Afro Dance

AFRO DANCE

Środa, godz. 19:30 – 20:45
Czwartek, godz. 19:30 – 20:45
Info: tropicalnight.krakow@gmail.com
Afro Dance to mieszanka różnych stylów tanecznych, tradycyjnych oraz współczesnych, pochodzących z wielu krajów Afryki. Zajęcia Afro Dance to jednak nie tylko taniec, nie tylko kroki i technika, a także, albo raczej przede wszystkim dobra zabawa, pozytywna energia i śmiech oraz dużo spalonych kalorii.
Kurs składa się zarówno z zajęć technicznych jak i praktycznych. Uczymy się kroków, a następnie wplatamy je do całych układów choreograficznych.
Style tańca afrykańskiego, których uczymy się na zajęciach, to – począwszy od tradycyjnych takich jak ndombolo, bikutsi, po bardziej nowoczesne i obecnie popularne jak azonto, couper decale oraz wiele innych.
Opis kilku ze stylów tańca afrykańskiego:
Azonto – taniec i styl muzyczny powstały na ulicach Ghany. Obecnie bije rekordy popularności na imprezach tanecznych w Afryce i na świecie. Taniec ten jest szybki, radosny, energiczny, a muzyka ciepła, zabawna i pozytywna. Azonto pozwala przekazać emocje i opowiedzieć jakąś historię za pomocą kroków, gestów i mimiki twarzy, charakterystycznych dla tego stylu. Kroki czy ruchy opierają się na czynnościach, które wykonujemy w życiu codziennym, jak jedzenie, pranie, prowadzenia auta, pływanie, boksowanie itd. Najważniejsze jest wyczucie rytmu, poczucie humoru i kreatywność.
 
Ndombolo – popularna obecnie szybka odmiana soukous – tańca i stylu muzycznego kształtującego się w Kongo, jako odpowiedź na kubańską rumbę. Obecnie wpływ na ndombolo ma również muzyka karaibska. Dla tego tańca charakterystyczna głównie jest szybka praca bioder.
Bikutsi – tradycyjny styl muzyczny i taniec pochodzący z Kamerunu. Jego nazwa oznacza dosłownie „uderzmy ziemię”, co odnosi się do deptania stopami w tańcu w dość intensywnym tempie. Styl popularny na lokalnych imprezach towarzyskich.
 
Coupe decale – taniec i muzyka pochodzące z Wybrzeża Kości Słoniowej, ale tworzona również w Paryżu. Muzyka inspirowana jest różnymi wpływami innych popularnych stylów takich jak kongijski soukous czy też zouglou również pochodzący z WKS. Taniec ma bardzo frywolną i rytmiczną formę. Raczej proste kroki łączą się z dynamicznym i bardzo rytmicznym ruchem ciała, głównie stóp, rąk i przede wszystkim bioder. Ten styl to przede wszystkim zabawa rytmem.
Afro House – muzyka oraz styl tańca ulicznego powstały pod koniec lat 90-tych w RPA. Obecnie afro house jest bardzo popularny w całej Afryce jak i poza nią. Jest to połączenie afrykańskich rytmów i amerykańskiego house’a. Styl idealny dla indywidualistów i osób z kreatywną duszą. Wymaga od tancerza pomysłowości i kreatywności w tworzeniu ruchów. Część kroków ma swoje specyficzne nazwy i dedykowana jest do konkretnych utworów muzycznych. Inne z kolei powstają spontanicznie. Taniec ten jest szybki, skoczny i wymagający dobrej kondycji fizycznej.
Prowadzacy: Alain Nca & Gerard Guyzo (z Kamerunu)
 
* Zapraszamy na stronę na FB: Afro Class Kraków, znajdziecie tam wszystkie informacje dotyczące zajęć z Alainem i Gerardem. 🙂
 
https://www.facebook.com/groups/523082714544062/?epa=SEARCH_BOX
 
* Kontaktowy pokaz finałowy:
https://www.facebook.com/przestrzenKONTAKT/videos/485834428820352/
Do zobaczenia na zajęciach! 🙂
CENNIK
Na tych zająciach honorujemy Kontaktowe Karnety, jednorazowe wejście w wysokości 40 zł, karty Multi Sport Plus i Medicover (z dopłatą 10 zł) // Cennik