Ceremonial Singing – jak tworzyć i śpiewać swój rytuał – warsztat otwarty – Karo Gawlik / 14 lutego, g. 19:15

“Rolą artysty jest realizowanie na planie fizycznym tego, co inteligencja ujmuje jako prawdziwe, tego co serce odczuwa jako dobre, aby świat wyższy, świat ducha, mógł zejść i inkarnować się w materii” *

Nazywam się Karo Gawlik, od przełomowego dla wielu z nas 2020 roku zajmuję się śpiewem, trzymając kręgi, rytuały oraz procesy uwalniające głos i przywracające czucie. Pieśni, które usłyszałam w swojej cichej pracy, służą dziś wielu osobom oraz mnie samej. Jeśli twoje serce chce kochać, głos śpiewać, a Ty współpracować z nimi dla dobra swojego i innych – mogę Ci towarzyszyć w tej fascynującej przygodzie.

Zapraszam Cię na warsztat, który umożliwi ci spotkanie z żywą improwizacją oraz pieśniami ceremonialnymi – czyli takimi, które powstały specjalnie na potrzeby rytuałów lub z nich się wywodzą. Muzyka ceremonialna towarzyszy ważnym wydarzeniom, często wyznaczającym przełomowe momenty w życiu osobistym lub społecznym.

Umiejętna, autentyczna praca z intencją poprzez głos może okazać się skutecznym sposobem na dotarcie do intuicji i zadbanie o swoją wrażliwość. Obie te super-moce często są zakryte przez hałaśliwy świat zewnętrzny lub pomylone z pomysłami umysłu, a właśnie z nich płynie twórcza kreacja i połączenie z czymś większym od nas.

Przy pomocy symboliki czterech żywiołów oraz ośmiu kierunków świata możesz tworzyć tak zwaną świętą przestrzeń dla siebie, bliskich osób, społeczności, czy otaczającej przyrody. Na tym spotkaniu otrzymasz inspirację i wiedzę na temat struktury budowania własnego rytuału, wspierającego twoją intencję i formę sztuki, tym samym wzbogacając ważny kawałek twojego życia jako artysty (którym w głębi serca każdy z nas jest).

Dla kogo:
– Dla artystów, także amatorów
– Dla medytujących
– Dla śpiewających lub gotowych do spotkania swojego głosu
– Dla wrażliwych na inne istoty
– Dla praktyków ekologii lub innej drogi honorującej życie
– Dla ciekawych nowych rozwiązań w sztuce
– Dla każdej płci

Miejsce i czas:
Spotykamy się w Kontakcie – Przestrzeni Ruchu, Tańca i Muzyki w Krakowie, przy ul. Szpitalnej 40 (obok Teatru Słowackiego), na II piętrze w Sali Orientalnej. Warsztaty odbędą się w piątek 14 lutego 2025 roku (dzień miłości!) o godz. 19:15

Do godz. 19:15 trwają w tej sali inne warsztaty, więc jeśli przyjdziesz wcześniej, poczekaj proszę na I lub II piętrze. Kończymy o 21:30 / 21:40.

Wymiana:
Koszt warsztatu to wybrana przez Ciebie kwota w podanych widełkach: 100 – 150 zł.

Zapisy i pytania:
Jeśli chcesz zarezerwować miejsce lub o coś zapytać, napisz na adres: mantraziemia@gmail.com
Ilość miejsc jest ograniczona.

Więcej o prowadzącej:
Jestem kreatorką Mantry Ziemi, z wykształcenia dziennikarką, z zamiłowania pieśniarką i podróżniczką. Ukończyłam Szkołę Szamanizmu pod okiem Roberta Rienta, w której wspieram moduł dotyczący pieśni. Opiekuję się młodzieżą podczas obozów w przyrodzie i akademii talentów. Współtwórczyni kursu “Głos odzyskany” (online), spektaklu “Dźwięki Bogini” (Scena Supernova), projektu “Astrobaśnienie” (YouTube) i wyróżnionego filmu “Świat do naprawy” (SmogLab). Możesz mnie usłyszeć tutaj: https://www.youtube.com/@mantraziemia

Wybrane szkolenia i projekty, które rozwinęły moją praktykę: Vocal Freedom with Uria Tsur (Warszawa 2023), Voice Tale Speaking Song with Ditte Berkeley (Wrocław 2023), Retransmisje: pieśni reemigrantów z Zespołem Łada (Kraków 2021), Prastara Sztuka Opowiadania (online 2024), grupa śpiewacza Joanny Słowińskiej (Kraków 2019-2023), Elemental portals with Divana Claridad (San Cristobal 2022).

(*) cytat pochodzi z książki Omraama Mikhaela Aivanhova

Adrianna Byś

Ciekawostka naukowa: https://fragile.net.pl/medyracja-a-tworczosc/