Podstawy Kontakt-Improwizacji – Karol Swoboda / kontaktowa NOWOŚĆ! / start: 8.10

CO TO JEST KONTAKT IMPROWIZACJA?
Kontakt Improwizacja to forma tańca partnerskiego oparta na fizycznych zasadach dotyku, pędu, wspólnej wagi, a przede wszystkim – podążaniu za wspólnym punktem kontaktu. Ta praktyka taneczna bada umiejętności spadania, toczenia się, przeciwwagi, podnoszenia przy minimalnym wysiłku, jak uczynić siebie lekkim podczas podnoszenia, techniki centrowania i oddychania oraz reagowania na naszych partnerów i otoczenie.
„Kontakt Improwizacja to uhonorowanie każdej chwili. Jest to słodkie poddanie się, które ma miejsce, gdy nasze ciała pozostają wierne temu, co dzieje się teraz, i teraz … i TERAZ! Uczymy się rozpoznawać i rozróżniać subtelne impulsy w naszych wyborach ruchowych i wyborach naszego partnera. Zaczynamy rozszyfrowywać wskazówki, które dajemy i otrzymujemy, które mówią nam, kiedy prowadzić lub podążać, kiedy iść w górę, kiedy zejść, gdzie dotykać, jak podnosić, kiedy zwalniać, a kiedy nie ruszać się. W tej formie uczymy się pozostawać uczciwym przy każdym wyborze, nigdy nie zmuszając się, nigdy nie śpiesząc. Kiedy Ciało, Umysł i Duch są zjednoczeni w swojej instynktownej mądrości, w każdej chwili znajdujemy się w domu, wyrażając swoją prawdziwą naturę” – Moti Zemelman.
„Kontakt improwizacja to otwarta eksploracja kinestetycznych możliwości ciał poruszających się przez kontakt. Czasem dziki i atletyczny, czasami cichy i medytacyjny, jest formą otwartą na wszystkie ciała i dociekliwe umysły.” Rey Chung

Ta bardzo nieszablonowa forma tańca/ruchu dostarcza niezliczonej ilości wyzwań i bodźców dla rozwoju spontanicznej inteligencji naszych ciał. Różnorodność jakości, tempa, poziomów, praca z balansem, ciężarem własnym i drugiej osoby; nieustanna, z chwili na chwilę zmienność. Zakochałem się w kontakt improwizacji od pierwszego kontaktu😄
Uwielbiam KI za niezwykłą wolność i swobodę ekspresji, za nieprzewidywalność, za obecność, ze sobą i z partnerem, za to, jak potężnie wciąga nas w chwilę teraźniejszą, gdzie spontanicznie współtworzymy ruch. To iście magiczny taniec 🙂

CO BĘDZIEMY ROBIĆ NA ZAJĘCIACH?
Na zajęciach będziemy poznawać i ćwiczyć podstawowa zagadnienia i techniki kontakt-improwizacji oraz po prostu praktykować.
Nie jest wymagana żadna wcześniejsza znajomość KI – wystarczy chęć poznania tej formy tańca, ciekawość i gotowość do zabawy oraz nauki.
Zapraszam serdecznie,
Karol Swoboda

~~
O prowadzącym:
Karol Swoboda- trener osobistego rozwoju o integralnym podejściu. Zarówno zawodowo jak i w swoim życiu osobistym zgłębiam i wykorzystuję różnorakie metody pracy z ciałem, psychiką i duchem. Prowadzę ludzi przez transformację oraz asystuję na drodze do życia z pasją, radością, w harmonii i mocy. Wspieram poprzez szkolenia, warsztaty, coaching i mentoring, jak również ucząc medytacji czy prowadząc regularne zajęcia ruchowe.
Dwa lata temu lat do mojej pracy włączyłem tradycyjny hawajski masaż Lomi Lomi Nui – niezwykły duch tej praktyki jest bardzo bliski mojemu sercu i z radością niosę jego dary dalej, kojąc ciała i dusze moich klientów.
Ruchowcem jestem z natury i z pasji. Sport i praca z ciałem od zawsze była na mojej drodze. W młodości trenowałem bieganie, pływanie oraz przez 8 lat karate kyokushin. Bardziej świadome podejście do ciała zaczęło się 16 lat temu, kiedy rozpocząłem swoją przygodę z jogą, a następnie z medytacją. Niedługo później dołączyły pierwsze doświadczenia z choreoterapią. Od zawsze uwielbiałem tańczyć, ale ta pasja w pełni i z dojrzałością rozwinęła się w ciągu ostatnich 5 lat. W tym czasie zagłębiłem się w improwizację, świadomość ciała, taniec spontaniczny i kontakt improwizację (to była miłość od pierwszego kontaktu 😃) . Uczyłem się od wielu wspaniałych nauczycieli na warsztatach i festiwalach oraz swobodnie eksperymentując i eksplorując potencjał swojego ciała. Od 4 lat regularnie praktykuję Qi gong, jestem nim zachwycony i wdzięczny za to co mi daje. Najświeższe, ale ale za to bardzo owocne w tym repertuarze praktyki to ćwiczenia bioenergetyczne Lowena czy praca z energią per se, które wykorzystuję również od paru lat.
Wierzę w różnorodność, synergię i integratywność, zarówno w rozwoju całej naszej istoty jak i w samym obszarze ciała i ruchu.
Wierzę w inteligencję i intuicję naszych ciał. Wierzę że ciało jest bramą do naszej witalnej energii, do naszego obecności, do naszego ugruntowania i scentrowania. Wierzę, że ciało jest źródłem przyjemności, radości i mocy. Wierzę że świadoma praca z ciałem skrywa wspaniałe dary, i to na wyciągnięcie ręki.
Chodźmy zatem tańczyć, ruszać się i obudzić nasze ciała

~~~~
CZWARTKI, g. 18:00 – 19:15 (sala piętro wyżej niebieska)
* ZAPISY (tylko w wypadku wejścia Krakowa do żółtej lub czerwonej strefy covidovej). –
Zapisy nie obowiązują, gdy Kraków znajduje się w zielonej strefie!