Piękny koncert: PIEŚNI KSIĘŻYCOWE / Monika Żelazek (Pieśń serca), Sebastian Krajewski, Tyśka Samborska / 26 listopada, g. 19:30-21:00

Zapraszamy bardzo gorąco na koncert naszych pieśni. Takich z Księżyca.

Będzie kilka nowych piosenek, wiele znanych. Poprowadzi nas światło ukryte w ciszy nocy, to delikatne i najcichsze. Obyśmy się nim nacieszyli i sobą nawzajem w ten listopadowy wieczór w niezwykłym magicznym mieście Krakowie.

Zapraszamy na koncert, w którym zatrzymamy się na kilka chwil, by dać wybrzmieć temu, co mieszka między słowami, co w nas najstarsze. Zapraszamy do spotkania z duszą, z tęsknotą. Zaśpiewamy o tym, co stare .. ale i o tym, co teraz nas bardzo porusza,

Śpiewamy razem kilka lat, wciąż słuchamy się ciszy, towarzyszą nam żywe instrumenty.

(2) „Czarna droga” słowa i muzyka, śpiew – Monika Żelazek, Mandala – Mayra Wojciechowicz – YouTube

▶︎ Ciemność | Sebastian Krajewski (bandcamp.com)

„Czego się boisz serce” Monika Żelazek – YouTube

Stare ścieżki (The Old Paths), sebastian krajewski (soundcloud.com)

W gościnne swe progi zaprasza nas Przestrzeń Kontakt, ul. Szpitalna 40.

Zagra z nami także nie po raz pierwszy Tyśka Samborska!

Jako pieśniarka i bard, zbieramy do kapelusza, to, czym z serca z nami się podzielicie 🙂

Fotografia: Joanna Szamota

Zapraszamy na koncert Pieśni z Księżyca.

Poprowadzi nas światło ukryte w ciszy nocy, to delikatne i najcichsze. Obyśmy się nim nacieszyli i sobą nawzajem w ten listopadowy wieczór w niezwykłym magicznym mieście Krakowie. W cudownej przestrzeni Kontaktu.

Zapraszamy na koncert, w którym zatrzymamy się na kilka chwil, by dać wybrzmieć temu, co mieszka między słowami. Temu co w nas najstarsze. Zapraszamy do spotkania z tęsknotą duszy.

Śpiewamy razem już kilka lat. Wciąż słuchamy się ciszy. Towarzyszą nam żywe instrumenty.
…………………..
Informacje praktyczne:
Kiedy: 26.11.2022 g.19:30
Gdzie: Kontakt Przestrzeń Ruchu i Tańca
ul. Szpitalna 40
Koszt: Wolne datki do kapelusz w tradycji ekonomii daru.
…………………..

Monika Żelazek

Pieśniarka, autorka tekstów i muzyki. Opowiadaczka. Koncertuje i prowadzi warsztaty. Gra na bębnie szamańskim. Pisze wiersze. Tworzy pieśni i ceremonie uzdrawiające.

Próbowała studiów humanistycznych na UW, ma doświadczenie dziennikarskie a została pedagożką.

Wiele lat pracowała w Stowarzyszeniu Kobiet Dakini, współorganizując i prowadząc charytatywne koncerty na rzecz ochrony leśnego jeziora.

W 2020 roku wydała pierwszą autorską płytę „Rzeka miłości”.

Od grudnia 2018 roku współtworzy z Sebastianem Krajewskim Krąg Pieśni.
Od 18 lat pracuje z dziećmi w duchu głębokiej ekologii, wspiera ich wszelaką artystyczną aktywność, pobudzając i uwalniając ich niepowtarzalny potencjał.

Sebastian Krajewski

Kompozytor i pieśniarz.
Studiował kompozycję w Akademii Muzycznej w Warszawie i w Guildhall School of Music and Drama w Londynie.

W swojej działalności kompozytorskiej współpracował z takimi zespołami jak Ars Nova, Orkiestra Filharmonii Poznańskiej, OKPR Amadeus, Płocka Orkiestra Symfoniczna, Polska Orkiestra Radiowa, Polska Sinfonietta, Sinfonia Varsovia, Sinfonietta Warszawskiej Opery Kameralnej, The Vellinger Quartet, Warsaw Camerata.

Jest autorem muzyki ilustracyjnej do popularnych seriali telewizyjnych (M jak miłość, Na dobre i na złe), a także kilku filmów fabularnych i dokumentalnych.

Komponuje muzykę inspirowaną dawnymi stylami muzyki europejskiej poruszającą tematykę baśniową i fantastyczną a także nawiązującą do szczególnie interesującej kompozytora historii Dobrych Ludzi (tzw. katarów albo albigensów) z XII/XIII-wiecznej Okcytanii

Jest autorem wielu piosenek, z których część została nagrana i opublikowana w postaci autorskiego albumu pt. Niebo w kamieniu.

W ostatnich latach zajmuje się także odszukiwaniem archaicznych tradycji świętego śpiewu, który towarzyszy ludzkim społecznościom podczas obchodów różnych świąt oraz w ważnych momentach życia.

Gościnnie wystąpi Justyna Samborska.

Fotografia: Joanna Szamota