Wakacyjna NOWOŚĆ – AUTHENTIC JAZZ – Gosia Żurawska / start : 15.07

Zapraszam na letni cykl warsztatów wprowadzających w świat Authentic Jazzu! ☀

Cóż się kryje pod tą tajemniczą nazwą?

Radosne tańce solowe, sięgające swymi korzeniami lat 20-tych XX w, powstałe jako efekt nieograniczonej wyobraźni tancerzy minionej epoki oraz potrzeby ekspresji do nowo rodzącej się muzyki wielkich big bandów swingowych.

Authentic jazz, jak nazwa wskazuje, stawia przede wszystkim na indywidualizm tancerzy i poszukiwanie własnego stylu już od początku przygody z tańcem. Większe znaczenie niż kształt figur ma ich rytm, do którego będziemy przywiązywać na zajęciach szczególną wagę. Czerpiąc z kultowych choreografii swingowych (Shim Sham, Tranky Doo, Big Apple) będziemy tworzyć własne wariacje ruchów przekonując się, że taniec to żywy twór;) W procesie tym od samego początku towarzyszyć nam będzie najlepszy partner z możliwych, czyli muzyka.

Połączenie tych trzech elementów – zasłuchania w dźwiękach, poszukiwania rytmu i autentyczności ruchu sprawi, że Authentic Jazz zaprosi nas do pięknego i żywiołowego dialogu z muzyką, sobą samym oraz z innymi tancerzami na parkiecie 🙂

Poziom zajęć jest OTWARTY – zapraszam zarówno tych, którzy do tej pory jedynie nieśmiało podrygiwali nóżką w domowym zaciszu jak i tych, którzy mają już doświadczenie w tańcach solo lub w parze i chcą wnieść w nie odrobinę letniej świeżości 🙂

Terminy: lipcowe czwartki , godz. 18.00-19.15
15.07/22.07/29.07

MIEJSCE: Kontakt Przestrzeń Ruchu i Tańca, ul. Szpitalna 40, I piętro, Kraków

CENNIK: https://kontaktprzestrzen.pl/ceny/

ZAPISY I SZCZEGÓŁOWE INFORNACJE: malzurawska@gmail.com
tel: 530495063

O PROWADZĄCEJ:

Gosia Żurawska
Tancerka, fotografka, rękodzielniczka.

Od momentu napotkania na swej drodze tańców swingowych, stały się one dla Gosi jednym z wyznaczników obieranych przeze nią kierunków. Odwiedziła wiele społeczności swingowych w Europie odkrywając bogactwo kultur, ucząc się, dzieląc doświadczeniem i angażując w organizację festiwali.

Największe piękno tańców swingowych upatruje w wolności, o której przypominają i głośnym śmiechu, który wydobywają z tańczących.

Szukając nieustannie równowagi między radosną ekspresją a uważnością i medytacją w tańcu regularnie praktykuje intuicyjne formy ruchu, z których szczególnie bliskie są jej GaGa i kontakt improwizacja.