Duma razy milion!!! NASI nominowani do tytułu 👉 Krakowskiego Ambasadora Wielokulturowości A.D. 2019!
💕 W TEN PONIEDZIAŁEK 22.06 o g.16:00 WIELKA GALA, podczas której poznamy laureatów! 💕
Wydarzenie dostępne będzie na livestream #OtwartyKraków. 🎶
Łączcie się z nami Kochani internetowo, wspólnie trzymajmy kciuki i wysyłajmy pozytywne wibracje Wassimowi i Jego śpiewającej Trzódce! 🙂
💕 Galę uświetni zespół Nasmeh (też nasi: Wassim, Olcia i Tomasito). 🙂 💕
No po prostu nie może Was z nami zabraknąć! 💕
👉 Nominowani do tytułu Krakowskiego Ambasadora Wielokulturowości A.D. 2019:
💕 WASSIM IBRAHIM oraz CHÓR W KONTAKCIE! 💕
Czytajcie i bądźcie dumni wraz z nami. Jest się z czego cieszyć!
➡️ Wassim Ibrahim – muzyk, animator kultury i pedagog. Korzystając z uniwersalnego języka muzyki 🎶pokazuje krakowskiej publiczności wartości płynące z kulturowej różnorodności i to, jak wspólne przeżywanie harmonii i piękna potrafi łączyć ludzi mimo różnic kulturowych, etnicznych i wyznaniowych. Swoją działalnością towarzyszy mieszkańcom Krakowa w przekraczaniu kulturowych barier, a wychodząc ze swoją twórczością poza Kraków promuje nasze miasto jako przyjazne wielokulturowości. Kompozytor, dyrygent, nauczyciel dzieci i dorosłych, muzyk występujący w krakowskich instytucjach zarówno podczas inicjatyw kulturalnych, jak i charytatywnych. Miastu Kraków przysłużył się jako założyciel i dyrygent Chór w Kontakcie. Wassim jest kierownikiem chóru i orkiestry dla dzieci w Waldorfska Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Krakowie . Jako artysta – muzyk występuje zarówno solowo, jak i współtworzy międzynarodowe trio muzyczne „Nasmeh”.
➡️ Chór w kontakcie Kontakt Przestrzeń Ruchu i Tańca Chór w Kontakcie – pod batutą syryjskiego muzyka i kompozytora @Wassim Ibrahim, działa od 2015 roku jako grupa nieformalna. Program artystyczny przygotowuje przy ul. Szpitalnej 40 w Krakowie. Zarówno w odniesieniu do prezentowanego repertuaru, jak i składu osobowego chóru, przyświeca mu idea różnorodności i wielokulturowości. Promuje muzykę świata, wykonując utwory w 17 językach, upowszechnia różnorodność religijną w przestrzeni sakralnej, prezentując utwory łączące wszystkie religie. Wykorzystuje muzykę jako uniwersalny język porozumiewania się i przełamywania barier. Adresatami działań chóru są sami chórzyści, muzycy z orkiestry, publiczność, osoby potrzebujące pomocy dla których chór organizuje liczne koncerty charytatywne. Cechą wyróżniającą “Chóru w kontakcie” jest muzyka świata, unikalny repertuar i bogactwo językowe. W swych szeregach ma obywateli wielu krajów. Podczas koncertów dyrygent oraz członkowie chóru opowiadają o wykonywanych utworach, przybliżając słuchaczom ich język, treść, historię i kontekst kulturowy. Do chóru może wstąpić każdy niezależnie od wieku, narodowości i wykształcenia muzycznego.
* ZAPRASZAMY! 🙂