Obudzić Ciało (qi gong, bioenergetyka, ruch) – Karol Swoboda / kontaktowa NOWOŚĆ! / start: październik

Znasz ten stan, kiedy czujesz się pełen energii, pełna życia, twój umysł jest przejrzysty, emocje jasne a ciało żywe, ugruntowane i sprężyste.
To piękne miejsce….
Na zajęciach „Obudzić ciało” będziemy się do tego miejsca przenosić 🙂
Będziemy uczyć się narzędzi które pozwolą nam znajdować się tam częściej i łatwiej.
Będziemy korzystać z różnych metod aby kultywować naszą witalność, żywotność, naszą życiową energię. Kultywować, czyli dbać o nią, wzmacniać i rozwijać.
Filary na których będziemy się opierać to:
// Qi gong – mająca tysiące lat tradycyjna chińska praktyka kultywowania życiowej energii. Składają się na nią proste formy ruchowe, skoordynowane z oddechem oraz intencją umysłu, jak również medytacje czy wizualizacje.
// Ćwiczenia Bioenergetyczne Lowena – proste ćwiczenia mające na celu zwiększenie witalności i poziomu energii, uwolnienie napięć, zwiększenie poziomu ugruntowania na własnych nogach i w ciele, oraz zwiększenie zdolności odczuwania przyjemności.
// oddech – różne techniki oddechowe – równie proste co skuteczne narzędzie wpływania na nasz stan energetyczny czy psychofizyczny
// ruch – głównie ruch nastawiony na streching powięzi oraz ruch spontaniczny
// praca z umysłem – uważność, intencja, wizualizacja, medytacja
// relaksacja – głębokie rozluźnienie i odpuszczanie napięć
Czego możesz się spodziewać?
– świetnego samopoczucia
– intensywnego odstresowania
– lepszego czucia swojego ciała, swojej energii, swoich emocji
– przyjemności
– stanu radości, spokoju, przejrzystości, energii i harmonii
– wybornego doświadczenia na zajęciach
– prostych metod które będziesz mógł, mogła zabrać ze sobą i stosować samodzielnie.
Wszystko to w kontekście przebudzenia naszego ciała, podniesienia poziomu naszej energii oraz wzmacniania naszej witalności.
Zapraszam!
Karol Swoboda

O prowadzącym:

Karol Swoboda- trener osobistego rozwoju o integralnym podejściu. Zarówno zawodowo jak i w swoim życiu osobistym zgłębiam i wykorzystuję różnorakie metody pracy z ciałem, psychiką i duchem. Prowadzę ludzi przez transformację oraz asystuję na drodze do życia z pasją, radością, w harmonii i mocy. Wspieram poprzez szkolenia, warsztaty, coaching i mentoring, jak również ucząc medytacji czy prowadząc regularne zajęcia ruchowe.
Dwa lata temu lat do mojej pracy włączyłem tradycyjny hawajski masaż Lomi Lomi Nui – niezwykły duch tej praktyki jest bardzo bliski mojemu sercu i z radością niosę jego dary dalej, kojąc ciała i dusze moich klientów.
Ruchowcem jestem z natury i z pasji. Sport i praca z ciałem od zawsze była na mojej drodze. W młodości trenowałem bieganie, pływanie oraz przez 8 lat karate kyokushin. Bardziej świadome podejście do ciała zaczęło się 16 lat temu, kiedy rozpocząłem swoją przygodę z jogą, a następnie z medytacją. Niedługo później dołączyły pierwsze doświadczenia z choreoterapią. Od zawsze uwielbiałem tańczyć, ale ta pasja w pełni i z dojrzałością rozwinęła się w ciągu ostatnich 5 lat. W tym czasie zagłębiłem się w improwizację, świadomość ciała, taniec spontaniczny i kontakt improwizację (to była miłość od pierwszego kontaktu 😃) . Uczyłem się od wielu wspaniałych nauczycieli na warsztatach i festiwalach oraz swobodnie eksperymentując i eksplorując potencjał swojego ciała. Od 4 lat regularnie praktykuję Qi gong, jestem nim zachwycony i wdzięczny za to co mi daje. Najświeższe, ale ale za to bardzo owocne w tym repertuarze praktyki to ćwiczenia bioenergetyczne Lowena czy praca z energią per se, które wykorzystuję również od paru lat.
Wierzę w różnorodność, synergię i integratywność, zarówno w rozwoju całej naszej istoty jak i w samym obszarze ciała i ruchu.
Wierzę w inteligencję i intuicję naszych ciał. Wierzę że ciało jest bramą do naszej witalnej energii, do naszego obecności, do naszego ugruntowania i scentrowania. Wierzę, że ciało jest źródłem przyjemności, radości i mocy. Wierzę że świadoma praca z ciałem skrywa wspaniałe dary, i to na wyciągnięcie ręki.
Chodźmy zatem tańczyć, ruszać się i obudzić nasze ciała

~~~~
CZWARTKI, g. 18:00 – 19:15 (sala piętro wyżej niebieska)

* ZAPISY (tylko w wypadku wejścia Krakowa do żółtej lub czerwonej strefy covidovej). –
Zapisy nie obowiązują, gdy Kraków znajduje się w zielonej strefie!

