CYKLICZNE WIECZORKI Z MUZYKĄ KLASYCZNĄ – BRAGATO, HAENDEL, PIAZZOLA / 15 czerwca, g. 19:30. PRZYBYWAJCIE! :)

CYKLICZNE WIECZORKI Z MUZYKĄ KLASYCZNĄ W KONTAKCIE
Kochani zapraszamy Was na cykliczne – comiesięczne – wieczorki z muzyką klasyczną w Kontakcie. Z inicjatywy naszego guru muzycznego – Wassima, z miłości do muzyki, z potrzeby dzielenia się dobrą energią, która z tej muzyki wypływa, postanowiliśmy co miesiąc uraczyć Was wybornym klasycznym koncertem…
Wystarczy że przyjdziecie, o atmosferę już my się zatroszczymy.
Wytrawna klasyczna muzyka, świece, wino i najlepsi pod słońcem Kontaktowi Przyjaciele… 🙂 Czasami dobrze jest odpocząć od zgiełku codzienności i dać się ponieść łagodnym, kojącym dźwiękom muzyki.
* sobota 15 czerwca, godz. 19:30
Wstęp: Dorośli: 15 zł / Dzieci: 10 zł / Dzieci poniżej 7 roku życia:wstęp WOLNY! 🙂
PROGRAM NA TEN WIECZÓR:
1) J. Bragato – GRACIELA Y BUENOS AIRES
2) G.F. Haendel – SONATA F-DUR (na skrzypce i fortepian)
3) A. Piazzola – GRAND TANGO
Wystąpi dla Was Trio w składzie:
MATEUSZ PERZ – fortepian
KAZIMIERZ MICHALIK – skrzypce
JAN PASŁAWSKI – wiolonczela
~~~~
* KAZIMIERZ MICHALIK urodził się w 1991 roku w Krakowie i w wieku 5 lat rozpoczął naukę gry na skrzypcach. Ukończył Akademie Muzyczna w Krakowie w klasie skrzypiec prof. W Kwaśnego z wynikiem celującym.
Prowadzi aktywne życie koncertowe w kraju i za granicą (Niemcy, Francja, Szwajcaria, Azja).
Współpracował z wieloma wybitnymi dyrygentami (Sir Neville Marriner, Colin Metters, Alexander Libreich).
Swoje umiejętności doskonalił na wielu kursach mistrzowskich (J.Stanienda, H.Kowalski, Günter Ludwig, Walter Schreiber).
Czynnie współpracuje z wieloma orkiestrami min z Tiroler Kammerorchester InnStrumenti, German Radio Orchestra z którą w ostatnich latach odbył wiele tras koncertowych.
Oprócz działalności orkiestrowej, artysta zajmuje się również działalnością pedagogiczną oraz grą kameralną. Jest min. finalistą prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. L. van Beethovena.
Artysta gra na Włoskim instrumencie z 18 wieku.
MATEUSZ PERZ
Urodzony w 07.02.1995 r. w Nowym Sączu. Edukację muzyczną rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Nowym Sączu i kontynuował od 2012 roku w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. F. Chopina w Krakowie, którą to szkołę ukończył z wynikiem celującym na egzaminie dyplomowym. Obecnie jest studentem III roku Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu dr Mileny Kędry. Uczestnik wielu kursów interpretacji muzycznej oraz lekcji mistrzowskich w kraju i za granicą pod okiem takich osób jak: Philippe Giusiano, Jose Maria Curbelo, Aquilles Delle Vigne, Katarzyna Popowa – Zydroń, Biljana Gorunovic, Alexander Tamir, Daniel Blumenthal, Andrzej Jasiński, Maria Niemira, Mauricy Martin, Russel Hirschfield i wielu innych.
Brał również udział w wielu konkursach i festiwalach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Jego ostatnimi sukcesami były: III nagroda w XXVI „ROMA” Piano Competition w Rzymie oraz wyróżnienie w II Krystian Tkaczewski Piano Competition w Busku-Zdroju w 2017r.
JAN PASŁAWSKI: Jan Pasławski urodził się w 1993 roku. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej
w Krakowie w klasie wiolonczeli dr Jana Kalinowskiego. Laureat ogólnopolskich konkursów, m.in. III miejsca w V Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym w Bochni w 2013. W latach 2010-2012 – stypendysta Fundacji Pro Musica Bona, wspierającej najzdolniejszych uczniów małopolskich szkół muzycznych. Uczestnik
licznych kursów mistrzowskich i akademii prowadzonych zarówno przez zagranicznych (m.in. Roberto Traininiego (Conservatorio C.Monteverdi Bolzano), Alexandra Geberta (Hochschule für Musik Detmold), Jeroena Reulinga (Royal Conservatoire of Brussels )) a także polskich wybitnych wiolonczelistów (Kazimierz Michalik, Jerzy Klocek, Bartosz Koziak). Do jego najważniejszych osiągnięć należą występy w charakterze solisty, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień” 2015. Występował w USA, Niemczech,
Szwajcarii, Francji i na Ukrainie, jako członek cenionych orkiestr symfonicznych i zespołów kameralnych (CORda Cracovia, Royal Warsaw Festival Orchestra). Doświadczenie zdobywał pod batutą m.in.: Michaela Zukernika ( Philharmonischen Kammerorchesters Berlin ), Sir Neville’a Marrinera (Los Angeles Chamber Orchestra
oraz Academy of St Martin in the Fields) oraz Yana Pascala Torteliera ( BBC Philharmonic Orchestra ) a także znakomitych dyrygentów polskich, takich jak Jerzy Maksymiuk, Krzesimir Dębski, Marek Moś czy Tadeusz Wojciechowski. Artysta gra na mistrzowskim XIX-wiecznym francuskim instrumencie.