AKTYWNY STRETCHING Z ELEMENTAMI PSYCHOMOTORYKI (online) – Krzysztof Satora / czwartki.godz. 19:45 – 21:00 / start: 2.04

AKTYWNY STRETCHING Z ELEMENTAMI PSYCHOMOTORYKI (online) – Krzysztof Satora
 
czwartki.godz. 19:45 – 21:00 / start: 2.04
 
~~~~~~
O ZAJĘCIACH:
 
Aktywny stretching z elementami psychomotoryki
Stretching (czyli rozciąganie) są to zajęcia oddechowe, rozluźniające i rozciągające przy relaksującej muzyce. Wykorzystuje się w nich proste asany z klasycznej jogi i elementy pilatesu. Trener proponuje zwykle – w zależności od kondycji i zaawansowania grupy – trzy wersje każdego ćwiczenia: łatwą, średnią i trudną. Wbrew pozorom stretching nie jest leniwą formą fitnessu. Wykonując te ćwiczenia, można się porządnie zmęczyć.
 
UWAGA! PROSIMY! Róbcie wszystkie ćwiczenia w granicach własnych możliwości! Dbając o swój komfort i dobre samopoczucie. Przez internet trudniej zadbać o Wasze bezpieczeństwo. Chcemy Was mieć w jednym kawałku po powrocie z kwarantanny! 😉
 
Dla kogo stretching?
 
To zajęcia dla wszystkich, niezależnie od wieku. Szczególnie polecane tym, którzy przez wiele godzin są unieruchomieni w jednej pozycji – np. siedzą przy komputerze albo pracują na stojąco. Skutkiem ubocznym takiego trybu życia są przykurczone mięśnie karku i problemy z kręgosłupem. Także ci, którzy dużo trenują w siłowni, potrzebują rozciągnięcia ciała, bo mają bardzo zwarte mięśnie. Najlepiej, aby od razu po treningu siłowym rozpoczynali zajęcia ze stretchingu. Wówczas ich mięśnie będą lepiej pracowały, staną się bardziej elastyczne i mniej wrażliwe na kontuzje. Trening siłowy skraca mięśnie, sprawia, że stają się lepiej widoczne. Stretching odwrotnie: rozciąga je. To dlatego panowie chcący szybko uzyskać widoczną muskulaturę unikają stretchingu. Popełniają jednak błąd! Bo rozciąganie mięśnia z jednej strony rozbija go, ale z drugiej ujędrnia. Jak pilates – wysmukla całą sylwetkę, a mięśniom pozwala się ładnie zarysować.
 
Co daje stretching?
 
Stretching świetnie wpływa na całe ciało. Rozciąga wszystkie grupy mięśni, uelastycznia je i zwiększa ruchomość stawów. Panie szybko zauważają, że sporo zeszczuplały. Nie jest to jednak efekt redukcji masy, ale rozciągnięcia mięśni, czyli wysmuklenia sylwetki. Dlatego zgrabniej wyglądają w lustrze, mieszczą się w mniejszy rozmiar ubrań, choć ich waga jest niemal identyczna, a czasem nieco większa – bo mięśnie rozbudowują się pod wpływem treningu. Ale ciało jest o wiele lepszej jakości!
 
Psychomotoryka
 
Psychomotoryka − dziedzina zajmująca się teorią i metodami psychologii ruchu. Pojęcie „psychomotoryka“ składa się z dwóch słów psychika i motoryka, i w ten sposób opisuje zależność pomiędzy percepcją, ruchem, przeżywaniem, uczeniem się a działaniem. Procesy umysłowe, takie jak emocjonalność czy koncentracja, oraz indywidualne cechy osobowości wpływają na spontaniczność ruchów oraz sposób poruszania się. Ten związek przyczynowo-skutkowy jest nazywany psychomotoryką. Termin ten oznacza całościową, ukierunkowaną na rozwój koncepcję, która wspiera zarówno rozwój percepcji, jak i ruchu. Pojęcie psychomotoryka wywodzi się etymologicznie od greckiego psyche ‘podmuch, dusza, umysł’ oraz motorikè oznaczającego ‘sprawność ruchową, naukę o ruchu’. W dosłownym tłumaczeniu pojęcie to oznacza ‘poruszanie duszy’. Poza tym psyche w języku starogreckim jest słowem używanym do opisu całej osoby ludzkiej. W tym sensie psychomotoryka jest rozumiana zarówno jako ‘poruszanie duszy’, jak i ‘poruszanie uczuć i ciała’.
