POGOTOWIE PEDAGOGOCZNE W KONTAKCIE! – Fundację Myśleć Sercem we współpracy z fundacją Freunde der Erziehungskunst oraz przyjaciółmi / wtorek 11.03 g. 11:00

KOCHANI!!! TO JUŻ W TEN WTOREK – 22.03 o godzinie 11:00!

POGOTOWIE PEDAGOGOCZNE W KONTAKCIE!
Rozsyłajcie wici każdemu zainteresowanemu!

Szkolenie jest za *free i poświęcone jest metodom pracy z zakresu pedagogiki traumy.
* za free = wolne datki według uznania na pomoc Ukrainie

Teraz to GORĄCY TEMAT! Każdemu się przyda taka wiedza!!!

Dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc, dlatego bardzo prosimy o wiążące zgłoszenia drogą mailową na adres

myslecsercem@gmail.com

Prosimy zgłaszając się podać imię i nazwisko oraz wybrany termin szkolenia. Prosimy też upomnieć się o potwierdzenie zapisu.

Szkolenie organizowane jest przez Fundację Myśleć Sercem we współpracy z fundacją Freunde der Erziehungskunst oraz przyjaciółmi, aktywistami i krakowskimi instytucjami użyczającymi nam przestrzeni – bardzo jesteśmy im wdzięczni!

Szkolenie jest bezpłatne, na miejscu pobieramy opłatę rejestracyjną w wysokości – „według uznania” (zebrana w ten sposób kwota przeznaczona będzie na pomoc dzieciom z Ukrainy).

Tych, którzy jeszcze nie byli, gorąco zachęcamy, tych, którzy byli, prosimy o przekazywanie dalej tej wiadomości.

Poniżej jeszcze kilka informacji:

Szkolenie poświęcone ma być rozumieniu mechanizmów związanych z doświadczeniami traumatycznymi i konkretnym sposobom pracy z dziećmi dotkniętymi takim doświadczeniem. Ważnym zagadnieniem jest też pytanie o własne siły, możliwości i kondycję – jak o nie dbać?

Prowadzone przez specjalistów od lat zajmujących się pomocą dzieciom i młodzieży na obszarach dotkniętych katastrofami. Ma ono charakter praktyczny, a przy okazji – co ważne – daje poczucie siły. Uczestnicy warsztatów wychodzą z nich z przekonaniem, że mogą coś zrobić. I z uśmiechem – co nie jest oczywiste, biorąc pod uwagę temat pracy.

Bardzo, bardzo gorąco polecamy!

Komu? Wszystkim, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą.
Wprawdzie szkolenie poświęcone jest zasadniczo pracy z grupami dzieci dotkniętych traumatycznymi doświadczeniami, ale podejście i prezentowane metody z powodzeniem mogą być stosowane również w „zwykłej” praktyce pedagogicznej a także w pracy z dorosłymi.

Zajęcia prowadzą specjaliści z Notfallpedagogik/Emergency Pedagogy

Jednym zdaniem: są to pedagodzy, psycholodzy, wolontariusze, którzy od lat specjalizują się w działaniach interwencyjnych na terenach objętych katastrofami żywiołowymi i wojennymi, pracują tam przede wszystkim z dziećmi. Chodzi o jak najszybszą interwencję, bo okazuje się, że to jak szybko taka interwencja następuje, może mieć kluczowe znaczenie dla poradzenia sobie z traumą.

Poniżej znajdziecie link do strony Notfallpedagogik/Emergency Pedagogy

https://www.freunde-waldorf.

Jeszcze raz: bardzo polecamy i serdecznie zapraszamy! Prosimy też o podawanie tej wiadomości dalej – osobom potencjalnie zainteresowanym.