Warsztaty teatralne – THE ESSENTIAL BODY/ TEATRO SIMURGH / UWAGA! Warsztaty przeniesione na wiosnę! Szczegóły wkrótce!

Na wiosnę spotkamy się z południowoamerykańsko-włoskim Teatro Simurgh. Fiore Zulli (Włochy) i Carla Robertson (Boliwia) przeprowadzą z nami intensywny warsztat teatralny.

~~WARSZTAT~~

“Ciało jest instrumentem aktora i tancerza”. Jest to zazwyczaj pierwsza sentencja jaką zwykło powtarzać się studentom aktorstwa, zwłaszcza będącym na początku swojej drogi. Prawdą jest, że artysta sceniczny musi mieć dobrze przygotowane do wysiłku fizycznego ciało. Przede wszystkim jednak jego trening fizyczny powinien iść w parze z umiejętnością odczuwania jak ruch tak naprawdę może stawać się działaniem scenicznym. Na tym warsztacie będziemy badać i zgłębiać prawa, które prowadzą aktora do rozwijania prawdziwej relacji z własnym ciałem. Będziemy eksplorować pustą przestrzeń w sobie która jednocześnie jest miejscem w którym znajduje się zasadnicze, esencjonalne ciało, jak również jego metaforą. Będziemy stawiać pytania o związek między wysiłkiem fizycznym a kreacją, aby wyjaśnić realne i praktyczne zastosowanie tego, co nazywamy “pracą fizyczną aktora”.
Ćwiczenia fizyczne i improwizacje sceniczne będą miały na celu pokonywanie granic zwykłej osobistej ekspraesji i poszukiwanie coraz głębiej tej zasadniczej i esencjonalnej siły, która żyje w nas przesłonięta fizycznymi, umysłowymi i kulturowymi postawami, jakie kształtują naszą osobowość.

~~~ PROWADZĄCY ~~~

Teatro Simurgh
https://www.teatrosimurgh.com/
Teatro Simurgh założyli w lutym 2005 roku w Ekwadorze Carla Robertson i Fiore Zulli. Był to kolejny krok na drodze artystycznych poszukiwań, które Fiore Zulli rozpoczął w 1995 roku w Boliwii, zaraz po swoim przybyciu do Ameryki Południowej.
Częścią tych poszukiwań były regularne przedstawienia oraz warsztaty w szkołach, na uniwersytetach, w sierocińcach i społecznościach plemiennych Ameryki Południowej. Teatro Simurgh niejednokrotnie docierał do odizolowanych grup etnicznych, gdzie teatr nie zawsze był rzeczą oczywistą (a w niektórych przypadkach zupełnie nieznaną), zaś komunikacja z publicznością ograniczała się nieomal wyłącznie do scenicznej mowy ciała.
Teatro Simurgh od lat współpracuje z socjologami, psychologami i pedagogami z wielu krajów.
Te doświadczenia od zawsze stanowiły tło i źródło żywej inspiracji dla sztuk, które Teatro Simurgh wystawiał na międzynarodowych festiwalach oraz deskach teatrów w Ameryce i w Europie.

~~~ INFORMACJE ~~~

* Kiedy: szczegóły wkrótce
* Gdzie: Kontakt, Kraków, Szpitalna 40
* Cena: 440zł przy rezerwacji do 23 października, później 480 zł
* Zapisy i więcej szczegółów: sabina.krauze@gmail.com