CONTEMPORARY DANCE – Masha Martos / NOWOŚĆ! / start: 19.04

Kochani, zapraszamy Was na nowe zajęcia CONTEMPORARY DANCE z Mashą Martos z Kijowa. Tancerką, performerką, nauczycielką tańca.

KIEDY?
– wtorki, g. 19:15 – 20:30
– piątki, g. 11:00 – 13:00
* Można chodzić  w wybrany dzień, można również pogłębić praktykę poprzez uczestictwo w zajęciach we wtorki i piątki.

Masha o zajęciach:

Taniec współczesny jest dla mnie interesujący ze względu na zwracanie uwagi na zwykłe rzeczy, które są podstawą naszego życia – ciało, ruch, podłoże, grawitację, przestrzeń, czas, połączenie między nimi wszystkimi.
Rzeczy, na które w życiu codziennym nie zwracamy uwagi ale które tym bardziej wymagają naszej uważności, by pogłębić naszą pełną znaczenia obecność. Te rzeczy pozostaną z nami zawsze, nawet wtedy gdy stracimy wszystko inne. Jest to coś, co czyni nas ludźmi, coś, czego nie możemy stracić a mimo to przez nieuwagę tracimy.

Głównym celem moich warsztatów jest przywrócenie tej uwagi ciału.
2 razy w tygodniu bedziemy powracali do siebie poprzez różne praktyki ciała i tańca, które nie tylko nauczą nas słuchać swego ciała, ale także ćwiczą je w delikatny, uważny sposób, tak by czuło się bardziej wolne, pewne siebie i żywotne.

Praktyka zostanie podzielona na 2 części:

– we wtorek wieczorem będziemy poruszać się bardziej celowo aby rozwijać możliwości naszego ciała: uwolnić napięcia, zmiękczyć stawy, wzmocnić połączenia pomiędzy częściami ciała, poczuć równowagę i koordynację.
Zrobimy to poprzez takie praktyki, jak: released based technique, noguchi taiso, flying low, axys syllabus, passing through i inne

– w piątek będziemy mieli 2 godziny na głębszą penetrację i bardziej laboratoryjny rodzaj pratyki; będziemy zgłębić jeden osobny temat, który za każdym razem będzie inny.
Naszą eksplorację rozpoczniemy od praktyk somatycznych, które pozwalają uważnie słuchać i nastroić naszą uwagę na subtelne tony, a następnie przejść do bardziej dynamicznego ruchu i tańca.

*te zajęcia są odpowiednie dla każdego bez względu na wiek i dotychczasowe umiejętności.

krótkie bio:

Masza Martos
-nauczycielka tańca współczesnego, improwizacji tanecznej, praktyk performatywnych i cielesnych dla dzieci i dorosłych
-współorganizatorka szkoły tańca dla dzieci „Cheloveki” z siedzibą w Kijowie
-organizatorka różnych interdyscyplinarnych laboratoriów, łączących taniec z różnymi formami sztuki, jak rysunek, architektura, rzeźba, literatura, muzyka, ect
-organizatorka letnich szkół tańca dla dzieci oraz edukacyjnych projektów tanecznych dla dorosłych
-tancerka, performerka

Informacje: maria.mazyra@gmail.com
Nie obowiązują zapisy – wystarczy przyjść.
Na tych zajęciach honorujemy kartę Multi Sport, Medicover, jednorazowe wejście w wysokości 30 zł oraz kontaktowe karnety.