PARTNEROWANIE – ANATOMIA RUCHU – Paweł Konior Weekend 15-16.06

PARTNEROWANIE – ANATOMIA RUCHU – Paweł Konior
 
Weekend 15-16.06
 
Poprzez eksplorację prostych mechanizmów w ciele człowieka, będziemy w stanie zauważyć i nauczyć się, jak działa nasze ciało oraz ciało partnera. Jak działa przyciąganie i odpychanie na obiekt statyczny lub w ruchu, z jaką siłą muszę zadziałać na ciało, aby
wykonało ono dany ruch. Co dzieje się, kiedy siły działające na dany element równoważą się. Jakie dźwignie muszę zastosować, aby partner przemieścił się w dane miejsce.
Zadaniem partnera będzie pomóc nam zrozumieć mechanizmy, które działają w naszym ciele, oraz znaleźć nowe ścieżki ruchowe. Poprzez zmiany prowadzących będziemy w stanie zrozumieć role prowadzonych i podążających.
Zabawa oraz „free dance” pozwoli to wszystko zintegrować i przeistoczyć w ruch i taniec.
Na każdych warsztatach ważne jest dla mnie przeplatanie improwizacji z techniką i na pewno ani jednego ani drugiego nie zabraknie.
Na koniec łącząc wszystkie elementy nauczymy się krótkiej frazy tanecznej w ścisłej relacji z partnerem.
 
Czym jest kontakt? –
Kontakt improwizacja jest dla mnie formą słuchania na najwyższych obrotach, poprzez bycie w pełni pustki. Pustka z której wszystko wypływa i wszystko jest możliwe.
Uczymy się poruszania razem, zagarniając przestrzeń, rezonując ze wszystkim co jest wokół nas. “Nie myślimy o tym co było i będzie, lecz jesteśmy w tym co jest – tu i teraz”.
 
PAWEŁ KONIOR: performer, tancerz, choreograf.
Po skończeniu studiów Wychowania Fizycznego oraz Salzburg Academy of Dance, Paweł zaczął pracować w obrębie tańca, teatru oraz sztuk performatywnych w Holandii Belgii.
Jego wszechstronne zainteresowania oraz sportowe i teatralne zaplecze, były wykorzystywane w różnych spektaklach tanecznych
i teatralnych. Paweł łącząc teatr jak i taniec potrafi pokazać ekspresję i emocje w ruchu, sprawiając że postać, którą się gra staje się realna,
a każdy najmniejszy ruch ma znaczenie. Iwona Olszowska, Tomasz Wygoda, Pedro Goucha, Einat Tuchman, More Shani, T.R.A.S.H company, Ugo Dehaes, to tylko niektóre osoby z którymi pracował Paweł.
Zanim zaczął tańczyć, trenował tennis, gimnastykę i bieganie, co w dużym stopniu wpłynęło na jego sposób ruszania się i myślenia o ruchu. Jego zajęcia oparte są na kilku zasadach: organiczny sposób ruszania się, przepływ, wyczucie, subtelność, zaskakiwanie siebie, partnerów jak i widza, oraz łamanie wszystkich zasad. Improwizacja przenika się z techniką, świadomością ciała i zabawą. Dużą inspiracją są dla niego tai-chi, sztuki walki oraz kontakt improwizacja, której uczył się od różnych osób, miedzy innymi: Iwona Olszowska, Ray Chung, Andrew Harwood, Nancy Stark Smith, Tal Avni, Joerg Hassman, Daniel Werner.
 
~~~~
Szczegóły techniczne 😉
 
 
KIEDY? 15-16 czerwca
sobota 15 czerwca, godz. 14:00 – 19:00
niedziela, 16 czerwca, godz. 10:00 – 13:00 / 15:00 – 18:00
 
GDZIE?
Kontakt Przestrzeń Ruchu i Tańca, ul. Szpitalna 40, Ip. Kraków
 
KOSZT:
Early bird – przedpłata do 5 czerwca: 220 zł
Cena regular – po 5 czerwca – 270 zł
 
* Prosimy o wpłatę ZALICZKI w wysokości 50 zł na konto podane w mailu zwrotnym.
 
ZAPISY NA WARSZTATY: pablo.konior@gmail.com
 
Przybywajcie Kochani! Będzie kontaktowo!!! <3