Kochani. W lutym ruszamy z kursem: 3-MIESIĘCZNY TRENING IMPROWIZACJI AKTORSKIEJ z Zosią Zoń / start: 5 lutego

3 – MIESIĘCZNY TRENING IMPROWIZACJI AKTORSKIEJ Z ZOFIĄ ZOŃ W KONTAKCIE!!

A – PAŹDZIERNIK – GRUDZIEŃ
B – LUTY – KWIECIEŃ
C – MAJ – LIPIEC

Kurs improwizacji aktorskiej jest podzielony na trzy grupy. Do każdej z grup będzie prowadzony nowy nabór uczestników. Kurs potrwa trzy miesiące dla każdej z grup. Grupy będą zamknięte. Maksymalna ilość uczestników do każdej z grup to 10 osób. Zachęcam do regularnego uczestnictwa na zajęciach, gdyż kurs jest przygotowany w formie spójnego zestawu ćwiczeń, które nie będą powtarzane, z racji czyjejś nieobecności. Nieobecność na zajęciach jest możliwa do odrobienia przy okazji pracy z następną grupą, tylko w wypadku chorób. Wszelkie inne przyczyny nieobecności nie będą możliwe do odrobienia.

Zapisy proszę kierować na mój adres mailowy: z.otwieralnia@gmail.com

W wiadomości napiszcie krótką informację o sobie (czy macie jakieś doświadczenie aktorskie? Dlaczego chcecie wziąć udział w zajęciach? Jakie są Wasze oczekiwania?)

Koszty:
500 zł – całość 3 – miesięcznego kursu ( 12 spotkań = 15h)
Piątek godz.19:00 – 20:30
Wymagana wpłata zaliczki w celu potwierdzenia udziału w kursie oraz rezerwacji miejsca(200zł). W razie rezygnacji z kursu, zaliczka nie jest zwracana.

Numer konta do wpłat:
82 1020 3453 0000 8302 0052 5568

Kurs jest przeznaczony dla:

-pasjonatów aktorstwa
-osób, które chcą przełamać swoje blokady
-zainteresowanych rozwojem osobistym
-kandydatów do szkół aktorskich
-poszukujących inspiracji do odważnego, nieskrępowanego wyrażania siebie
-osób powyżej 16 roku życia
Tematyka:
– naturalne bycie w przestrzeni
– odkrywanie swojej spontaniczności
– trening wyobraźni
– rozpoznanie i nazywanie emocji
– fizykalizacja emocji
– kontakt z partnerem
– działania wokalne
– budowanie scen improwizowanych
– budowanie postaci
– praca nad krótkimi formami scenariuszowymi

Główne cele:
-uwolnienie swojej ekspresji
-pokonywanie wewnętrznych blokad
-przełamywanie swojej nieśmiałości i wstydu
-posługiwanie się językiem emocji
-przekraczanie „strefy komfortu” tzn: tego co w nas znane i bezpieczne
-otwarcie się na kontakt, dialog i współpracę
-poznanie „mowy ciała”
-uwolnienie głosu

Improwizacja jest żywiołem ekscytującym, ponieważ zawiera w sobie element nieprzewidywalności. Kiedy pozwalamy się ponieść temu, co dzieje się między mną, a partnerem na scenie, może wydarzyć się coś, czego wcześniej nie da się zaplanować. Zatem, każda improwizacja jest przygodą. Przygodą w głąb siebie, przygodą w kontakcie z drugim człowiekiem.
Improwizacja uczy przekraczania swojej tzw: „strefy komfortu” – bezpiecznej i znanej przestrzeni w nas. Pozwala na pełniejsze i odważniejsze wyrażenie siebie, dzięki drzemiących w nas emocjach.
Na zajęciach będziecie mogli poczuć się znowu jak dzieci, które wierzą w świat wyobraźni i w jej wielką moc. Obudzicie swój potencjał twórczy, po to aby służył Wam nie tylko w życiu zawodowym, ale też prywatnym.

O Prowadzącej:
Nazywam się Zofia Zoń. Ukończyłam wydział aktorski PWSFTviT w Łodzi pod opieką Janusza Gajosa. Byłam związana z Teatrem Tarnowskim. Współpracowałam z Teatrem Polskim w Bydgoszczy oraz Teatrem w Kaliszu. Wystąpiłam w filmach m.in. u Jana Jakuba Kolskiego, Magdaleny Piekorz, Braci Węgrzyn. Prowadziłam zajęcia z monologu aktorskiego w Szkole Aktorskiej SPOT w Krakowie oraz zajęcia wokalne w Szkole Aktorsko-Wokalnej. Od 5 lat przygotowuje kandydatów na wydziały aktorskie. Jestem pasjonatką improwizacji aktorskiej, którą stale pogłębiam i wykorzystuje w swojej pracy z ludźmi, a także we własnym rozwoju zawodowym i osobistym. Interesuje mnie psychologia holistyczna, pogłębianie swojej świadomości poprzez sesje relaksacyjne, lubię odkrywać nowe, muzyczne brzmienia, cieszy mnie ruch naturalny, a nade wszystko fascynuje mnie obserwacja ludzi. Do swojej pracy inspirację czerpię z książek, filmów, muzyki, rozmów, podróży.