszy, który warto wymienić, to występ dla Nury z Aleppo, zorganizowany przez Polską Misję Medyczną, podczas którego wystąpili u boku Agi Zaryan i Grzegorza Turnaua. W październiku 2018 roku zaśpiewali dla pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego i ich opiekunów. W roku 2019 wraz z Fundacją “Dar Jonasza” wystąpili w Teatrze Groteska w ramach koncertu – zbiórki dla dzieci onkologicznych, małych bohaterów walczących o życie.
W czerwcu 2020 roku Chór w Kontakcie otrzymał tytuł Ambasadora Wielokulturowości A. D. 2019 w ramach Programu Otwarty Kraków.
Chór śpiewał także za granicą. We francuskim Montresorze, latem 2017 roku, oraz latem 2021 roku w Grecji, gdzie odbyło się kilka koncertów (m. in. w Damouchari). Oprócz występów gościnnych, regularnie można go usłyszeć w stałym miejscu spotkań i prób, czyli w Kontakcie. Przestrzeni Ruchu, Tańca i Muzyki przy ulicy Szpitalnej w Krakowie.
W repertuarze Chóru w Kontakcie znaleźć można zarówno utwory wielkich kompozytorów – Bacha czy Mozarta, muzykę renesansową, filmową jak i melodie tradycyjne z całego świata. Chór czerpie z bogactwa muzyki orientalnej, ale wśród wykonywanych przez niego utworów nie brakuje kompozycji z Afryki, Ameryki czy Dalekiego Wschodu. Jego koncerty zabierają słuchaczy w muzyczną podróż dookoła świata, przybliżają to, co obce i otwierają oczy na to, co nieznane.

KTO? Wassim Ibrahim (http://wassimibrahim.net/pl/) i Chór w Kontakcie

GDZIE? Kontakt. Przestrzeń Ruchu, Tańca i Muzyki, ul. Szpitalna 40, Kraków