Warsztaty: FLOORWORK  z elementami akrobatyki – Kuba Odzioba / 4 kwietnia 2020

FLOORWORK  z elementami akrobatyki – Kuba Odzioba
4 kwietnia 2020
O warsztatach:
Podczas warsztatów skupimy się na technice pracy z podłogą opartej na wykorzystaniu ciężaru ciała w kontakcie z partnerem-podłogą, swobodnym użyciem pędu oraz przepływu energii, poznamy i nauczymy się wykorzystywać podstawowe akcje takie jak pushing, melting, falling, rolling, spiraling, jumping, ale również balancing i releasing, które pozwolą nam w efektywny i bezpieczny sposób przemieszczać się po podłodze. Odkryjemy czym jest centrum i jak wykorzystać jego potencjał. Poznamy ćwiczenia zwiększające siłę, wytrzymałość, rozciągnięcie i balans niezbędne do świadomego i bezpiecznego wykonania z pozoru trudnych, akrobatycznych elementów.
Przekroczymy granice komfortu i zmęczenia fizycznego w celu wyjścia poza strefę znanych nam i bezpiecznych, bo oswojonych, wzorców ruchowych.

Prowadzący:

Kuba Odzioba – tancerz, performer, pedagog, od 2016 roku mieszka, rozwija się i pracuje jako niezależny artysta w Paryżu. Od najmłodszych lat związany ze sceną street dance. Absolwent Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznej w Poznaniu na kierunku „Dance and body studies” pod skrzydłami Polskiego Teatru Tańca oraz profesjonalnego szkolenia z szeroko pojętego tańca współczesnego „Warsaw Dance Departement” w Warszawie.
Po wyprowadzce za granicę kontynuuje swoją edukację w szkole cyrkowej, rozwija się w technice soft acrobatics opartej na łączeniu tańca współczesnego bazującego na pracy w podłodze, tzw floorwork, z akrobatyką.
 
Nieustannie podróżuje biorąc udział w warsztatach i festiwalach tanecznych w Europie i Ameryce Południowej. Zafascynowany tematem szeroko pojętej improwizacji. Interesuje go ruch w kontekście nośnika informacji, języka, którego źródłem jest autentyczność oraz poznanie, zrozumienie i zaakceptowanie unikatowości swojej natury. Wychodzi poza granice jednego stylu, szuka narzędzi i inspiracji pośród różnych sposobów pracy z ciałem, w świecie sztuki i w codzienności opartej na świadomości, otwartości umysłu, obserwacji siebie jak i wszystkiego co go otacza.
______________________
SZCZEGÓŁY ORGANIZACYJNE:
DATA:
4 kwietnia
2 bloki:
– 14:00 – 16:00
– 16:00 – 18:30
INWESTYCJA:
– 100 zł do 25 marca
– 120 zł po 25 marca
(płatność przed warsztatami na miejscu w Kontakcie)
ZAPISY + INFO:
jakubodzioba@gmail.com