Uwaga. Nabór do KGA (Kontaktowej Grupy Aktorskiej) oraz improwizowanego spektaklu: “U-RODZINY” – Zofia Zoń / start: 17.03-26.05  

Ogłaszam nabór do wzięcia udziału w IMPROWIZOWANYM SPEKTAKLU “U-RODZINY” i dołączenia do KGA czyli KONTAKOWEJ GRUPY AKTORSKIEJ.

Zajęcia będą trwały od 17.03 do 26.05, w każdy piątek od godz. 19:30 – 21:00 w przepięknej przestrzeni Kontaktu przy ul. Szpitalnej 40 w samym sercu Krakowa.

Nadrzędnym celem KGA jest realizacja mojego, drugiego już (pierwszy z nich nosił nazwę “OUT OF CONTROL”, którego pokaz odbył się 03.02) autorskiego spektaklu improwizowanego “U-RODZINY”. Zwieńczeniem naszych spotkań będzie otwarty pokaz 26.05 w dużej sali na 2 piętrze.

Tym razem tematem przewodnim improwizacji będzie RODZINA. Jest to dla mnie niezgłębione, fascynujące i niewyczerpane źródło inspiracji. W tym obszarze tematycznym zawarty jest cały wachlarz emocji. Czasem ciepłych, czułych, pełnych miłości i wzruszeń momentów, ale nierzadko też przerwanych ruchów miłości, niewyjaśnionych rozstań, nieodkrytych tajemnic, uwikłań, a także dramatycznych powrotów.

Będziemy tworzyć improwizacje dotyczące:

-narodzin

-urodzin

-domu

-rodziców

-rodzeństwa

-małżeństwa

-partnerstwa

-rozstań

-powrotów

-bliskości

-miłości

-tęsknoty

-umierania

Ponadto:

-poznasz narzędzia techniki improwizacji, dzięki którym będziesz mógł/mogła stworzyć emocjonujące sceny

-dowiesz się w jaki sposób urozmaicać, wzbogacać swoje improwizacje

-nabierzesz świadomości słowa i ciała

-zapoznasz się m.in. z tym: jak można pracować z rekwizytem, jak budować relacje z partnerem/partnerką na scenie bez użycia słów, czym jest fizykalizacja emocji, jak budować łuk emocjonalny, jak można rozwijać i powstrzymywać sceny bazujące na konflikcie, czym jest konflikt wewnętrzny, jak działać w pustej przestrzeni

Do grupy aktorskiej zapraszam osoby, które:

-mają bądź miały doświadczenie z improwizacją

-uczestniczą bądź uczestniczyły w warsztatach aktorskich

-uczestniczą w castingach

-mają/miały doświadczenie udziału w grupach lub zespołach teatralnych

-chcą zdawać do szkół teatralnych

O mnie:

Nazywam się Zofia Zoń. Jestem aktorką po Łódzkiej Szkole Filmowej, lektorką, trenerką rozwoju osobistego, instruktorką kursów impro w Szkole Tańca “Kontakt. Przestrzeń ruchu i tańca” w Krakowie, wykładowczynią w Krakowskiej Akademii Frycza Modrzewskiego. Prowadziłam zajęcia z komunikacji interpersonalnej na wydziale prawa, byłam wykładowczynią monologu aktorskiego w Krakowskich Szkołach Artystycznych, oraz prowadzącą zajęcia z improwizacji w AMA Film Academy. Współpracowałam z Teatrem Polskim w Bydgoszczy, Kaliszu oraz Teatrem w Tarnowie. Wyreżyserowałam trzy spektakle: “Tlen” (Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie), “Bez czułości” (Teatr im. Słowackiego w Krakowie) oraz Na podstawie “Mewy” (Teatr Praska 52 w Krakowie).

Jestem kobietą, która nieustannie zagląda do środka, do wnętrza swojego i innych, ponieważ wierzę, że tam jest źródło odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Jestem nienasycona, dlatego uwielbiam się rozwijać, poszukiwać interesujących dróg, odkrywać w sobie nowe pasje, podróżować po znanych i nieznanych lądach i morzach. Uwielbiam obserwować ludzi jak się zmieniają i jak w osobistym rozwoju są dociekliwi i zdeterminowani i jak się poddają i jak tracą siły i jak pięknie się podnoszą, wychodząc ze swojej strefy komfortu. Obserwuje to podczas treningów improwizacyjnych, sesji ustawieniowych, indywidualnych sesji uwalniających głos i ciało. Słucham siebie, podążam za sercem, wyciszam umysł. Ufam sile spontaniczności, dzięki której odblokowuje emocje pragnące wyrazić się w działaniach twórczych. Zajmuje mnie aktorstwo, fotografia, lektorstwo, śpiewanie, pisanie, psychologia holistyczna, praktyki szamańskie, praca energetyczna, praca ze snami kontakt z naturą – wsłuchiwanie się w jej mądrość, w jej niewerbalne przekazy. Inspiruje ludzi, ponieważ wierzę w ich potencjał, w ich talenty, które ożywiam i wspieram. Jestem otwarta na nowe przekazy, pod warunkiem że są uczciwe i płyną z czystych intencji. Ciągle uczę się wychodzenia z iluzji, aby doświadczać realnie tego, co mnie otacza i jak to ze mną rezonuje. Uczę się życia, zachowując i pielęgnując swoje wewnętrzne dziecko, które uzdrawiam i wzmacniam każdego dnia. Pozwalam sobie na to, aby emocje przepływały przeze mnie swobodnie i bez skrępowania. A kiedy jestem zagubiona, wracam do źródła, czyli do mojego domu.

Koszt udziału: 730 zł

15% zniżki dla poprzednich i aktualnych uczestników moich kursów!

Wymagana jest wpłata zaliczki 200 zł gwarantująca rezerwację swojego miejsca w grupie. Ilość miejsc jest ograniczona. Max. liczba uczestników 15 osób.

Numer konta do wpłat:

62 1020 4955 0000 7302 0167 3342

Zapisy proszę kierować na podany niżej adres:

z.otwieralnia@gmail.com