AKTYWIZACJA I RELAKSACJA OCZU według metody W.Batesa / JOGA OCZU – Wirginia Christi / WAKACYJNE ŚRODY, G. 18:30 – 19:30 / start: 3 lipca – Przybywamy z odsieczą przepracowanym, przemęczonym oczom! :)

AKTYWIZACJA I RELAKSACJA OCZU według metody W.Batesa / JOGA OCZU – Wirginia Christi
 
WAKACYJNE ŚRODY, G. 18:30 – 19:30 / start: 3 lipca
 
Tzw. „joga” oczu to holistyczne zajęcia, które mają na celu relaksacje i aktywizację naszego wzroku. Są ta zajęcia, oparte na ćwiczeniach indywidualnych i w grupie, które angażują cale ciało, rozluźniają napięcia, które wpływają na nasz wzrok i nasze
samopoczucie.
Metoda naturalnego widzenia ma na celu pokazać w jaki sposób funkcjonują zdrowe oczy. Opiera się ona na trzech głównych zasadach naturalnego widzenia: centralizacji, relaksacji i ruchu.
Zajęcia te są przeznaczone dla osób przebywających dużo czasu przed komputerem, dla krótkowidzów i dalekowidzów i dla tych wszystkich którzy chcą świadomie używać swój wzrok.
 
* Uwaga! Osoby z chorobami oczu typu jaskra, choroby siatkówki, wskazane są konsultacje indywidualne, lub wcześniejsza konsultacja z prowadząca.
 
Na czym polega „joga oczu”?
Joga oczu to ćwiczenia holistyczne, polegające na aktywizacji i relaksacji mięśni odpowiedzialnych za widzenie, ale i tez koordynacji wzroku i mózgu. Ćwiczenia te angażują cale ciało i koordynują ruch i wzrok. Ruch oczu jest możliwy dzięki mięśniom oczu, ale też działaniu mózgu który opracowuje obrazy, które widzimy.
Joga oczu ma na celu miedzy innymi wzmocnić widzenie peryferyjne, które tracimy nosząc okulary, albo spędzając dużo czasu przed komputerem.
 
Czy joga oczu polepszy mój wzrok?
Joga oczu daje nam narzędzia dzięki którym możemy polepszyć nasz wzrok, ale nie jest złotym środkiem na skorygowanie wad wzroku. Z pewnością pomoże usunąć zmęczenie oczu, nauczyć w jaki sposób używać oczy tak, aby się nie męczyły przy długiej pracy przy komputerze, czy czytaniu… a z czasem nawet bardziej konkretne rezultaty.
 
Czym nie jest joga oczu?
Przede wszystkim nie jest to indywidualna terapia. Są w niej uwzględnione indywidualne problemy wzroku, nie są one w tym wypadku leczone i traktowane w sposób indywidualny.
Joga oczu to nie jest też pigułka na polepszenie wzroku bez codziennego zaangażowania i pracy. Nie jest to też fitness oczu. Tak, polega ona na ćwiczeniach, natomiast są to ćwiczenia które wymagają relaksacji i płynnych ruchów tak aby mięśni okołooczne nie były poddane stresowi.
 
Optometria a joga oczu?
Joga oczu a optometria są spójne w niektórych ćwiczeniach i założeniach. Terapeuci metody Batesa są tez często ptometrystami. Joga oczu jest natomiast holistycznym podjęciem do oczu, które, aby dobrze widzieć, musza być w harmonii z całym ciałem.
 
Dlaczego zajęcia grupowe?
Zajęcia grupowe pozwalają na wiele form ćwiczeń, których nie możemy wykonać indywidualnie. Świadomość, że nie tylko ja sam/a borykam się z oczami ułatwia ćwiczenia a konfrontacja może być źródłem inspiracji.
 
Prowadząca:
Wirginia Cristin. Jedyna na terenie Polski, ukończyła kurs nauczycielski naturalnej terapii wzroku według Metody Batesa prowadzonej przez włoską organizacje naturalnej terapii widzenia, AIEV pod nadzorem Maurizio Cagnoli. Krótkowidz od 7 roku życia.
AIEV jedna z niewielu europejskich organizacji prowadzących zajęcia i kurs nauczycielski naturalnej metody widzenia.
 
NA zajęcia obowiązuje cennik kontaktowy: https://kontaktprzestrzen.pl/ceny/