LINDY HOP od podstaw – Gosia Żurawska i Karina Shorets / WAKACYJNA NOWOŚĆ!!!

Przywitaj lato z nową energią! Daj się porwać do tańca dźwiękom rodem z Harlemu lat trzydziestych!
—————————————————————
Lindy hop to taniec tańczony w parach, który narodził się z ludzkiej potrzeby serca – potrzeby wyrażenia się do porywającej muzyki wielkich big bandów jazzowych Złotej Ery Swingu. Tańczony był dosłownie wszędzie – w ciągu dnia na ulicach i podwórkach jako „street dance”, wieczorami nabierał nieco bardziej odświętnego charakteru i przenosił się na salony nowojorskiego Harlemu. Porywał tłumy, pomagając zapomnieć o trudnej międzywojennej rzeczywistości.

Lindy Hop niesie ze sobą ogromne pokłady pozytywnej energii i stwarza nieograniczone możliwości improwizacji, interpretacji muzyki i wyrażenia w niej siebie. Za to kochają go tłumy ludzi na całym świecie również dziś: od lat 80-tych przeżywa renesans i króluje na parkietach całego świata tworząc pozytywnie zakręcone społeczności Lindyhoppersów 🙂

———————-
Poprzez cykl 4 zajęć wprowadzimy Was w magiczny świat swinga:)

TERMINY ZAJĘĆ: poniedziałki 13.07/ 20.07/ 27.07/ 3.08 ;
godz. 18.15-19.30
CENNIK: https://kontaktprzestrzen.pl/ceny/
MIEJSCE: Kontakt Przestrzeń Ruchu i Tańca, ul. Szpitalna 40, I piętro, Kraków
ZAPISY: malzurawska@gmail.com
WIĘCEJ INFORMACJI: www.kontaktprzestrzen.pl

———————
PROWADZĄCY:

Gosia Żurawska

Tancerka, fotografka, rękodzielniczka. Instruktorka tańców swingowych.
Od momentu napotkania na swej drodze Lindy Hop, taniec ten stał się dla Gosi jednym z wyznaczników obieranych przeze nią kierunków. Odwiedziła wiele społeczności swingowych w Europie odkrywając bogactwo kultur, ucząc się, dzieląc doświadczeniem i angażując w organizację festiwali.
Od wielu lat związana jest z obozem Herräng Dance Camp w Szwecji, gdzie, poza wylegiwaniem się na zielonej trawie i wpatrywaniem w skandynawskie niebo;), doskonali swoje umiejętności taneczne i instruktorskie oraz czerpie inspiracje od nauczycieli i tancerzy z najróżniejszych zakątków świata. Zawsze jednak z ogromną radością powraca do krakowskiej rodziny swingowej, gdzie obecnie prowadzi zajęcia Lindy Hop, Solo Jazz oraz zajęcia poświęcone switchowaniu (płynnej zamianie ról w tańcu). Sieje również ziarno swinga w rodzinnym Lublinie.
Największe piękno tańców swingowych Gosia upatruje w wolności, o której przypominają i głośnym śmiechu, który wydobywają z tańczących. Dlatego często można ją też spotkać z aparatem w dłoni, w roli „łapacza” parkietowych emocji.
Szukając nieustannie równowagi między radosną ekspresją do której zaprasza swing a uważnością i medytacją w tańcu Gosia praktykuje również GaGa i Choreoterapię.

Karina Shorets

Od końca 2013 roku Karina intensywnie angażuje się w świat swingu, najpierw jako kursantka i tancerka, obecnie jako pełna pasji instruktorka. Od kilku lat prowadzi regularne zajęcia w Krakowie, od roku uczy również w Katowicach. Należy do pierwszej w Polsce jazzowej grupy choreograficznej Jazzy Pearls. Systematycznie uczy na terenie całej Polski m.in. Warszawa, Poznań, Wrocław, Gdańsk i ect.. Regularnie wyjeżdża na zagraniczne festiwale, gdzie doskonali swój warsztat taneczny, uczy się od najlepszych światowych instruktorów, prowadzi warsztaty oraz bierze udział w zawodach.
W 2018 roku dołączyła do pierwszej w historii współczesnego europejskiego swingu grupy choreograficznej HDC Daily Meeting Chorus Line.
Od początku 2020 roku realizuje i rozwija swój autorski projekt Kick & Swing. Projektuje buty taneczne Kick & Swing Dance Shoes.
Od grudnia 2018 roku gra w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie w spektaklu „Czyż nie dobija się koni?”.