~~~~~
CENNIK: https://kontaktprzestrzen.pl/ceny/
MIEJSCE: Kontakt Przestrzeń Ruchu i Tańca, ul. Szpitalna 40, I piętro, Kraków
WIĘCEJ INFORMACJI: www.kontaktprzestrzen.pl
W RAZIE PYTAŃ, DZWOŃ: 502296944 (Ewa) 🙂

~~
* REGULAMIN KORZYSTANIA Z PRZESTRZENI KONTAKTU NA CZAS PANDEMII:
*Zapoznajcie się z nim, prosimy UWAŻNIE!!! i weźcie sobie do serca, to o czym w nim mowa. ♥
– Wiemy, że to nieziemsko trudne ale POWSTRZYMAJCIE SIĘ, prosimy czas jakiś od wylewnych powitań, PRZYTULASÓW i innych podobnych – bliskich naszemu kontaktowemu duchowi – zachowań. Chcemy Was mieć ZDROWYCH i całych. 🙂
– Przed wejściem do Kontaktu a potem według własnych potrzeb, używajcie prosimy ŚRODKÓW DEZYNFEKUJĄCYCH (znajdziecie je na miejscu w Kontakcie) i często MYJCIE ŁAPKI. ♥
– Na terenie Kontaktu we wszystkich częściach wspólnych (patrz szatnia, recepcja, kuchnia, toalety) prosimy Was o NOSZENIE MASECZEK lub chust zakrywających usta i nos.
Po wejściu na salę macie wolą rękę – możecie zdjąć maseczki lub w nich pozostać. 🙂 Będzie to zależało od Waszych osobistych przekonań na ten temat.
– Prosimy o przychodzenie tuż PRZED zajęciami i wychodzenie zaraz PO nich. Brzmi to mało kontaktowo ale niestety takie zachowanie ostrożności jest teraz wielce konieczne! 🙁
– Załatwiając sprawy „formalne” NA RECEPCJI, prosimy zachowajcie możliwie daleki ODSTĘP (patrz: oprócz Kontaktowego Ogarniacza – 1 OSOBA PRZY STOLIKU!).
WAŻNE! PROSIMY WAS O ZAŁATWIANIE WSZYSTKICH FORMALNOŚCI PRZED ZAJĘCIAMI! 🙂
– Chcąc zakupić karnet, najlepiej skorzystajcie z KART PŁATNICZYCH (ewentualnie z odliczonej gotóweczki – i tu UWAGA! Znowu prośba o dezynfekcję łapek!).
– Jeśli macie taką możliwość przyjdźcie na zajęcia JUŻ PRZEBRANI! Jeśli nie, schowajcie po przebraniu się RZECZY OSOBISTE do siatki lub plecaka i ZABIERZCIE ZE SOBĄ NA SALĘ.
– Na sali utrzymajcie – o ile to możliwe – DYSTANS 2 METRÓW od siebie.
– Najlepiej skorzystać ze SWOICH MAT– będzie Wam z pewnością milej, jeśli jednak nie posiadacie takowych, nie martwcie się, MATY i SPRZĘT potrzebny do ćwiczeń jest nadal DO WASZEJ DYSPOZYCJI, tylko – jedna ogromna prośba do Was – ZDEZYNFEKUJCIE go PRZED i PO zajęciach. 🙂 (Środki do dezynfekcji będą dostępne w każdej z sal)
– Nie krepujcie się Kochani, psikajcie ile wlezie. 😉 – Mydło i środek do dezynfekcji niech będą naszymi najlepszymi przyjaciółmi. 😉
– NA KONIEC APEL DO WAS KOTECZKI!!! – JEŚLI TYLKO CZUJECIE SIĘ NIEWYRAŹNIE POZOSTAŃCIE W DOMU, BY NIE NARAŻAĆ SWOICH KONTAKTOWYCH KOMPANÓW! 🙂
WIELKIE DZIĘKI ZA ZROZUMIENIE SYTUACJI I WYJŚCIE NAM NAPRZECIW!
LOVE FOREVER AND EVER, WASI KONTAKTOWI! ♥