Warsztaty kompozycji ruchu online. Taniec współczesny – Ala Miszczor / soboty, g. 18:30

Zapraszam z przyjemnością na profesjonalne warsztaty z KOMPOZYCJI RUCHU I TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO
2 maja
18:30-20:30
Warsztaty oparte są na projekcie Zrzutka pl. , czyli sami decydujecie ile wpłacacie za warsztat. W przypadku osób , w trudnej sytuacji finansowej może to być bardzo symboliczna wpłata (minimum 5 zł.). Reszta uczestników – według uznania. Po zgłoszeniu się na warsztat (mejl znajdziesz na samym dole) , otrzymasz link do warsztatu na platformie Zoom :.).
Ściągnij na komputer program Zoom (łatwizna;.)) , wejdź na zajęcia minimum 10 minut wcześniej , przygotuj przestrzeń , weź wdech… i wydech…- i gotowe;.)

OPIS:

Gorąco zapraszamy Cię na warsztaty z tańca współczesnego i kompozycji ruchu, których osią jest technika tańca współczesnego.
Ten styl tańca wykiełkował na pograniczu 19-go i 20-go wieku, kiedy to Isadora Duncan odrzuciła zasady tańca klasycznego ,,łamiąc” jego reguły.
Ten taniec to ruch: czasem neutralny, czasem wypełniony emocjami i uczuciami….ruch, w którym osobowość tancerza jest istotna i w dużej mierze stanowi o jego indywidualnym stylu. Tworzenie choreografii jest tu procesem kreatywnym, a także czasem, w którym -nie tylko- budujemy opowieść poprzez ciało, ale też dowiadujemy się więcej o sobie i eksplorowanych tematach.
Warsztaty w warunkach domowych są okazją do stworzenia ruchu dostosowanego do ograniczonej przestrzeni. To ograniczenie działa jak temat i wentyl dla nowych możliwości. Choćby wykorzystanie przedmiotów , które mamy w domu może wpływać na nasze myślenie o zjawisku choreografii. Przewidziane są działania z instruktorką oraz samodzielne działania.

UWAGA! NA TE WARSZTATY OBOWIĄZUJĄ ZAPISY;.)

Podstawowe zagadnienia (ruch) :

– Praca z centrum i artykulacja kończyn
– Mobilizacja kręgosłupa i trójwymiarowość jego ruchu
– Ruch na podłodze, w pionie i poza pionem
-Kształt (forma) i jakości ruchowe: napięcie, ciężar, czas, rozmiar,tempo, poziom, przestrzeń,fokus
-Continuum i izolacja

Podstawowe zagadnienia (kompozycja):

-Symbolika ciała i gest
-praca z wyobraźnią
-ruch-intencja
-kontrasty
-,,Ruch Autentyczny”
-praca z przedmiotem
-kompozycja ruchu (tworzenie krótkich fraz)

*Kompozycja ruchu jest na tych zajęciach swoistym treningiem kreatywności i samodzielnego tworzenia. Konstruujemy autorskie kompozycje ruchowe z wykorzystaniem proponowanych narzędzi.

*Poziom warsztatów jest otwarty (sam/a decydujesz na jakim poziomie działasz), jednakże dobrze jeśli posiadasz optymalną gibkość i kondycję.

*Warsztaty będą trwać 2,5 godziny. W trakcie przewidziana jest małą przerwa.

Prowadząca:
Alicja Miszczor: Aktorka ruchu, tancerka, improwizatorka, aktywna instruktorka tańca współczesnego i improwizacji tanecznej oraz teatru ruchu w Krakowie. Twórczyni metody InterArt (gdzie przeplata różne dziedziny sztuki). Instruktorka Jogi.
Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu. Dyplomowana Instruktorka Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu/Essen/r. Detlef Kappert). Absolwentka PPSKAK w Kaliszu na kierunku taniec współczesny. Od 2008 do 2015 roku Tancerka Eksperymentalnego Studia Tańca EST u Iwony Olszowskiej, gdzie tańczyła w wielu spektaklach , a także tworzyła własne (wraz z EST przez dwa lata współpracowała z Teatrem ,, BARAKAH” w Krakowie). Współtworzy projekty video tańca .
Współpracuje z Fundacją Kreissau, prowadząc warsztaty z osobami o różnym rodzaju i stopniu niepełnosprawności.
Strona na fb: Alicja Miszczor. Interart Dance
Grupa na fb: Interart Dance. Warsztaty z Alicją Miszczor

video:
https://www.youtube.com/watch?v=oWObeeNhdno
https://www.youtube.com/watch?v=n-vhJ6ADkOQ
https://www.youtube.com/watch?v=W0RvGQ0E1Ng&list=PLW7hQHG4fFAlrvr3S8X34WBW4ue92Zljd

Zapisy:
alataniec@gmail.com
w tytule mejla wpisz: kompozycja majówka
W zgłoszeniu napisz proszę jakie masz doświadczenie w dziedzinie: tańca,teatru,ruchu lub innych dziedzin twórczych. Jeśli nie mas takowego napisz jakie masz doświadczenie z ruchem lub sportem.