———————————————

* REGULAMIN KORZYSTANIA Z PRZESTRZENI KONTAKTU NA CZAS PANDEMII:

*Zapoznajcie się z nim, prosimy UWAŻNIE!!! i weźcie sobie do serca, to o czym w nim mowa. ♥

– Wiemy, że to nieziemsko trudne ale POWSTRZYMAJCIE SIĘ, prosimy czas jakiś od wylewnych powitań, PRZYTULASÓW i innych podobnych – bliskich naszemu kontaktowemu duchowi – zachowań. Chcemy Was mieć ZDROWYCH i całych. 🙂

– Przed wejściem do Kontaktu a potem według własnych potrzeb, używajcie prosimy ŚRODKÓW DEZYNFEKUJĄCYCH (znajdziecie je na miejscu w Kontakcie) i często MYJCIE ŁAPKI. ♥

– Na terenie Kontaktu we wszystkich częściach wspólnych (patrz szatnia, recepcja, kuchnia, toalety) prosimy Was o NOSZENIE MASECZEK lub chust zakrywających usta i nos.

Po wejściu na salę macie wolą rękę – możecie zdjąć maseczki lub w nich pozostać. 🙂 Będzie to zależało od Waszych osobistych przekonań na ten temat.

– Prosimy o przychodzenie tuż PRZED zajęciami i wychodzenie zaraz PO nich. Brzmi to mało kontaktowo ale niestety takie zachowanie ostrożności jest teraz wielce konieczne! 🙁

– Załatwiając sprawy „formalne” NA RECEPCJI, prosimy zachowajcie możliwie daleki ODSTĘP (patrz: oprócz Kontaktowego Ogarniacza – 1 OSOBA PRZY STOLIKU!).

WAŻNE! PROSIMY WAS O ZAŁATWIANIE WSZYSTKICH FORMALNOŚCI PRZED ZAJĘCIAMI! 🙂

– Chcąc zakupić karnet, najlepiej skorzystajcie z KART PŁATNICZYCH (ewentualnie z odliczonej gotóweczki – i tu UWAGA! Znowu prośba o dezynfekcję łapek!).

– Jeśli macie taką możliwość przyjdźcie na zajęcia JUŻ PRZEBRANI! Jeśli nie, schowajcie po przebraniu się RZECZY OSOBISTE do siatki lub plecaka i ZABIERZCIE ZE SOBĄ NA SALĘ.

– Na sali utrzymajcie – o ile to możliwe – DYSTANS 2 METRÓW od siebie.

– Najlepiej skorzystać ze SWOICH MAT– będzie Wam z pewnością milej, jeśli jednak nie posiadacie takowych, nie martwcie się, MATY i SPRZĘT potrzebny do ćwiczeń jest nadal DO WASZEJ DYSPOZYCJI, tylko – jedna ogromna prośba do Was – ZDEZYNFEKUJCIE go PRZED i PO zajęciach. 🙂 (Środki do dezynfekcji będą dostępne w każdej z sal)

– Koty, taka sprawa… TOALETY oczywiście są odpowiednio ZDEZYNFEKOWANE i DO WASZEJ DYSPOZYCJI … W środku znajdziecie wszystkie potrzebne przybory do szczęśliwego i bezpiecznego odkażenia siebie i – dla nieufnych – również przestrzeni. 😉 Nie krepujcie się Kochani, psikajcie ile wlezie. 😉 – Mydło i środek do dezynfekcji niech będą naszymi najlepszymi przyjaciółmi. 😉

– NA KONIEC APEL DO WAS KOTECZKI!!! – JEŚLI TYLKO CZUJECIE SIĘ NIEWYRAŹNIE POZOSTAŃCIE W DOMU, BY NIE NARAŻAĆ SWOICH KONTAKTOWYCH KOMPANÓW! 🙂

WIELKIE DZIĘKI ZA ZROZUMIENIE SYTUACJI I WYJŚCIE NAM NAPRZECIW!

LOVE FOREVER AND EVER, WASI KONTAKTOWI! ♥