CYKLICZNE WIECZORKI Z MUZYKĄ KLASYCZNĄ
Wykonawcy
Kazimierz Michalik skrzypce
Wojciech Prażuch wiolonczela
Faustyna Krajewska fortepian
Program :
Siergiej Rachmaninov Vocalise
Siergiej Rachmaninov Trio Elegijne g moll
C.Debussy pour le piano
Jules Massenet – medytacja
Fryderyk Chopin Sonata na wiolonczele i fortepian cz 3 largo
Henryk Wieniawski Legenda
Bilety w cenie: 20 zł do nabycia przed koncertem 🙂
Miejsce: Kontakt Przestrzeń Ruchu, Tańca i Muzyki ul. Szpitalna 40, Ip., Kraków.
Wykonawcy:
Kazimierz Michalik urodził się w 1991 roku w Krakowie i w wieku 5 lat rozpoczął naukę gry na skrzypcach. Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie skrzypiec prof. W. Kwaśnego z wynikiem celującym. Prowadzi aktywne życie koncertowe w kraju i za granicą (Niemcy, Francja, Szwajcaria, Azja). Współpracował z wieloma wybitnymi dyrygentami (Sir Neville Marriner, Colin Metters,
Alexander Libreich). Swoje umiejętności doskonalił na wielu kursach mistrzowskich (J.Stanienda, H.Kowalski, Günter Ludwig, Walter Schreiber). Czynnie współpracuje z wieloma orkiestrami m.in. z Tiroler Kammerorchester InnStrumenti, German Radio Orchestra, z którą w ostatnich latach odbył wiele tras koncertowych.
Oprócz działalności orkiestrowej artysta zajmuje się również działalnością pedagogiczną oraz grą kameralną – jest min. finalistą prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. L. van Beethovena. Artysta gra na Włoskim instrumencie z 18 wieku.
Wojciech Prażuch. Urodził się 24.10.2001 w Krakowie. Ukończył Państwową szkołę muzyczną I stopnia im. Stanisława Wiechowicza w Krakowie. Obecnie jest uczniem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie w klasie wiolonczeli Mikołaja Pęcherskiego. Jest zwycięzcą najważniejszych konkursów wiolonczelowych rekomendowanych przez krajowe Centrum Edukacji Artystycznej oraz Ministerstwo Kultury, takich jak: XXIII Ogólnopolskie Konfrontacje Wiolonczelowe im. Zdzisławy Wojciechowskiej w Bydgoszczy, XVII Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Juliusza Zarębskiego pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy w Warszawie – Łomiankach, XVI Ogólnopolski Konkurs Smyczkowy im. Grażyny Bacewicz w Łodzi. Zdobywał również najwyższe laury na konkursach wiolonczelowych w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Cieszynie, Bydgoszczy, Bochni, Limanowej. Regularnie uczestniczy w najważniejszych projektach edukacyjnych takich jak Międzynarodowe Kursy Muzyczne im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie, Akademia Muzyki działająca przy Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Klaipeda International Violoncello Academy oraz Blackmore Music Academy w Berlinie. W 2013 roku został zaproszony do gry w powołanej przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego Lusławickiej Orkiestrze Talentów skupiającej najlepiej zapowiadających się młodych polskich muzyków – instrumentalistów. Swoje umiejętności doskonalił u wybitnych wiolonczelistów wśród których należy wymienić Andrzeja Bauera, Magdalenę Bojanowicz, Tomasza Darocha, Stanisława Firleja, Davida Geringasa, Bartosza Koziaka, Adama Krzeszowca, Kazimierza Michalika, Tomasza Strahla, Marcina Zdunika a także uczennicę Mścisława Rostropowicza, laureatkę I miejsca i Złotego Medalu na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie – Karine Georgian, która określiła go mianem „niezwykle utalentowanego młodego wiolonczelisty, obdarzonego wspaniałą wyobraźnią muzyczną i wrodzoną muzykalnością”. W 2016 roku za swoje osiągnięcia artystyczne otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Poza tym jest stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci zrzeszającego wśród polskiej młodzieży najlepszych przedstawicieli różnych dziedzin naukowych i artystycznych, laureatem programu Stringtime NiederRhein Gocher Streicher – Akademie w ramach którego wziął udział w serii koncertów na terenie Niemiec oraz podopiecznym fundacji Pro Musica Bona. Gra na kopii wiolonczeli Andrea Amatiego wykonanej przez Wojciecha Topę.
Faustyna Krajewski – uczestniczka i laureatka wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Brała również udział w licznych koncertach. Swoje umiejętności pogłębiała podczas wielu kursów mistrzowskich pod kierunkiem wybitnych pianistów. Obecnie jest studentką trzeciego roku Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu dr hab. Mileny Kędry.