Warsztaty: PIEŚŃ ~ CIAŁO ~ GŁOS – Sabina Krauze, Zofia Trystuła/ 4 marca

Zapraszamy na spotkanie z głosem, ciałem i pieśnią. Będziemy poszukiwać wolności i przyjemności w ekspresji oraz pewności siebie w melodii, współbrzmieniach i improwizacji.

Pójdziemy za ciałem i głosem tam gdzie mogą stać się wyrazem naszego wnętrza, służyć komunikacji i wzajemnym interakcjom. Poszukamy dźwięków, których nie wydobywamy z siebie na co dzień, podążymy za spontanicznością tam gdzie kryje się prawda naszego głosu i ruchu.

Będziemy też rozwijać umiejętności muzyczne i emisyjne, wsłuchamy się w nasze brzmienie i odnajdziemy się we wspólnej pieśni. Będą towarzyszyć nam pieśni tradycyjne różnych kultur oraz instrumenty – zarówno rytmiczne (bębny) jak i melodyczne (duduk, santur, blul, vast drum).

Nie jest wymagane wcześniejsze przygotowanie muzyczne. Zarówno osoby na początku drogi pełnej ekspresji, śpiewu i ruchu jak i te, które mają już za sobą zaangażowania w tym obszarze będą mogły spotkać się w poszukiwaniach i skorzystać ze wspólnego działania.

Dobrze jest zabrać ze sobą ubranie wygodne, niekrępujące ruchów.

Warsztaty odbędą się w Kontakcie, pięknej przestrzeni w samym sercu Krakowa.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Data i miejsce: 4 marca 15:00 – 19:00

Koszt: 120zł

Zapisy:

sabina.krauze@gmail.com

zofia.trystula@gmail.com

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Zofia Trystuła

Multiinstrumentalistka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, Conservatorio di Verona (Włochy) oraz Universidade de Aveiro (Portugalia). Współzałożycielka zespołu Organic Noises, wraz z którym wydała dwa albumy: „Organic Noises” i „ReCreationLive”. Poza wykonywaniem, na oboju i rożku angielskim, muzyki z nurtu szeroko pojętej klasyki specjalizuje się w grze na instrumentach historycznych (oboje barokowe) oraz instrumentach etnicznych z Kaukazu Południowego (duduk, santur, zurna). W swojej twórczości inspiruje się różnorodnymi stylami muzycznymi. Śpiew jest dla niej szerokim spektrum poszukiwań artystycznych, pomagających w osobistej, wewnętrznej integralności. Muzyka to jej styl życia i sposób na podróżowanie, poznawanie nowych ludzi i wchodzenie z nimi w interakcję.

Sabina Krauze

Wokalistka i muzyk, występuje na scenach muzycznych i teatralnych. Ma za sobą formalną edukację muzyczną w postaci szkoły muzycznej pierwszego stopnia oraz wiele warsztatów i spotkań z nauczycielami indywidualnymi. Ukończyła studia matematyczne i kognitywistykę, szczególnie poświęcając uwagę związkom psychologii z muzyką. W 2015 roku zanurzyła się w nurt muzyki tradycyjnej, teatralnej i improwizowanej. Współtworzy zespoły SWADA i Baykuri, współpracuje z włosko-południowo-amerykańskim Teatro Simurgh, prowadzi autorskie warsztaty wokalne i wokalno-teatralne. Fascynuje ją obrzędowość i funkcje, które muzyka spełnia w społeczeństwie. W ciche wieczory komponuje własne wielogłosowe utwory i improwizuje w miejscach z piękną akustyką.