Lindy Hop – Gosia Żurawska, Karina Schorets / kontaktowa NOWOŚĆ! / start: 7.09

LINDY HOP/ grupa OPEN
———————————————

PONIEDZIAŁKI, g. 18:30 – 19:45

*ZAPISY (tylko w wypadku wejścia Krakowa do żółtej lub czerwonej strefy covidovej). -malzurawska@gmail.com
Zapisy nie obowiązują, gdy Kraków znajduje się w zielonej strefie! 🙂

O ZAJĘCIACH:

Po krótkiej wakacyjnej przerwie Lindy Hop powraca na Kontaktowe parkiety!
Zacznij tydzień od radosnych pląsów w rytm swingowej muzyki rodem z Harlemu lat 30 – tych!

Lindy hop to taniec tańczony w parach, który narodził się z ludzkiej potrzeby serca – potrzeby wyrażenia się do
porywającej muzyki wielkich big bandów jazzowych Złotej Ery Swingu. Tańczony był dosłownie wszędzie – w ciągu dnia na ulicach i podwórkach jako „street dance”, wieczorami nabierał nieco bardziej odświętnego charakteru i przenosił się na salony nowojorskiego Harlemu. Porywał tłumy, pomagając zapomnieć o trudnej
międzywojennej rzeczywistości.
Lindy Hop niesie ze sobą ogromne pokłady pozytywnej energii i stwarza nieograniczone możliwości improwizacji, interpretacji muzyki i wyrażenia w niej siebie. Za to kochają go tłumy ludzi na całym świecie również dziś: od lat 80-tych przeżywa renesans i króluje na parkietach całego świata tworząc pozytywnie
zakręcone społeczności Lindyhoppersów 🙂

A oto jak wygląda to w praktyce 🙂

KPAoX0lqDQNNL0f9U1Al2Zpq9-ZbW5hv7hEU
———————————————
Zapraszamy do magicznego świata swinga:)

———————
PROWADZĄCE:

Gosia Żurawska
Tancerka, fotografka, rękodzielniczka. Instruktorka tańców swingowych.
Od momentu napotkania na swej drodze Lindy Hop, taniec ten stał się dla Gosi jednym z wyznaczników obieranych przeze nią kierunków. Odwiedziła wiele społeczności swingowych w Europie odkrywając bogactwo kultur, ucząc się, dzieląc doświadczeniem i angażując w organizację festiwali.

Od wielu lat związana jest z obozem Herräng Dance Camp w Szwecji, gdzie, poza wylegiwaniem się na zielonej
trawie i wpatrywaniem w skandynawskie niebo;), doskonali swoje umiejętności taneczne i instruktorskie oraz czerpie inspiracje od nauczycieli i tancerzy z najróżniejszych zakątków świata. Zawsze jednak z ogromną radością powraca do krakowskiej rodziny swingowej, gdzie obecnie prowadzi zajęcia Lindy Hop, Solo Jazz oraz zajęcia poświęcone switchowaniu (płynnej zamianie ról w tańcu). Sieje również ziarno swinga w rodzinnym Lublinie.
Największe piękno tańców swingowych Gosia upatruje w wolności, o której przypominają i głośnym śmiechu, który wydobywają z tańczących. Dlatego często można ją też spotkać z aparatem w dłoni, w roli „łapacza” parkietowych emocji.
Szukając nieustannie równowagi między radosną ekspresją do której zaprasza swing a uważnością i medytacją w tańcu Gosia praktykuje również GaGa i Choreoterapię.

Karina Shorets
Od końca 2013 roku Karina intensywnie angażuje się w świat swingu, najpierw jako kursantka i tancerka, obecnie jako pełna pasji instruktorka. Od kilku lat prowadzi regularne zajęcia w Krakowie, od roku uczy również w Katowicach. Należy do pierwszej w Polsce jazzowej grupy choreograficznej Jazzy Pearls. Systematycznie uczy na terenie całej Polski m.in. Warszawa, Poznań, Wrocław, Gdańsk i ect.. Regularnie wyjeżdża na zagraniczne festiwale, gdzie doskonali swój warsztat taneczny, uczy się od najlepszych światowych instruktorów, prowadzi warsztaty oraz bierze udział w zawodach.
W 2018 roku dołączyła do pierwszej w historii współczesnego europejskiego swingu grupy choreograficznej HDC Daily Meeting Chorus Line.
Od początku 2020 roku realizuje i rozwija swój autorski projekt Kick „Swing. Projektuje buty taneczne Kick”
Swing Dance Shoes.
Od grudnia 2018 roku gra w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie w spektaklu „Czyż nie dobija się
koni?”

———————————————
TERMINY ZAJĘĆ: poniedziałki godz. 18.30-19.45
CENNIK: https://kontaktprzestrzen.pl/ceny/
MIEJSCE: Kontakt Przestrzeń Ruchu i Tańca, ul. Szpitalna 40, I piętro, Kraków

WIĘCEJ INFORMACJI: www.kontaktprzestrzen.pl