SCHEDULE
2020/21 

* THE SCHEDULE IN A NUTSHELL: – below the main schedule!

Generuj obrazek

THE SCHEDULE IN A NUTSHELL:

SCHEDULE 2020/21

MONDAY:

White Room:
– 18:45 – 20:00 – PHYSICAL THEATER AND DANCE IMPROVISATION – Alicja Miszczor (Multi Sport and OK System cards are not valid, single entry: PLN 30, you can use contact passes). / registration: alataniec@gmail.com
– 20:15 – 21:30 – FORRO (brazilian dance) / begginers – Junior Arto, Renia Liszka / registration: forrokrakow@gmail.com 

Blue Room:
– 16:30 – 17:30 – CHILDREN’S DANCE WORKSHOP – 3-5 years old – Agnieszka Tatara / registration: warsztat.tanca@gmail.com
– 17:30 – 18:30 – CHILDREN’S DANCE WORKSHOP – 6-8 years old – Agnieszka Tatara / registration: warsztat.tanca@gmail.com@gmail.com
– 18:30 – 19:45 – LINDY HOP (open) – Gosia Żurawska, Karina Shorets / NEW! / registration: malzurawska@gmail.com
– 19:45 – 21:30 – MEETINGS WITH MASSAGE – Rafał Kałuzieński / registration: rafal.kaluzienski@gmail.com / / * /

Room Upstairs “Oriental”:
– 17:00 – 18:30 – CHORUS group B (open) – Wassim Ibrahim / * / registration: wassimgib@gmail.com
– 18:30 – 19:45 – CHORUS group A (close) – Wassim Ibrahim / * / registration: wassimgib@gmail.com

Room Upstairs “GRAY”:
– 18:00 – 19:30 – YOGA WORKOUT – Artem Nakonechnyi / registration: artem.kosmo@gmail.com

* TUESDAY

White Room:

– 17:00 – 18:15 – ACROBATICS IN CONTACT – Elements: freerun, breakdance, capoeira – Jan Dudek / registration: agnikai.info@gmail.com/ NEW!
– 18:15 – 19:30 – FLOW ARTS – Circus and Fireshow. Żonglerka, poi, kij – Jan Dudek / registration: agnikai.info@gmail.com / NEW!
– 19:30 – 20:45 – TANGO-CONTACT AND DANCE IMPROVISATION IN PAIRS – Edward Rey/ registration: info@kontaktprzestrzen.pl
– 20:45 – 22:00 – CONTACT and DANCE IMPROVISATION – Edward Rey / registration: info@kontaktprzestrzen.pl

Blue Room:
– 19:15 – 20:30 – ACRO MOVEMENT (Natural Movement, Acro Movement and Play Fight) – Acro Tribe: Weronika Tyrpa, Basia Psiuk / registration: info.acrotribe@gmail.com
– 20:30 – 21:45 – ACRO YOGA ( with Thai Massage) – Acro Tribe: Weronika Tyrpa, Basia Psiuk / registration: info.acrotribe@gmail.com

Room Upstairs “Oriental”:
– 18:00 – 19:20 – MOVEMENT FROM FEELING – Joanna Książkiewicz / registration: ruch.od.czucia@gmail.com
– 19:30 – 20:45 – VINYASA DYNAMIC YOGA – Alicja Poloczek / registration: paniodjogi@gmail.com

Room Upstairs “GRAY”:
– 18:00 – 19:15 – JONI YOGA – yoga for women – a series of 12 meetings – Ewa Rumieńczyk / NEW! / registration: e.rumienczyk@gmail.com / start: 13.04

* WEDNESDAY

White Room:
– 16:30 – 18:00 – CHILDREN’S DANCE WORKSHOP (Contemporary Dance 10+) – Monika Węgrzynowicz / registration: warsztat.tanca@gmail.com@gmail.com
– 18:00 – 19:20 – MODERN DANCE AND MOVEMENT COMPOSITION (3-month course) – Alicja Miszczor / registration: alataniec@gmail.com / start: 10.02
– 19:40 – 20:40 – AFRO DANCE – Alain Ndasi, Gerard Guyzo / registration: tropicalnight.krakow@gmail.com 
– 20:45 – 21:45 – TANGO-CONTACT AND DANCE IMPROVISATION IN PAIRS – Edward Rey / registration: info@kontaktprzestrzen.pl

Blue Room:
– 18:00 – 19:20 – ACRO YOGA (begginers) – Tomasz Pacan / registration: https://forms.gle/Fv3dSJTDatrdEUdm7 / PLN 35 single entry / PLN 120 monthly pass (4 entries) / MultiSport, OK SYSTEM cards or contact passes are not applicable.
– 19:30 – 20:30 – HANDSTAND TO MOBILITY – Haytham Hmiedat / registration: haytham.hd1990@gmail.com
– 20:45 – 22:00 – ZOUK (gr. open) – Junior Arto / registration: josecarlosg@outlook.com

