Warsztaty: ODDECH, UMYSŁ I CIAŁO: NACZYNIA POŁĄCZONE – Anna Rutkowska / * Niedziela, 31 marca, 13.00- 16.30 W oddechu siła! Przybywajcie! :)

31 marca, 13.00- 16.30
Warsztaty: ODDECH, UMYSŁ I CIAŁO: NACZYNIA POŁĄCZONE
 
Wdech i wydech. Każdego dnia dostarczamy naszym organom i każdej najmniejszej tkance tlenu, który ożywia je i regeneruje. Nie dostarczamy go jednak aż tyle, ile byśmy mogli.
Regeneracja i odżywienie nie są głębokie, jeśli nasz oddech pozostaje płytki.
Głębokie oddychanie to coś jeszcze więcej niż oddychanie przeponowe, a na jakość oddechu wpływ ma ogromna ilość czynników.
Oddychanie z przepony to tylko pierwszy z trzech etapów tak zwanego pełnego jogicznego oddechu, którego technika pozwala nam wypełnić całe płuca.
 
Ale poprzez oddech możesz wpływać również na swój umysł.
Czy masz sprawdzone sposoby na to, żeby ze stanu pobudzenia wejść w stan pogłębionej koncentracji albo ze stanu sennego przejść w stan aktywności?
Joga takie techniki daje, a jedną z najprostszych są techniki związane ze świadomą pracą z Twoim własnym oddechem. Jak to możliwe? Na przykład tak, że prawa półkula mózgowa, a wraz z nią parasympatyczny system nerwowy jest połączony z lewym nozdrzem, a lewa półkula wraz z sympatycznym systemem nerwowym łączy się z nozdrzem prawym.
Sympatyczny system nerwowy związany jest z aktywnością i z trybem ucieczki i ataku, a parasympatyczny: z odpoczynkiem, wyciszeniem i introspekcją.
Pierwsi jogini mogli nie wiedzieć jak wygląda ludzki mózg, doskonale jednak rozumieli na gruncie własnego doświadczenia jak działa. Techniki, które opracowali pozwalają tym, którzy zechcą je zgłębić na kontrolę nad systemami nerwowymi, które oficjalnie w nauce określa się jako niepodlegające naszej woli.
Żeby było ciekawiej- te autonomiczne systemy nerwowe łączą się z naszymi organami: a to oznacza, że odpowiednio dobrane praktyki jogiczne dają Ci pewną możliwość kontroli nad ich aktywnością!
 
Na warsztatach czeka Was solidna porcja wiedzy teoretycznej i jeszcze więcej praktyki.
Dawne jogiczne techniki przybliżymy sięgając do nauki współczesnej oraz bazując na osobistej pracy z nimi.
 
PLAN:
 
13.00 Oddech: jego subtelne więzi z umysłem i pełen oddech jogiczny.
14.00 Oczyszczanie kanałów energetycznych: wprowadzenie do Pranajam. Teoria i praktyka.
15.00-16.30 Pranajamy: zapoznanie się z kilkoma technikami, ich praktyka i płynna sesja
 
—————————————
KOSZT UDZIAŁU W WARSZTATACH:
80 zł.
 
Potwierdzeniem rezerwacji miejsca jest wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 30 zł.
 
Zaliczki prosimy kierować na konto:
 
26 1050 1911 1000 0090 6600 2644
Anna Rutkowska
Fabryczna 62/6 Gorzów Wlkp.
z tytułem: Warsztaty oddechowe w Kontakcie
 
Potwierdzenie wpłaty wraz ze zgłoszeniem prosimy o przysłanie na maila:
yoga.annarutkowska@gmail.com
 
O PROWADZĄCEJ:
Anna Rutkowska
certyfikowana przez:
*World Peace Yoga School (Rishikesh, Indie) i Krishnananda Yogashala (Karnataka, Indie, terapia hatha jogą)
*Rozpoczęła praktykę jogi w wieku 12 lat, z wykształcenia filozof, tancerka tanga argentyńskiego. Obecnie pracuje nad projektem dotyczącym tanga w Indiach i jego związku z jogą i medytacją.
Do praktyki jogi podchodzi bardzo holistycznie, a oddech jest jednym z aspektów, któremu poświęca najwiecej uwagi.
 
Więcej o działaniach Ani można dowiedzieć się z jej stron:
@Anna Rutkowska- Poza Horyzontem
@Yoga with Anna
@Yoga para Tangueros
 
 
——————————-
 
Zdarzyło Ci się praktykować Pranajamy, ale bez oczekiwanego efektu?
Powodem często bywa brak odpowiedniego, stopniowego przygotowania: na poziomie fizycznym, umysłowym i energetycznym.
 
Jeżeli chcemy, by praktyka Pranajamy była efektywna i dała głębokie efekty, nie możemy przejść bezpośrednio do niej. Najpierw uczymy się prawidłowo oddychać, a potem przystępujemy do oczyszczania korzystając z konkretnych praktyk.
To tylko niektóre z kroków, które powinno się podjąć przed przystąpieniem do Pranajamy: przejście bezpośrednio do niej jest zazwyczaj mało efektywne, a czasem nawet szkodliwe.
….
 
Prana to energia życiowa wpływająca na jakość i zdrowie każdego naszego aspektu. Swojego rodzaju transportem dla prany jest oddech, błędem jest jednak utożsamianie go z praną.
W całym ciele człowieka istnieją tysiące kanałów energetycznych, przez które podróżuje prana, trzy są jednak kluczowe: Ida- kanał związany z energią żeńską, Pingala- z energią męską i Suszumna- centralny kanał energetyczny, biegnący wzdłuż kręgosłupa.
 
 
 
Warsztaty odbędą się w Kontakcie
ulica Szpitalna 40
Kraków