BUTOH – WARSZTAT TAŃCA W KRAKOWIE / 3-4.06.2023 / Prowadzi: Krzysztof Jerzak

Warsztat skierowany jest do osób zainteresowanych samorozwojem oraz pogłębianiem i poszerzaniem świadomości ciała-umysłu. Zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych.

Będzie przydatny dla: tancerzy, performerów, aktorów, osób trenujących: sztuki walki, jogę, itp.a także osób zainteresowanych terapią poprzez ciało, którzy poszukują autentycznego ruchu, oraz uważnej obecność w ciele w relacji z innymi.

Warsztat będzie połączeniem różnych metod pracy, tworzących razem spójną całość:

– Aikishintaiso (gimnastyka wewnętrzna Aikido),

– Noguchitaiso (gimnastyka Noguchi Michizo),

– improwizacja Butoh z obrazem / bez obrazu,

– wyrażanie emocji w tańcu,

– taniec Butoh: indywidualny, w kontakcie z partnerem oraz w grupie,

– medytacja,

– głęboka relaksacja.

Dzięki takiemu podejściu, uczestnik warsztatu będzie mógł zagłębiać się w swoje wnętrze (odczucia fizyczne, emocje, wizje mentalne, „poczucie” przestrzeni itp), aby uświadamiać sobie i wyrażać doznania w autentycznym ruchu.

BUTOH

Japoński taniec „nowoczesny” – powstał w latach 50-tych, jako wynik poszukiwań nowych form ekspresji. Jego twórcy: Tatsumi Hijikata i Kazuo Ohno zanegowali zarówno własną tradycję (Kabuki, Bunraku, Nō) jak i „sprzeciwili” się masowej kulturze zachodu.

W tańcu Butoh ciało staje się tekstem, zapisem ludzkiego doświadczenia odkrywanym przez ruch. Butoh stwarza możliwości bezpośredniego, totalnego wyrażania siebie.

TERMIN I GODZINY

3-4.06.2023

sobota 13:00-18:00 (z przerwą 45 min.)

niedziela: 11:00-18:00 (z przerwą 1 h)

MIEJSCE

Kontakt. Przestrzeń Ruchu, Tańca, Muzyki i Sztuki,

ul. Szpitalna 40, I piętro, Kraków

www.kontaktprzestrzen.pl

OPŁATA:

350 zł – wpłata zaliczki 100 zł do 26.05.2023 (pozostała część kwoty płatna w dniu warsztatu)

* Numer konta do wpłaty zaliczki podamy w mailu zwrotnym po zgłoszeniu udziału.

* W przypadku rezygnacji w okresie krótszym niż 7 dni przed rozpoczęciem

warsztatu zaliczka nie podlega zwrotowi.

* Liczba miejsc ograniczona.

ZAPISY

e-mail: jerzakkrzysztof@gmail.com

INFORMACJE

Facebook: https://m.facebook.com/KokoroKJ/

Tel.: 698 557 060

PROWADZENIE

Krzysztof Jerzak – tancerz butoh, choreograf i aikidoka.

( https://www.facebook.com/KokoroKJ/ )

W 1987 rozpoczął trening aikido, w latach 2003-2020 nauczał prowadząc regularne zajęcia. Obecnie posiada stopień mistrzowski 4 dan. Był założycielem i nauczycielem Krakowskiej Akademii Aikido Kobayashi Hirokazu.

W 1999 rozpoczął także naukę japońskiego tańca butoh. Pobierał lekcje u: Daisuke Yoshimoto, Itto Morita, Atsushi Takenouchi, Imre Thormann, Katsura Kan i inni.

W swoim dorobku ma kilka solowych spektakli: „Szczery?” (2002), „Poza” (2005), „Straw-butoh” (2009), „Podzielenie (się)” (2019), „Słowa, słowa, słowa…” (2019), „Hana no michi” – Droga kwiatów (2020).

W 2004 prowadził całoroczny projekt pod nazwą „Integracja w terapii tańcem”, w którym uczestniczyły również osoby głuchonieme – dla uczestników, napisał i wyreżyserował spektakl „Kwiaty na chodniku”. W latach 2005-2011 wielokrotnie współpracował z niezależnymi artystami: muzykami, aktorami, tancerzami, filmowcami współtworząc prezentacje sceniczne i filmowe. W 2008 wraz z grupą Do-Teatr współtworzył spektakl „Aite” (choreografia i taniec). W 2021-2022 prowadził całoroczny projekt intensywnych warsztatów butoh – dla uczestników, napisał i wyreżyserował spektakl „Absolutne Nic”. Regularnie prowadzi warsztaty.