Warsztat Contact Improvisation – dla KAŻDEGO coś MIŁEGO + JAM CI – Marta Grabowska / 12-13.10. Przybywajcie! :)

NOWY PROJEKT WARSZTATOWY contact improvisation
„dla KAŻDEGO coś DOBREGO”
 
FORMUŁA:
DZIEŃ PIERWSZY (sobota) = warsztat dla każdego bez względu na doświadczenie w zakresie praktyki contact improvisation oraz naturalne wprowadzenie do warsztatu niedzielnego. Na bazie głębokiej pracy z ciałem będziemy odkrywać i pogłębiać podstawy contact improvisation: kontakt, oddawanie ciężaru, słuchanie i podążanie, improwizowanie w ruchu, tańcu itd.
 
DZIEŃ DRUGI (niedziela) = ciąg dalszy praktyki dnia pierwszego. Warsztat dla osób praktykujących CI i mających już doświadczenie ruchowe w tym temacie na poziomie średniozaawansowanych.
Będzie naturalnym rozwinięciem o elementy techniki wprowadzane przez ścieżkę świadomości ciała i doświadczanie w ruchu, tańcu, improwizacji.
 
 
To CO JEST niezaprzeczalnym ATUTEM dnia drugiego tych warsztatów, to regularna praca w stałej grupie osób. Taka jakość przestrzeni oparta na ciągłości i stałości daje możliwość do bezpiecznego, szerszego i głębszego eksplorowania siebie w ruchu, tańcu. Będziemy wspólnie razem przechodzić kolejne poziomy tanecznego wtajemniczenia.
Będziemy dużoooooooooo 🙂
praktykować – dużo tańca i praktyki ruchowej
eksperymentować – zaskoczenia, niespodzianki, odkrycia itd.
dostawać i udzielać informacji zwrotnych
 
Contact improvisation to niekończąca się droga wielobarwnych możliwości, niespodzianek. Ciało dokładnie wie… ciało to potrafi… czasami tylko trzeba dać mu szansę i stworzyć odpowiednie warunki. Praktyka CI daje możliwość pogłębiania umiejętności słuchania wszystkimi swoimi zmysłami. Przynosi to poszerzenie zdolności obserwacji i reakcji na to, co przychodzi. Spotykanie innych w tańcu jest ciągłym doświadczaniem nowych jakości. Wymaga porzucenia wszelkich oczekiwań i lęków, rozluźnienia się, słuchania i po prostu popłynięcia w tańcu. Doświadczać, poprzez budzącą się ciekawość w ciele, w lekkości i zabawie – taki jest plan!
 
DLA KOGO:
DZIEŃ PIERWSZY:
Zapraszam wszystkich, którzy chcą praktykować, spróbować, zobaczyć. Bez względu na doświadczenie taneczne contact improvisation.
DZIEŃ DRUGI:
Zapraszam osoby z doświadczeniem ruchowym contact improvisation.
 
UWAGA:
Osoby poczatkujące biorą udział tylko w PIERWSZYM DNIU.
DRUGI DZIEŃ jest naturalnym rozwinięciem i pogłębieniem dnia pierwszego (który też będzie prowadzony m. in. w konwencji przygotowania i wprowadzenia ciała w jakość ruchu CI). Dlatego dla osób średniozaawansowanych warsztat jest całościowym pakietem DNIA PIERWSZEGO i DRUGIEGO.
 
 
CO NAS CZEKA:
 
PRACA ZE ŚWIADOMOŚCIĄ CIAŁA, czyli konkretne doświadczenia ruchowe pozwalające na:
• Poszukiwanie drogi do głębszego kontaktu ze swoim ciałem.
• Otwieranie ciała, aby mogło swobodnie się wyrażać, a ruch płynął bez przeszkód.
• Rozpuszczanie tego, co nas ogranicza i zatrzymuje.
• Przygotowanie ciała do dalszej pracy.
 
