Zajęcia z indyjskiej sztuki walki kalarippayattu z Karoliną / Czwartki 18:30-19:30 (12,19,26 czerwca)

Zajęcia z indyjskiej sztuki walki kalarippayattu.

Czwartki 18:30-19:30 (12,19,26 czerwca)

Kontakt, Przestrzeń Ruchu, Tańca i Muzyki, ul. Szpitalna 40, I piętro. (Sala Niebieska)

Na zajęciach obowiązuje CENNIK KONTAKTOWY

Kalari to holistyczna dyscyplina, łącząca intensywny trening ruchowy, z wewnętrznym skupieniem, tradycyjnymi rytuałami oraz elementami uzdrawiającymi (np. masaż kalari).

Poznamy podstawy dwóch stylów kalarippayattu:
stylu vadakkan (północnego w większej mierze) oraz thekkan (stylu południowego), obydwa style wywodzą się z południowych Indii, stanu Keral.

Podczas 3 spotkań w czerwcu poznamy:

– tradycyjny trenig kalari wraz z 5 ćwiczeniami oddechowymi (w tym: rozgrzewka całego ciała, ćwiczenia wzmacniające, rozciagajace, koordynacyjne)
– dwie podstawowe pozycje ciała: amarne i valinyamarne
– charakterystyczne dla kalari ćwiczenia wymachów nóg
– zaczniemy uczyć się intensywnej i przestrzennej sekwencji meypayattu
– poznamy 1 lub 2 sekwencje ruchowe kalari ze stylu południowego

Intensywność zajęć będzie zależała od możliwości psychofizycznej uczestników.

Zajęcia przeznaczone są dla każdego: poczatkujacych i zaawansowanych w pracy z ciałem uczestników.

O prowadzącej:
Karolina zajmuje się kalarippyattu i jogą od 2005 roku. W latach 2005-2012 uczyła się stylu południowego kalari zwanego thekkan najpierw u Jayachandrana Naira, a potem u Thankappan Assan (najstarszego żyjącego mistrza kalari, który obecnie ma 96 lat) i Ajitha Kumara w Thiruvananthapuram (Indie). Stylem północnym zajmuje się od 2012 roku i uczyła się u Shaji John w Chennai (Indie, 2012-2019). W latach 2019-2023 okazjonalnie brała udział w treningach kalari w szkole Kalarigram (nieopodal Auroville, Indie). Od 2009 do 2023 roku uczyła się klasycznego tańca odissi u dr Rekha Tandon w Bhybaneswarze (Odisha, Indie), a później Auroville (Pondicherry, Indie). Karolina obecnie prowadzi zajecia, warsztaty na żywo i online z kalarippyattu, jogi, zajęcia body conditioning. Karolina tańczy i tworzy choreografię do własnych spektakli.
Pracuje nad wypracowaniem własnego jezyka tanecznego, który łączyłby tradycyjne indyjskie sztuki performatywne z tańcem wspolczesnym.

Instagram: @karolina_salomea
Strona internetowa: www.increativebody.com
Kontakt: khasalomea@gmail.com
What’s app: +48 695793610