Joga i Głos – spotkanie dla kobiet w ciąży – Izabela Aktypi, Aleksandra Zawłocka / NIEDZIELA, 5.06, g. 11:30 – 15:))

Zapraszamy Was, przyszłe mamy, na spotkanie warsztatowe w praktyce delikatnej jogi oraz łagodnej praktyce głosowej.
Intencją tego spotkania jest poczucie się dobrze i swobodnie, bycie w nieustannym kontakcie i głębokim połączeniu z maleńkim życiem rozwijającym się wewnątrz Was, ukojenie ciała będącego w tak wymagającym okresie, nauka technik relaksacyjnych, które staną się Waszymi „kotwicami” podczas porodu

Program warsztatu:
11:30 – Rozpoczęcie warsztatu przy wspólnym kręgu, wejście do pola serca i napisanie swoich intencji.
12:00-13:00 – Delikatna praktyka jogi
13:00-13:30 – Wspólny lunch i deser wraz z dzieleniem się wrażeniami
13:30-14:30 – Praca z głosem
14:30-15:00 – Zamknięcie warsztatu przy wspólnym kręgu

Co będzie się działo na warsztacie?

Warsztaty zaczniemy wspólnym kręgiem, aby się przywitać i poznać. Wejdziemy do pola serca poprzez krótką relaksującą medytację, tak aby usadowić się Tu i Teraz, poczuć swoje ciało i swoje maleństwo. Będzie można zapisać wszystkie intencje, które podpowie nam nasze serce.
Następnie przejdziemy do praktyki jogi dedykowanej kobietom w ciąży poprowadzonej przez Izabelę Aktypi. Podczas zajęć poznasz proste techniki oddechowe, które mają na celu relaksację ciała i ukojenie układu nerwowego oraz asany (czyli pozycje), które “otworzą” miednicę, dadzą ulgę kręgosłupowi poprzez płynne i zharmonizowane ruchy, przypominające ruch powoli płynącej wody. Pomagać nam będzie praca z wizualizacjami. Praktykę zakończymy głębokim relaksem.
Po jodze mała przerwa na pyszny lunch od @IzabelaNaZakwasie (oraz coś na słodko!). Posiłek będzie wegański – pożywne,i lekkostrawne danie jednogarnkowe na ciepło oraz słodki deser bez cukru.
W drugiej części wraz z Aleksandrą Zawłocką zatopimy się w pracę z oddechem, uwalnianiem dźwięków, nuceniem kołysanek zaimprowizowanych oraz pieśni tradycyjnych, śpiewanych przez kobiety od czasów niepamiętnych. Nauczymy się uwalniać głos w sposób spokojny i dający rzeczywistą ulgę, również podczas porodu, odnajdziemy połączenie pomiędzy głosem i miednicą, doświadczając tego jak zrelaksowana miednica wspiera otwarcie gardła i na odwrót! Nauczymy się jak głęboko i ze spokojem możemy pomóc sobie głosem podczas porodu. Ciąża i poród to największy akt twórczy! Podczas ćwiczeń głosowych odnajdziemy swoją naturalną barwę, znajdziemy przestrzeń do wyśpiewania swojej pieśni serca, będziemy bawić się dźwiękami z ciekawością i spontanicznością jaką wykazują dzieci.

Gdzie odbędą się warsztaty?
Miejscem naszego warsztatu będzie szkoła Kontakt, mieszcząca się w centrum miasta, vis a vis Teatru Słowackiego. Przestrzeń przytulna i komfortowa, jasna i inspirująca, wyposażona w maty, koce i wałki do jogi oraz dobrą akustykę.

Co trzeba zabrać ze sobą?
Ubierz się w wygodne ubranie, które da Ci komfort poruszania się. Reszta niezbędnych pomocy znajduje się na miejscu.

Co jeszcze trzeba wiedzieć?
Warsztat jest odpowiedni dla każdej kobiety która chce miło spędzić czas, wejść w głębszy kontakt ze swoim ciałem, duchem i oczywiście ze swoim maleństwem!
Poziom zajęć jest otwarty. Zapraszamy kobiety, które miały kontakt z jogą, śpiewem oraz te, które nigdy nie miały.

Ważne – poinformuj swojego lekarza prowadzącego i potwierdź u niego możliwość uczestnictwa w tego typu warsztatach!
Przy zapisie poinformuj nas czy masz taką zgodę i w jakim tygodniu ciąży jesteś.
Poinformuj nas jeśli masz jakieś alergie pokarmowe aby przystosować posiłek.

Cena za całość warsztatów wraz z posiłkiem: 140 zł (posiłek będzie wegański)
Zadatek potwierdzający zapis w wysokości 70 zł.
Ilość miejsc max 15 osób
Zapisy: e-mail: isabella.aktypi@gmail.com, harmoniaglosu@gmail.com
tel.: 605274454, 881490119

……………………………………………….

O prowadzących:
Izabela Aktypi – joginka, mama rocznej Ksenii, konserwatorka dzieł sztuki. Ukończyła zaawansowany kurs hawajskiego masażu Lomi Lomi Nui. Instruktorka jogi w stylu Vinyasa Krama Yoga. Z pochodzenia pół-polka, pół-greczynka. Zaczęła swoją przygodę z Vinyasą w 2012 roku w Grecji, gdzie urodziła się i mieszkała do 24. roku życia. Od 2017 roku prowadzi zajęcia jogi, organizuje regularne wyjazdy z jogą do Grecji i zaczęła od niedawna prowadzić jogę dla kobiet w ciąży. @Anapnoi – Yoga & Lomi Lomi Nui

Aleksandra Zawłocka – wokalistka, aktorka, pedagożka. Mama półtorarocznej Józefinki. Koncentruje się na nowych możliwościach głosu, jego mocy w znaczeniu mentalnym i fizycznym. Trening wokalny łączy z jogą i ruchem. Wokalistka Nasmeh – projektu grającego tradycyjną muzykę orientu i słowiańszczyzny. W latach 2017-2020 aktorka Teatru Gardzienice. W 2020 gościnnie wokalistka zespołu Żywiołak. Stypendystka MKiDN w projekcie „Kultura w sieci”. Od 2015 roku prowadzi regularne zajęcia pracy z głosem w Krakowie.
@nasmeh.ensemble
@harmoniaglosu
www.harmoniaglosu.com
yt: https://youtu.be/Z5Ie-Q9G0fQ