SPOTYKANIE INNYCH W TAŃCU, czyli bycie w kontakcie z drugą osobą w ruchu.
• Poruszanie się w przestrzeni, we wzajemnej relacji ciał, w relacji w której dokładnie odczuwam ciężar, kierunek, mobilność, stabilność, elastyczność.
• Daje mi to fizyczne, bardzo konkretne informacje, dzięki którym mogę bawić się w ruchu grawitacją, siłą odśrodkową, siłą pędu.
• Kontakt fizyczny tancerzy nie jest tu jednopunktowy, stały i statyczny, jest płynnym podążaniem za poruszającym się punktem kontaktu z partnerem.
 
IMPROWIZACJA, czyli wieczne POSZUKIWANIE…
• Wychodzenie poza utarte schematy ruchowe, bawienie się nieprzewidywalnością, zaskakiwanie siebie.
• Poszukiwanie przyjemności i komfortu ruchu.
• Stwarzanie przestrzeni na nowe.
 
TECHNIKA TAŃCA CONTACT IMPROVISATION – wspólne odkrywanie fizyki ruchu. Poznajemy elementy techniki contact improvisation, pozwalające w bezpieczny sposób improwizować, szukać własnych ścieżek ruchowych; jak korzystać ze struktury ciała, by wspieranie się o siebie, przenoszenie, podnoszenie, opadanie i upadanie były bezpieczne i bezwysiłkowe, jak korzystać z „rolowania”, ruchu spiralnego, by miękko zmieniać kształt i komfortowo przemieszczać się wraz z partnerem. W CI elementy tworzą płynną i cyrkulującą całość. Będziemy poszukiwać i doświadczać łączenia i ciągłości w tańcu i ruchu.
 
PROWADZĄCA: Marta Grabowska
Od ponad dziesięciu lat z niezmienną pasją zbieram doświadczenia związane z Contact Improvisation (CI), biorąc udział i współorganizując warsztaty, jamy, projekty związane z CI. Ukończyłam dwuletni projekt Akademy of New Dance and Improvisation, którego byłam też współorganizatorką. W 2013 byłam uczestniczką i współorganizatorką ECITE – Międzynarodowej Wymiany Nauczycieli Kontakt Improwizacji w Polsce. Przez sześć lat wspólnie z Ewą Świtoń prowadziłam zajęcia regularne, warsztaty i cykle weekendowe oraz obozy taneczne CI, przekazując nasiona Kontaktowe otrzymane m.in. od Milana Kozanka, Zuny Vesan Kozankowej, Nancy Stark Smith, Yaniva Minzera, Iwony Olszowskiej, Marii Grudskaya, Joerga Hassmanna, Daniela Wernera, Tala Avni, i innych. Współtworzę Fundację Sensus –Ośrodek Twórczego Rozwoju, powstałą z potrzeby zarażania miłością do tańca.
 
KIEDY:
12-13.10.2019r.
 
DZIEŃ PIERWSZY
Sobota:
14:00–17:00 przerwa kolacyjna i 18:30 – 20:30
20:30 JAM 🙂
DZIEŃ DRUGI
Niedziela:
10:30-13:30 przerwa obiadowa 15:30–18:30
 
KOLEJNE SPOTKANIA:
Grupa spotyka się regularnie co dwa, trzy miesiące. Przewidywane jest 5 spotkań, z możliwością przedłużenia.
 
GDZIE: KRAKÓW, ul. Szpitalna 40, (KONTAKT. Przestrzeń Ruchu i Tańca).
 
CENA:
230 zł za pojedynczy warsztat
110 zł dzień pierwszy (sobota)
 
Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 100 zł, konto podawane jest przy zgłoszeniu. Zwrot zaliczki jest możliwy o ile zgłosisz rezygnację mailowo przynajmniej na 10 dni przed datą spotkania. Po tym terminie zaliczka nie jest zwracana w żadnej formie. Kochani konto się zmieniło, więc jakbyście chcieli wpłacić zaliczkę piszcie :). Podam nowe konto.
 
ZAPISY i informacje:
Marta Grabowska, 502 388 213, m-grabowska@o2.pl
W razie zbyt małej frekwencji organizatorzy zastrzegają sobie prawo odwołania warsztatu, na trzy dni przed jego rozpoczęciem.
 
DODATKOWE INFORMACJE:
Warto mieć ze sobą wodę do picia, wygodne sportowe ubranie. Tańczymy na bosaka lub w skarpetkach.