Room Upstairs “Oriental”:
– 17:30 – 19:00 – CHORUS group. A +B (online) – Wassim Ibrahim / * / registration: wassimgib@gmail.com
– 19:45 – 21:45 – BUTOH dance – Krzysztof Jerzak / NEW! / registration:  jerzakkrzysztof@gmail.com

Room Upstairs “Gray”:
– 20:00 – 21:15 – YOGA IN CONTACT WITH YOURSELF – Julia Weliczenko / registration: julija.weliczenko@gmail.com

THURSDAY

White Room:
– 17:50 – 19:20 – / * / ACRO YOGA (intermediate) – Tomasz Pacan / registration: https://forms.gle/qYx2W7XJcGGBTYPv7 / PLN 35 single entry / PLN 120 monthly pass (4 entries) / MultiSport, OK SYSTEM cards or contact passes are not applicable.
– 19:30 – 20:45 – AFRO DANCE – Alain Ndasi, Gerard Guyzo / registration: tropicalnight.krakow@gmail.com

Blue Room:
– 18:00 – 19:30 – YOGA WORKOUT – Artem Nakonchnyi / registration: artem.kosmo@gmail.com
– 19:45 – 21:00 – ACTIVE STRETCHING with elements of psychomotorics – Krzysztof Satora / registration: https://www.facebook.com/groups/1212779585744642/

Room Upstairs “ORIENTAL”:
– 18:00 – 19:15 – WAKE UP THE BODY – Karol Swoboda / NEW! / registration: karolzapisy@gmail.com
– 19:30 – 20:45 – CONTACT – IMPROVISATION BASIC – Karol Swoboda / NEW!registration: karolzapisy@gmail.com

Room Upstairs “Gray”:
– 18:15 – 19:30 – MEETINGS WITH VOICE – Sabina Krauze / NEW! / registration: sabina.krauze@gmail.com
– 19:45 – 21:00 – CHORUS group B (open) – Wassim Ibrahim / * / registration: wassimgib@gmail.com

* FRIDAY

White Room:
– 18:00 – 19:15 – MODERN DANCE AND MOVEMENT COMPOSITION (3-month course) – Alicja Miszczor / registration: alataniec@gmail.com
– 19:30 – 20:45 – CONTACT AND DANCE IMPROVISATION – Edward Rey / registration: info@kontaktprzestrzen.pl

Blue Room:
– 18:00 – 19:15 – FLOW JOGA – Julia Weliczenko / registration: julija.weliczenko@gmail.com
– 19:30 – 20:45 – FORRO (intermediate) – Junior Arto, Renia Liszka / registration: forrokrakow@gmail.com

Room Upstairs “Oriental”:
– 19:00 – 20:30 – 3-MONTH ACTING COURSE – Zofia Zoń / NEW! / registration: z.otwieralnia@gmail.com

* SATURDAY

White Room:
– 9:30 – 10:30 – CHILDREN’S DANCE WORKSHOP 3-5 years – Agnieszka Tatara / registration: warsztat.tanca@gmail.com@gmail.com
– 10:30 – 11:30 – CHILDREN’S DANCE WORKSHOP 6-8 years – Agnieszka Tatara / registration: warsztat.tanca@gmail.com@gmail.com
– 11:30 – 12:30 – CHILDREN’S DANCE WORKSHOP 10+ – Agnieszka Tatara / registration: warsztat.tanca@gmail.com@gmail.com

Blue Room:
– 10:00 – 11:30 – CHILDREN’S DANCE WORKSHOP – Contemporary Dance ( 7-9 years old) – Monika Szpunar / registration: warsztat.tanca@gmail.com@gmail.com
– 11:30 – 12:30 – CHILDREN’S DANCE WORKSHOP acrobatics and stretching 6+ / Ola Zgłobica / registration: warsztat.tanca@gmail.com@gmail.com
– 12:30 – 13:30 – CHILDREN’S DANCE WORKSHOP acrobatics and stretching 10+ / Ola Zgłobica / registration: warsztat.tanca@gmail.com@gmail.com

* SUNDAY

White Room:
– 19:00 – 20:30 – JOGA OPEN – Alicja Poloczek / zapisy: paniodjogi@gmail.com

Blue Room:
– 19:15 – 20:45 – MOVEMENT FROM FEELING – Joanna Książkiewicz / registration: ruch.od.czucia@gmail.com

LET’S STAY IN the KONTAKT! 😉