RUCH OD CZUCIA – oswajanie improwizacji i świadomości ciała – regularne zajęcia z Asią Książkiewicz / NOWOŚĆ! start: 24.03. godz. 19:00 – 20:30. Przybywajcie! :)

RUCH OD CZUCIA – oswajanie improwizacji i świadomości ciała – Joanna Książkiewicz
 
SPOTKAJMY SIĘ, aby wspólnie:
– zasłuchać się w nasze ciała
– uwolnić ruch
– nawiązać głębszy kontakt – ze sobą i z innymi
 
Stworzymy bezpieczną przestrzeń, w której znajdzie się miejsce na
próbowanie nowego, badanie swoich granic, na pierwsze lub kolejne kroki w budowaniu głębokiej, pełnej akceptacji relacji ze swoim ciałem. Bez oceniania, porównywania, w uważności na siebie i innych.
Otworzymy się na radość z kontaktu z drugą osobą i moc wspólnego doświadczania jako grupa. Na przyjemność, która płynie ze swobodnego ruchu, z poruszenia zamrożonych obszarów ciała, z odkrywania nowych form poruszania się.
Poszerzymy nasz repertuar ruchu i poznamy sposoby na to, by w każdej chwili dnia, w każdej innej praktyce ruchowej odnaleźć komfort, przyjemność i wskazówki do lepszego zrozumienia swojego ciała.
 
JAK TO ZROBIMY?
Poprowadzę Was drogą, która wiedzie poprzez: świadomość ciała,
improwizację w ruchu i tańcu – solo, z partnerem i w grupie, poprzez
praktykę bycia w ciele, anatomię doświadczalną, odkrywanie własnych nawyków ruchowych, poznawanie i przebudzanie w sobie pierwotnych, naturalnych wzorców ruchu. Z zaangażowaniem i wyobraźni, i mięśni głębokich.
 
Dla Kogo? Dla każdego, kto zechce spróbować! (jeśli zastanawiasz się, czy zajęcia są dla Ciebie, pisz śmiało! odpowiem na Twoje pytania).
Zajęcia są dla Ciebie, jeśli tylko czujesz, że:
– chcesz oswoić się z tańcem, ale nie chcesz powtarzać i zapamiętywać kroków
– chciałbyś/chciałabyś wzbogacić swój warsztat taneczny o nową
perspektywę doświadczania ciała w ruchu
– Twoje ciało daje Ci sygnały, że potrzebuje uwagi (napięcia w ciele,
zmęczenie, poczucie odrętwienia, bóle chroniczne i tajemnicze)
– pragniesz lepiej poznać siebie
– chcesz spędzić czas z innymi ludźmi w atmosferze akceptacji, zabawy, uważności
– nie masz doświadczenia z tańcem i pracą z ciałem, ale coś Cię
ciągnie w tym kierunku…
 
Wierzę, że świadomy ruch to dobro, z którego możemy czerpać wszyscy- niezależnie od sprawności, doświadczeń z ruchem czy blokad w głowie i innych częściach nas:)
 
Prowadząca:
Joanna Książkiewicz – kocha kontakt w tańcu (i taniec w Kontakcie, zasłuchanie w mądrość ciała. Czerpie moce z bycia w naturze, wiele dni i nocy ostatniego roku spędziła w dzikiej dolinie hiszpańskiej i na
polskiej łące. Tańczy, improwizuje – ruchem, głosem, życiem;) Pociąga ją łączenie światów, fascynują procesy tworzenia się społeczności. Uwielbia tradycyjne pieśni, odkrywanie tajemnic ludzkiego ciała, mitów i drugiej strony baśni.
 
Tańczy od 20 lat. Około 7 lat temu odkryła moc świadomego,
organicznego ruchu, moc improwizacji i kontakt improwizacji – od tej
pory nic już nie było takie samo, a wszystko stało się … tym! 😉
Nieustannie poszerza swój warsztat, biorąc udział w zajęciach rożnych form tanecznych, metod pracy z ciałem (m.in. Metoda Feldenkraisa, Ruch Autentyczny, Body Mind Centering, Gaga), warsztatach kontakt improwizacji w Polsce i za granicą.
W latach 2017-2018 związana z wrocławską grupą performatywną
protoCiało, tworzoną przez tancerzy, seniorów, osoby o ograniczonej mobilności ruchowej i osoby niedowidzące. Szuka dróg, by otworzyć świat tańca i świadomości ciała także dla tych, którzy obawiają się do tego świata zajrzeć – wierząc, że świadomy ruch to dobro, z którego możemy czerpać wszyscy – niezależnie od sprawności, doświadczeń z ruchem czy blokad w głowie i innych częściach nas. 🙂
Aktualnie w procesach: – nieustającego zachwytu; – certyfikacji jako
Somatic Movement Educator według metody Body Mind Centering (BMC Certification Program, Movimiento Atlas, Zaragoza, Hiszpania). Mimochodem absolwentka psychologii.
Ma szczęście spotykać na swojej drodze wspaniałych nauczycieli.
Najważniejsi z nich to: Emma Bonnici (praca z głosem, proces grupowy), Iwona Olszowska (BMC, improwizacja), Marta Grabowska i Ewa Świtoń (Kontakt Improwizacja), Walburga Glatz (BMC), Paulina Stróż (Joga Iyengara) i Eckhart Tolle.