 
Z czym się to je?
 
Zajęcia opierają się o cały system ćwiczeń wpływających na ciało i układ nerwowy, silnie rozluźniających pospinane mięśnie i rozwijających koordynacje. Ćwiczenia te mają wpływ również na regenerację ciała i zniwelowanie schorzeń związanych ze stawami i kręgosłupem.
 
Zajęcia są przystosowane dla osób młodych jak i starszych, połączenie tych 2 systemów w dużej mierze niweluje skutki chorób cywilizacyjnych związanych z obniżeniem aktywności fizycznej społeczeństwa.
 
JESZCZE RAZ UCZULAMY WAS KOCHANI! RÓBCIE, PROSIMY, WSZYSTKIE ĆWICZENIA W GRANICACH WŁASNYCH MOŻLIWOŚCI!!! <3 To bardzo ważne dla Waszego zdrowia!!!
 
O PROWADZĄCYM:
 
Krzysztof Satora – trener personalny, choreograf, tancerz, jeden z pierwszych tancerzy streetowych Krakowa, swoją przygodę z tańcem zaczynał w 1994 roku, przez lata zdobywał doświadczenie w wielu formach w kraju i za granicą, od 2006 roku związany z branżą fitness, specjalizuje się w kontroli ciała. Trener psychomotoryki,akrobatyki tanecznej i partnerskiej, stretchingu oraz kulturystyki, posługuje się 12 formami tanecznymi takimi jak break dance, poping, locking, waveing, dancehall, hip hop, pole dance, akrobatyka taneczna. Od 2008 r opracowuje nowe systemy treningowe powiązane z psychomotoryką i tańcem. Od 2009 związany jest również z teatrami jako choreograf ruchu scenicznego i trener personalny w przygotowaniach do spektakli. Współpracuje z takimi teatrami jak teatr Ludowy i Bagatela w Krakowie,
Jest osobą dla której ruch jest bardzo ważny i dąży do rozwoju personalnego siebie i osób z nim związanych. Od 2014 związany jest również z Acro Yogą, a od 2015 prowadzi zajęcia, Od 2016 prowadzi zajęcia też z Acro Duo.
Trener personalny, choreograf, tancerz Krzysztof Satora
 
……………………………………………………………………………
 
SZCZEGÓŁY ORGANIZACYJNE:
 
❓Jak zalogować się do systemu i otrzymać link do zajęć?
✅Załóż konto na www.gymsteer.com lub w aplikacji mobilnej.
 
Link do aplikacji na telefon:
https://apps.apple.com/pl/app/gymsteer/id1367955792?l=pl
https://play.google.com/store/apps/details…
 
✅Otrzymasz maila z potwierdzeniem, z maila zostaniesz przekierowany/a do nadania hasła.
✅Login to mail, hasło ustalasz sam/a.
✅Chcąc wykupić trening jednorazowy wyszukaj w aplikacji mobilnej: Laboratorium Umysłu i Ciała.
✅Możesz wykupić wejście na dwa sposoby:
1. Możesz wejść w aplikacji w grafik zajęć i kupić zajęcia bezpośrednio z grafiku wybierając „Kup trening”
2. Klikasz „kup trening” następnie wybierz zajęcia i postępuj zgodnie z procedurą (podpięcie karty itd.)
✅Po pomyślnym zakupie dostaniesz maila – potwierdzenie z linkiem do treningu on-line.
Po zalogowaniu będzie można korzystać ze wszystkich zajęć, które powoli dodajemy do grafiku😊.
 
WAŻNE: Transmisji nie można otworzyć w aplikacji na telefonie! Aby zobaczyć zajęcia otrzymany link należy uruchomić go w PRZEGLĄDARCE.
 
❓Jak skorzystać z zajęć w ramach karty MULTISPORT?
 
1. Wejdź na stronę www.kartamultisport.pl/wspieraj-kluby/, zaloguj się na swoje konto i wygeneruj kod!
2. Jeżeli jeszcze nie masz konta, kliknij w ikonę „Załóż konto”. Wystarczy, że wpiszesz swoje imię, numer aktywnej karty MultiSport oraz adres e-mail.
 
Kod wygenerowany na stronie www.kartamultisport.pl/wspieraj-kluby/ otrzymasz od razu.
 
Otrzymany kod przekaż nam za pośrednictwem maila: laboratoriumumysluiciala@gmail.com
 
W wiadomości zwrotnej otrzymasz od nas instrukcję dostępu do organizowanych przez nas zajęć online.