WARSZTATY WOKALNE PIEŚNI AFRYKAŃSKICH – Lydie Kotlinski / 1 lub 2 października (do wyboru)

WARSZTATY WOKALNE PIEŚNI AFRYKAŃSKICH – Lydie Kotlinski

Zaśpiewajmy razem! Zapraszamy na dobre godziny oddychania, harmonii, ekspresji… takie kolorowe muzyczne spotkanie!

W programie warsztatów tradycyjne pieśni afrykańskie i Gospels tradycjne, pieśni z Afryki Zachodniej (Kongo, Benin, Senegal, Mali) i RPA (języki zulu i xhosa).

O WARSZTATACH:

1. Techniczna lekcja śpiewu / ćwiczenia wokalne (praca nad oddechem, wykorzystywanie mięśni, zwrócenie uwagi na prawidłową postawę i połączenie całej «struktury ciała»). Całe ciało śpiewa!

2. Poszukiwania różnych «głosów», różnych dźwięków, które w nas drzemią.

3. Ćwiczenia rytmiczne, uruchomienie stóp, wyklaskiwanie rytmu dłońmi – całe ciało gra.

4. Improwizacja wokalna, korelacja rytmu / harmonii / melodii.

SZCZEGÓŁY ORGANIZACYJNE:

KIEDY?

Sobota, 1 października, godz. 14:00 – 16:00 / Cena 55 zł

Lub

Niedziela, 2 października, godz. 14:00 – 16:00 / Cena 55 zł

Zapisy na priv. lub mailem lydie.kotlinski@gmail.com

Miejsce: Kontakt Przestrzeń Ruchu i Tańca, ul. Szpitalna 40, 2 piętro!

———————————————

KOYEMBA, z języka lingala (Kongo), znaczy śpiewać.

KOYEMBA jest również nazwą warsztatów tradycyjnych pieśni afrykańskich, które prowadzi Lydie Charlotte Kotlinski.

Lydie jest francuską śpiewaczką, która przeprowadziła się do lubelskiej miejscowości Nowodwór cztery lata temu.

Ukończyła studia klasyczno-wokalne w konserwatoriach w Wersalu, Clichy i w Aix en Provence oraz studia jazzowe w CIM w Paryżu.

Była wokalistką zespołów: Lunatik Jazz Orchestra (pierwsza nagrodę młodych w Jazz Avignon w 1993 r.), Iyema Gospel Quartet, Millénium Gospel Voices. Pracowała w kabarecie teatralnym Les Petroleuses, uczestniczyła w nagraniach dla Memoriału Marsylianki. Przez wiele lat prowadziła: warsztaty śpiewu i inicjacji jazzowej w Paryżu, warsztaty gospel w gimnazjach i szkołach podstawowych w Marsylii.

Od 2003 r. wspołtworzy grupę Les Tisseuses d’etoiles, żeńskie trio wokalne wykonujące utwory gospel, afro-amerykańskie i afrykańskie, z którym odbywa regularnie trasy koncertowe współpracując z Union Nationale de Jeunesses Musicales de France.

W Polsce od października 2012 r. prowadzi chór Łontanara, który w grudniu 2014 zdobył Nagrodę Publiczności podczas festiwalu Mikołajki Folkowe.

W kwietniu 2015 rozpoczęła wraz z Mariolą Mazurek projekt warsztatowy Koyemba, który jest muzyczną podróżą po Zachodniej i Południowej Afryce. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich miłośników śpiewu, bez względu na wiek i stopień zaawansowania muzycznego. Na program składają się: nauka pieśni; ćwiczenia emisyjne, oddechowe i rytmiczne; śpiew polifoniczny; elementy improwizacji i interpretacji pieśni.