Warsztat LOGOMOTION z Nórą Hajós (H/USA) / 16-17.12

LOGOMOTION to improwizacyjna forma tańca/narracji, w której ruch i słowa wypływają spontanicznie ze wspólnego źródła.

Twórczynią tej metody jest tancerka i artystka wizualna Simone Forti (https://en.wikipedia.org/wiki/Simone_Forti), która wielokrotnie zapraszała Norę Hajos do wspólnego performowania.

Jak sama artystka mówi: „Logomotion to dla mnie sposób, aby dowiedzieć się, co mam na myśli. Co mam na myśli, zanim to przemyślę, podczas gdy wciąż jest to dzikie uczucie w kościach”.

Nóra poprowadzi dla nas rozgrzewkę, która skupia się na zmysłowych doznaniach wewnętrznych, wykorzystując strojenie
świadomości z chwili na chwilę, następnie będziemy badać to co nazywa się Logomotion, czyli spontaniczne poruszanie się i mówienie powstające w danej chwili.
Każdy ruch jest cenny i może nieść ze sobą informację. Kiedy się poruszamy, do naszego umysłu mogą przychodzić obrazy, które możemy rozwinąć za pomocą słów i ruchów, aż nabiorą życia.
Podczas praktyki Logomotion grupa będzie głównie wykorzystywać obserwację środowiska, automatyczne pisanie/rysowanie oraz pełen skupienia czas w studiu na poruszanie się i rozmowę w warunkach laboratoryjnych.
Zajęcia zajmą trochę czasu poza salą, obserwując, odczuwając i
gromadząc w naszych ciałach to, co nas otacza.

Ponadto „Śnienie na jawie” będące częścią wieloletniej praktyki Nory i studiów nad pracą ruchową zorientowaną na proces (stworzonej przez Arnolda i Amy Mindell) zauważa i docenia zamierzone ruchy, a jednocześnie bada niezamierzone i spontaniczne ruchy jako nasiona naszego toczącego się dnia oraz proces marzeń sennych.

Pracując samotnie i razem jako grupa, odkryjemy kreatywność naszego procesu śnienia i sposób, w jaki nasze kreacje uczą nas o życiu.
Założyciele metody Process work, Amy i Arnold Mindell, mówią: „Kiedy świadomie eksplorujemy te ruchy, możemy wzbogacić nasze doświadczenia codziennego życia i odkryć siebie jako niekończącą się kreatywność.”

O NORZE:

Nóra Hajós (H/USA) rozpoczęła naukę tańca w wieku 4 lat w rodzinnych Węgrzech. Już jako młoda dorosła poszukiwała form otwartych, co doprowadziło ją do kontakt improwizacji, autentycznego ruchu i tańca postmodernistycznego w USA.
Od 26 lat odkrywa, uczy i występuje.
Nóra zgłębiała tajniki ruchu i tańca u Steve’a Paxtona (twórcy improwizacji kontaktowej), Lisy Nelson (Tuning Scores) i Simone Forti (Logomotion).
Jest również dyplomowaną terapeutką Psychologii Zorientowanej na proces, której uczyła się bezpośrednio od jej twórców Arnolda oraz Amy Mindell.

Więcej o Nórze: www.norahajos.com

🌀🌀🌀🌀🌀🌀🌀🌀🌀🌀

KEDY? 16-17 GRUDNIA

PLAN WARSZTATU:

Sobota i niedziela (16-17.12)

10:00 – 13:00
13:00 – 15:00 przerwa na obiad
15:00 – 18:00

Cena: 500 zł za dwa dni
Early bird: 460 zł (do 20 listopada)

ZALICZKA: 100zł
Prosimy o wpłatę zaliczki potwierdzającej Twoje uczestnictwo w warsztacie z Norą – W WYSOKOŚCI 100 zł – na konto podane w mailu zwrotnym

ZAPISY: somisniegocka@gmail.com