Zapraszamy do udziału w jednodniowym warsztacie otwierania i integracji ciała-serca-umysłu.
W trakcie spotkania odbędą się sesje medytacji Metta, praktyki medytacji w parach, krótki wykład a także sesja pracy z ciałem.
Dzięki praktyce medytacji Metty uczestnicy warsztatu otworzą się na głębokie doświadczenia łagodnej, czułej, pełnej akceptacji postawy w stosunku do siebie i innych, a zgromadzone doświadczenie umożliwi im wykonywanie tej praktyki samodzielnie.
Metta
Praktyka buddyjskiej medytacji nakierowana jest na rozwijanie postawy bezwarunkowej, miłującej dobroci w stosunku do wszystkich istot. Metta daje możliwość pogłębiania i stabilizowania życzliwości i troski o innych a także umożliwia osiągnięcie stanu bezwarunkowej miłości.
W efekcie treningu rodzi się odważne i zarazem łagodne podejście do niekomfortowych uczuć, które pozwala na łatwiejsze połączenie się z nimi i transformowanie ich. Praktyka ta przynosi doświadczenie głębokiego wyciszenia umysłu.
TERMIN I GODZINY
29 października 2023
niedziela: 11:00-17:30 (w trakcie przerwa 1,5 h)
MIEJSCE
Kontakt. Przestrzeń Ruchu, Tańca, Muzyki i Sztuki,
ul. Szpitalna 40, I piętro, Kraków
www.kontaktprzestrzen.pl
OPŁATA
Za warsztat możesz ofiarować dowolną kwotę, wedle osobistych możliwości i uznania.
Sugerowana darowizna 140 zł.
ZAPISY
e-mail: jerzakkrzysztof@gmail.com
* Prosimy o rezerwację miejsca poprzez wysłanie maila ze zgłoszeniem.
* Liczba miejsc ograniczona.
PROWADZENIE
Krzysztof Jerzak – buddysta, tancerz butoh i aikidoka.
W 1999 rozpoczął praktykowanie buddyzmu zen, biorąc udział w licznych odosobnieniach. Równocześnie zaczął studiować buddyzm tybetański, uczestniczył w wielu programach Shambhali i kursach dzogczen, poszerzając i pogłębiając swoje doświadczenia oraz znajomość filozofii buddyjskiej. Od 2015 praktykuje także buddyzm tybetański.
W 1987 rozpoczął trening aikido, w latach 2003-2020 nauczał prowadząc regularne zajęcia. Obecnie posiada stopień mistrzowski 4 dan. Był założycielem i nauczycielem Krakowskiej Akademii Aikido Kobayashi Hirokazu.
W 1999 rozpoczął także naukę japońskiego tańca butoh biorąc udział w licznych warsztatach z tancerzami z Japonii. W swoim dorobku ma kilka solowych spektakli: „Szczery?” (2002), „Poza” (2005), „Straw-butoh” (2009), „Podzielenie (się)” (2019), „Słowa, słowa, słowa…” (2019), „Hana no michi” – Droga kwiatów (2020).
Wielokrotnie współpracował z niezależnymi artystami: muzykami, aktorami, tancerzami, filmowcami współtworząc prezentacje sceniczne i filmowe. Regularnie prowadzi warsztaty.